پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۱
واکنش نمایندگان و علمای اهل سنت به خروج آمریکا از برجام؛
آمریکا از همان ابتدا به برجام پایبند نبوده است/ ایران باید از برجام خارج شود
 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی و علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آمریکا از همان ابتدا به برجام پایبند نبوده است، عنوان کردند: ایران باید از برجام خارج شود.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خروج کشورش از برجام را اعلام کرد؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی و علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان به این موضوع واکنش نشان داده و با بیان اینکه آمریکا از همان ابتدا به برجام پایبند نبوده است، عنوان کردند: ایران باید از برجام خارج شود.
 
آمریکا از همان ابتدا به برجام پایبند نبوده است
نماینده زاهدان در مجلس گفت: دولت ما باید با خروج از برجام به توان داخلی خود تکیه کرده و اقتصادمقاومتی را به معنای واقعی در کشور پیاده کند.
حسینعلی شهریاری در گفت و گو با لادیز، اظهار کرد :آمریکا از ابتدا نیز در برجام نبود و به هیچ یک از تعهداتش در برجام عمل نکرد، نمایندگان مجلس نسبت به خروج آمریکا از برجام موضع گیری قاطعی داشتند، ، هنگام تصویب برجام نیز در مصوبه مجلس قید شده بود چنانچه آمریکا به هر بهانه ای مانند موضوع موشکی قصد اعمال تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد با بررسی و تایید موضوع در شورای امنیت ملی باید از برجام خارج شویم.
 
وی افزود: اکنون به جای اینکه ایران به بدعهدی های مکرر آمریکا معترض باشد دولت آمریکا علی رقم پایبندی ایران به تعهداتش، کشور ما را به عدم پایبندی به برجام متهم کرده و از برجام خارج شد.
 
وی افزایش قدرت دفاعی و هسته ای کشور را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: ایران باید از برجام خارج شود و با قدرت فعالیت های هسته ای خود را ادامه دهد چرا که قدرت کشور ما دشمنان را سر جایشان می نشاند و اتخاذ موضع انفعالی به ضرر ملت ایران خواهد بود.
 
ایران باید از برجام خارج شود
شهریاری تاکید کرد: دولت مدعیست دوهفته منتظر می مانیم تا عکس العمل کشوورهای اروپایی را بررسی کنیم اما هم اکنون نیز دولت آمریکا قراردادهای فروش هواپیماهای بویینگ و ایر لباس را لغو کرد و به طور حتم آمریکا بانک های جهانی و شرکت های اروپایی را وادار به قطع همکاری با ایران خواهد کرد.
 
وی با بان اینکه جمهوری اسلامی ایران باید از برجام خارج شود، تاکید کرد: دولت ما باید با خروج از برجام به توان داخلی خود تکیه کرده و اقتصادمقاومتی را به معنای واقعی در کشور پیاده کند ما می توانیم فعالیت های هسته ای خود را با سرعت بیشتری پیش ببریم و بدون شک موفق خواهیم بود.
 
نماینده زاهدان در مجلس بیان کرد:آمریکا نوکر صهیونیست هاست وسیاست های آنان را در جهان پیاده می کند، اکنون نیز عربستان به تبعیت از اربابان آمریکایی و اسراییلی خود خون مسلمانان را در یمن بر زمین می ریزد و اکنون این کشورها ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کنند
 
هدف کشورهای غربی نابودی نظام اسلامی است
امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان با اشاره به خروج امریکا از برجام؛  گفت:آمریکا از همان ابتدا به برجام پایبند نبوده است.
مولوی بلال مقدسیان در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به خروج آمریکا از برجام، اظهار کرد: آمریکا و همپیمانانش از همان ابتدا به توافق برجام پایبند نبوده اند.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان گفت: دولتمردان ما از همان ابتدای مذاکرات نباید به دولتمردان آمریکا اعتماد می کردند.
 
وی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب قبل از توافق برجام به بدعهدی آمریکایی ها تذکر داده بودند، افزود: آمریکایی ها همواره ثابت کرده اند که به هیچ توافق نامه ای پایبند نیستند.
 
مولوی مقدسیان عنوان کرد: دولتمردان ما نباید از چاله آمریکا به چاه اروپایی بیفتند چرا که اروپایی ها همپیمان آمریکایی ها هستند.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری در سخنانشان فرمودند هدف آمریکایی ها نابودی نظام اسلامی است.
 
وی ادامه داد: مسئولان و دولتمردان ما برای مذاکرات هسته ای با اروپایی ها، باید تضمین و ضمانت اجرا رابگیرد.
مولوی مقدسیان  خاطرنشان کرد: بهترین اقدام در مقابل این اقدام رئیس جمهور آمریکا، وحدت و همبستگی مردم ما است.
 
اعتماد به آمریکا فرجامی ندارد
امام جمعه اهل سنت هامون گفت: بدعهدی یکی از خصوصیات بارز دولت آمریکاست به طوری که دولت آمریکا در تمامی امور این خصلت خود را به نمایش گذاشته است.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با اوشیدا ابراز کرد: با اینکه مقام معظم رهبری بارها اعلام فرمودند که به مذاکرات با آمریکا خوشبین نیست اما متاسفانه مذاکره کنندگان بدون گرفتن هر گونه تعهد و تضمینی اقدام به مذاکره و در نهایت تصویب برجامی که هیچ گونه فرجام یا تاثیری نداشت کردند.
 
وی افزود: بدعهدی آمریکا از ابتدا مشهود بود اما مذاکره کنندگان بدون در نظر گرفتن آن اقدام به مذاکره کردند و انرژی هسته ای که برای آن خون پاک شهدای دانشمندان هسته ای بر زمین ریخته شده را به راحتی کنار گذاشتند.
مولوی حسن زهی تصریح کرد: حال که آمریکا از برجام خارج شده اعتماد به کشورهای اروپایی و ماندن بر این معاهده بی سرانجام به صلاح نیست چرا که اروپایی ها هم به هیچ عنوان منافع ایران را تامین نخواهند کرد.
 
امام جمعه اهل سنت هامون بیان کرد: با توجه به وضعیت پیش آمده باید اقتصاد مقاومتی جدی تر گرفته شود و با حمایت از تولیدات و توان داخلی کشور را توانمندتر از قبل کرد.
 
اقتصاد مقاومتی بیش از پیش جدی گرفته شود
وی اذعان کرد: خروج آمریکا از برجام می تواند مقدمه بسیار خوبی برای تصمیمات بهتر از سوی دولت و خروج ایران از برجام باشد چرا که این برجام هیچ اثر مثبتی برای زندگی مردم نداشت پس اینک وقت خدمت بیشتر به مردم است بدون هرگونه تکیه به بیگانگان چرا که اجانب روی دیگر خود را به نمایش گذاشتند و ثابت کردند که به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست.
 
مولوی حسن زهی اضافه کرد: غربی ها هیچ کدام به تعهدات خود در برجام عمل نکردند و در این بین تنها ایران پایبند تعهدات بود بنابراین خروج آمریکا از برجام زمان بسیار خوبی برای خروج ایران از این تعهدنامه ننگین است.
 
وی تاکید کرد: این برجام را باید پاره و آتش زد تا به اروپاییان ثابت شود که اقتدار ایران همیشه پابرجاست و نیازی به این معاهدات بی سرانجام ندارد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۳۸۵


ارسال