يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ,24 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۳
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
هجوم آمریکا به سوریه دستاوردی جز رسوایی و بدنامی برایش در پی نداشت/داعش باعث شرمندگی استکبار جهانی و همراهانش شد
 
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بیانات رهبر انقلاب مبتنی بر واقعیت است، گفت: هجوم آمریکا به سوریه دستاوردی جز شکست، رسوایی و بدنامی برای او و هم پیمانانش چیزی در پی نداشته است.
به گزارش عصرهامون، در حالی چندروز از حمله وحشیانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به کشور اسلامی سوریه می گذرد که حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم، حمله آمریکا و دو کشور غربی به سوریه را جنایت دانستند و با دروغ خواندن ادعای آنها مبنی بر مخالفت با استفاده از سلاح شیمیایی، تأکید کردند: جمهوری اسلامی همچون گذشته در کنار گروه‌های مقاومت حاضر خواهد بود و آمریکا نیز قطعاً در اهداف خود در منطقه، شکست خواهد خورد.
در همین راستا مولوی نذیراحمد سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون،ضمن محکوم کردن حملات موشکی آمریکا و متحدانش به خاک سوریه اظهار کرد: بیانات رهبر انقلاب مبتنی بر واقعیت است؛ هجوم آمریکا به سوریه دستاوردی جز شکست، رسوایی و بدنامی برای او و هم پیمانانش در پی نداشته است.
وی با تأکید بر اینکه آمریکایی ها نمی توانند به اهداف خود برسند، گفت: این حرکت ناجوانمردانه هیچ دستاوردی برای دشمنان نداشته است.
مولوی سلامی  تاکید کرد: اقدام موشکی انگلیس، آمریکا و فرانسه اقدامی برای پوشش دادن پیروزی بزرگ مردم سوریه و جبهه مقاومت در برابر داعش و برگرداندن توجه مردم از آن بوده است.
این عالم اهل سنت با اشاره به غیرقانونی و بدون مجوز بودن حمله کشورهای غرب به سوریه اضافه کرد: این کشورها در پی تجزیه سوریه هستند.
وی با تاکید بر اینکه آمریکا برای ماندگاری و رشد باقیمانده های گروه تروریستی داعش اقدام به انجام چنین کاری کرده است، گفت: داعش توسط خود کشورهای غربی به وجود آمد اما به نتیجه نرسید و عامل رسوایی و شرمندگی  استکبار و همراهانش شد و برای کشورهای اسلامی که باید از مسلمانان در این جنگ نابرابر دفاع می کردند و نکردند تنها شرمندگی باقی مانده است.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: اینکه بسیاری از کشورها در حمله اخیر ورود پیدا نکردند به این دلیل است که آنها می دانند این اقدام ناجوانمردانه مخالف با قوانین اسلامی و انسانی و تعهدات بین المللی بوده و آمریکا نمی تواند همه را با خود همراه کند وقتی حرکاتش مخالف حقوق بشری است.
 
شلیک موشک به سوریه توسط کشورهای غربی برای کمک به گروه های خودشان بود
یکی از علمای برجسته اهل سنت سیستان و بلوچستان نیز در این خصوص گفت: استکبار جهانی و همراهانش در حال حاضر در میدان مبارزه کم آورده و پس از تلاشهای بسیار نتوانسته اند به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.
مولوی عبدالغنی دهانی در گفت و گو با عصرهامون، افزود: درحال حاضر نیز به بهانه های دروغ به مثل اینکه دولت قانونی و رئیس جمهور سوریه برعلیه مردم خود از سلاح های شیمیایی استفاده کرده است و با آنکه تمامی سازمان های بین المللی عدم وجود مواد شیمیایی در سوریه را تائید کرده اندو در راستار ضربه زدن به این کشور و رهایی دادن گروه های گرفتار خود اقدام به شلیک موشک هایی بی هدف و کور با همکاری چند کشور غربی دیگر کرده اند.
وی ادامه داد:  براساس آمار 110موشک به نقاط مختلف سوریه شلیک شد که بیشتر آنها توسط پدافند هوایی سوریه و روسیه در هوا منهدم شد و تعدادی نیز به مراکز علمی برخورد کرده و خوشبختانه هیچ تلفات جانی نداشته ایم.
وی اظهار کرد: ترامپ پس از اینکه سوریه را تهدید به حمله نظامی کرد، از سوی افراطیون آمریکایی و کشورهای همراه و ایادی استکبار جهانی تحت فشار بود و در این زمینه کشورهای منطقه به مثل عربستان سعودی و ترکیه نیز نقش داشته اند.
مولوی دهانی بیان کرد: استکبار جهانی و هم پینانانش به خیال آنکه رعب و وحشتی در دل مردم سوریه ایجاد کرده و فرصتی برای حمله مجدد و جان گرفتن دوباره گروه های تکفیری ایجاد کرده اند این حمله را انجام داده اند اما شکست خورده و جز سرخوردگی و شکست برایشان چیزی دربر نداشت.
وی در خصوص عدم همکاری کشورهای اروپایی با استکبار جهانی در این حمله، گفت: کشورهای اروپایی و برخی از کشورهای عربی به این نتیجه رسیدند که آمریکا دروغ می گوید و دوپهلو عمل می کند از یک طرف به بهانه مواد شیمیایی به سوریه حمله می کند و طرف دیگر به عربستان سعودی تسلیحات شیمیایی می دهد تا بر علیه مردم مظلوم یمن استفاده کند.
دهانی ادامه داد: بیشتر کشورهای اروپایی از داعش ضربه خورده اند، مردم مسلمان دنیا باید هوشیار بوده و هواسشان باشد که کشورشان تحت سلطه غرب قرار نگیرد، بارها ترامپ اعلام کرده که باید کشورهای دیگر را مانند گاو شیرده دوشید و ثروت کشورآمریکا را تامین کرد و در این بین بیانات مقام معظم رهبری را نیز گوش فرا دهند تا از مسیر درست خارج نشوند.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۰۲۶


ارسال