پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: امروز ما شاهد هستیم که یکی از مهره‌های درشت جاسوسی از کشور فرار کرده و دستگاه‌هایی که اجازه دادند تا کاوه مدنی از کشور خارج شوند، باید پاسخگو باشند.
به گزارش عصرهامون سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تصاویر منتشر شده از کاوه مدنی معاون سازمان محیط زیست و همچنین سوابق اخلاقی و امنیتی وی گفت: طبق قانون دستگها‌های مختلف وظیفه دارند تا درمورد مشاغل حساس از دستگاه‌های امنیتی درمورد افرادی که در این سمت‌ها به کار گمارده می‌شوند استعلام بگیرند. 
وی ادامه داد: فردی همچون کاوه مدنی که سطح ارتباطات خارج از کشورش تا به این حد زیاد بوده و تابعیت چندگانه داشته و حتی به کشورهایی سفر کرده که قانونا حق سفر به آنجا را نداشته و با آنها کار می‌کرده را در پرونده دارد و حتی در زمان انتصابش به عنوان معاونت سازمان محیط زیست در خارج از کشور به سر می‌برده است.
عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: دستگاه‌های امنیتی ما که اجازه انتصاب این قبیل افراد را می‌دهند، عملکردشان جای سوال دارد و امروز ما شاهد هستیم که یکی از مهره‌های درشت جاسوسی از کشور فرار کرده و دستگاه‌هایی که اجازه دادند تا کاوه مدنی از کشور خارج شوند باید پاسخگو باشند. در همین راستا هم باید نظام قضایی ما پاسخگو باشد که فردی که در لیست مضنونین بوده و ممنوع الخروج بوده چگونه اجازه خروج به وی داده می‌شود و همچنین دستگاه‌هایی که مدنی را برای احراز اینگونه سمت‌ها تایید کرده‌اند باید پاسخگو باشند.
قاضی‌زاده در پایان در پاسخ به سوالی درمورد لزوم پاسخگویی دولت درباره بکارگیری کاوه مدنی در سمت معاونت سازمان محیط زیست با این سابقه خاطرنشان کرد: دولت که افراد زیادی را از قبیل کاوه مدنی به کار گرفته و حرجی به دولت در این باره نیست اما دستگاه‌های مسئول که باید رفتار دولت را کنترل می‌کردند چرا به وظیفه‌شان عمل نکردند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۰۸۲


ارسال