پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۴
با گذشت بیش از 24 ساعت؛
قطعی آب امان مهرنشینان را برید/یک مسئول: عامل اصلی خراب شدن شیرفلکه نصب‌شده بر روی خط لوله آبرسانی بود
 
از اواخر شب پنج شنبه گذشته مردم بخشی از منطقه زیباشهر و مهرشهر زاهدان با قطعی قریب به 24ساعته آب روبرو بوده اند که موجب بروز مشکلاتی برای ساکنان این مناطق شد.
به گزارش عصرهامون، در حالی مردم ساکن در بخش های مختلف زیبا شهر و مهرشهر زاهدان در تماس های متعددی به دفتر این پایگاه خبری، از قطعی و کمی فشار آب شیرین در شبکه آب رسانی گلایه مند بودند که از اواخر شب پنج شنبه گذشته با قطعی های مکرر مواجه بودند.
یکی از این شهروندان گفت: از پنج شنبه تا شب گذشته کل آب ساختمان قطع بود، هنگام تماس با تلفن همراه که موفق به ارتباط با سامانه شرکت آب و فاضلاب نمی شدیم اما هنگامی که با تلفن ثابت این ارتباط برقرار شد کارشناسان مربوطه رفع شدن مشکل و وصل بودن آب را خبر می دادند در صورتی که در حال حاضر نیز افت فشار آب در چند ساعتی که از ورود آن به شبکه آب رسانی می گذرد به طور قابل توجهی ملموس است.
کیخا که ساکن مهر شهر می باشد در گفت و گو با عصرهامون،افزود: در طی این مدت با مشکلات متعددی مواجه شده ایم و برای رفع بخشی از آنها اجبارا از آب تصفیه شده خریداری و مصرف می کردیم.
وی ادامه داد: مسئولان باید طوری برنامه ریزی انجام دهند تا در مورد وقوع ترکیدگی و یا هرنوع حادثه ای مردم بتوانند از آب لوله کشی بهداشتی استفاده کنند.
یکی دیگر از شهروندان زاهدانی نیز گفت: بخشی از مهر شهر و زیبا شهر در طی 24ساعت گذشته دچار تنش های آبی به خصوص قطعی های مکرر بود.
نارویی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون،افزود: ما زاهدانی ها را باید شهروند بانکه به دست نام گذاری کرد چرا که حتی با وجود آب شیرین در قسمتی از زاهدان باید به بهانه های مختلف با بانکه آب را از بیرون تهیه و به منازل ببریم.
وی اضافه کرد: در سنوات اخیر قطعی آب در زاهدان بیش از اندازه شده و مسئولان باید در این خصوص چاره اندیشی لازم را داشته باشند.
براساس گزارش های میدانی خبرنگار عصرهامون، علت اصلی این قطعی خرابی شیرفلکه خط انتقال آب به مهر شهر بوده که در این خصوص خبرنگار عصرهامون از شرکت آب و فاضلاب استان موضوع را جویا شده است.

فطعی آب به دلیل خرابی شیرفلکه نصب‌شده بر روی خط لوله آبرسانی به مهرشهر بوده است
مسئول روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان در این زمینه گفت: تنش آبی و قطعی های زیبا شهر و مهرشهر زاهدان براثر خراب شدن شیرفلکه نصب‌شده بر روی خط لوله آبرسانی به مهرشهر رخ داده است.
میثم سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون،افزود: از ساعت یک بامداد روز جمعه از خرابی شیرفلکه نصب‌شده بر روی خط لوله آبرسانی به مهرشهر خبردار شدیم و همان لحظه اکیپ اتفاقات این شرکت در محل حاضر شده و حدود45دقیقه نیز به دنبال محل دقیق این حادثه منطقه را جستجو کردند تا نقطه اصلی را پیدا کردند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه خط لوله آسیب دیده، خط انتقال اصلی بوده و آب با فشار در آن جریان دارد، در راستای حفظ سلامت همکارانمان، شیر ایزوله را که براساس استاندارد ها در شبکه منطقه وجود داشت را بسته ایم و آب به همین دلیل به طور کامل قطع شده است.
وی اضافه کرد: مشکل این خط انتقال تا ساعت 12روز جمعه به طور کامل رفع شده و پس از هواگیری شبکه آب رسانی منطقه، آب وارد این شبکه شده است.
این مسئول تاکید کرد: به دلیل اینکه مصرف هم‌زمان روی شبکه آب رسانی وجود دارد و مشترکین ابتدای شبکه آب برداشت می‌کنند و ما هم هم‌زمان در حال هواگیری شبکه بودیم، کمی طول کشید تا شرایط به حالت عادی برگردد.
مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: کلیه عملیات امدادی در حداقل زمان ممکن اتفاق افتاده است.
وی در خصوص گلایه برخی از شهروندان مبنی بر عدم وجود آب در شبکه آبرسانی منزل و مجتمع مسکونی شان، تصریح کرد: شهروندان باید پمپ ها و پمپاژهای منازل و مجتمع های مسکونی خود را هواگیری کنند تا مشکلشان برطرف شود.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۴۱۵


ارسال
مباشری
France
۱۳۹۷/۰۲/۲۲ ۱۲:۵۶
سلام
لطفا یکی به داد ما ساکنان مهر شهر زاهدان برسه
مسئولین جوابگو نیستند
دو روزه آب نداریم
باتشکر