پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۶
در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی؛
اشتغالزایی برای 50 نفر در نقطه صفر مرزی/ کنسانتره و شمش محصولات تولیدی معدن کانسنگ مس در میرجاوه
 
در حالی معادن زیادی به مثل معدن آلومینیوم، منیزیم، آهک، گرانیت ، طلا و مس در شهرستان مرزی میرجاوه وجود دارد که تنها در واحد پروری کانسنگ مس این شهرستان برای 50 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد می شود.
به گزارش عصرهامون، شهرستان مرزی میرجاوه با قابلیت‌های فراوان و به ویژه معادن بسیار غنی از پتانسیل های فراوانی برای ایجاد اشتغال برای جوانان بهره مند است. یکی از بخش هایی که می تواند زمینه اشتغال پایدار را در این شهرستان فراهم آورد، بخش صنایع و معادن است که این مهم سبب توسعه این شهرستان مرزی خواهد شد.
گفته می شود این شهرستان دارای معادن زیادی به مثل معدن آلومینیوم، منیزیم، آهک، گرانیت، طلا و مس است که وجود این معادن می تواند زمینه اشتغالزایی و پیشرفت و توسعه اقتصادی میرجاوه و سیستان و بلوچستان را فراهم کند.
در همین راستا نیکبخت مجری طرح واحد فرآوری کانسنگ مس میرجاوه در گفت و گو با لادیز اظهار کرد: معدن کانسنگ مس میرجاوه در سال 92 کشف و با توجه به وجود معادن زیاد برای جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده تصمیم به ایجاد واحد فرآوری در این منطقه گرفته شد.
وی افزود: طرح پیشنهادی اولیه معادل 12و 6دهم میلیارد تومان با ظرفیت 350تن خوراک روزانه ارائه شده بود اما به دلیل محدودیت در تامین منابع و تسهیلات ظرفیت فعلی 150 تن کانسنگ ورودی در روز است که برای 50 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی خواهد شد.
 

وی با بیان اینکه افزایش ظرفیت تولید در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: این طرح در کمتر از 6 ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید و با توجه به اینکه این منطقه جز مناطق محروم کشور است ، این کارخانه با ایجاد ارزش افزوده و اشتغالزایی به اقتصاد منطقه کمک زیادی خواهد کرد و حتی این معدن می تواند زمینه راه اندازی و فرآوری محصول سایر معادن کوچک منطقه را فراهم آورد.
نیکبخت تاکید کرد: این طرح تاکنون 35درصد پیشرفت فیزیکی داشته و یک میلیارد و 600میلیون تومان اعتبار تاکنون برای اجرای این طرح صرف شده است، محصول تولیدی این واحد در فاز اول کنسانتره مس و در فاز دوم شمش مس است که هم برای مصرف داخلی و هم صادرات به خارج از کشور مورد استفاده قرار می گیرد.
وی اذعان کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی 90 درصد تجهیزات این طرح از تولیدات داخلی و بروز استفاده می شود تا روزانه 150 تن کانسنگ فرآوری و به بازار مصرف ارائه شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۴۱۳


ارسال