پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷
گلایه نماینده سیستان از حصر عنصر فتنه/کیخا؛ از مردم می ترسم!
 
احمد علی کیخا که در روزهای اخیر به دلیل سخنانش در کانون انتقاد ائمه جمعه و مردم سیستان قرار داشته در گفتگو با یکی از رسانه های اصلاحات طلب مدعی شده است که از ترس مردم نمی‌تواند بسیاری از مشکلات را در مجلس بازگو کند.
به گزارش عصرهامون، چندی پیش بود که فایلی صوتی منتسب به نماینده سیستان منتشر شد که کیخا در آن با صحبت های عجیب شهدا را مورد خطاب قرار داد، اما پس از این ماجرا به ناگهان تحرکات رسانه ای این نماینده و نزدیکانش برای ماست مالی ماجرا آغاز شد.
کیخا در بخشی از سخنانش در گفتگو با این رسانه اصلاح طلب گفته است: بخش سیستان عمدتا شیعه‌نشین و به شدت ولایت‌مدار و مومن هستند، بنابراین هیچ وقت اعتراضی نمی‌کنند و من نماینده نیز از ترس همان مردم نمی‌توانم بسیاری از مشکلات را در مجلس بازگو کنم، چراکه علما و مردم همان منطقه به من اعتراض می‌کنند. مردم بدلیل حس خودمانی که به حکومت دارند؛ سکوت می‌کنند و اعتراضات خود را با وجود مشکلات فراوان مطرح نمی‌کنند.سیستانی‌ها از اصیل‌ترین مردمان ایران‌زمین هستند و تمدن ایران روی ستون‌‌های فرهنگی سیستان بنا شده است، ما در طول تاریخ ولایت‌مداران واقعی بوده‌ایم، اما امروز شده‌ایم ضد ولایت.
وی ادامه داد: در روند پیروزی انقلاب اسلامی و در جریان جنگ تحمیلی چه تعداد از بچه‌های سیستان شهید شدند؟ آن‌ها هم بچه‌های همین مرز و بوم هستند، در حالی که مشکلات این منطقه مضاعف است. ریشه این مشکلات بسیار زیاد است. در سال ۶۴ با عده‌ای از دوستانم تصمیم گرفتیم برای خدمت به مردم منطقه کشاورزی بخوانیم. الان که سی و یک سال از آن زمان می‌گذرد می‌گویم که اشتباه کردم، چراکه راه درستی را برای تاثیرگذاری در اقتصاد منطقه انتخاب نکردم باید می‌رفتم حوزه درس می‌خواندم تا امروز امام جمعه منطقه می‌شدم یا پستی می‌گرفتم که تریبونی در اختیار داشتم تا در منطقه تاثیرگذار باشم. امروز علامه اقتصاد آب در جهان هم که باشم بر علیه مقاصد شخصی و جناحی و جریانی که صحبت می‌کنم یک عده از همان منطقه در مقابل من می‌ایستند.
نماینده مردم سیستان در پایان نیز بیان کرد:  سال گذشته به دیدار آقای خاتمی رفتیم. من برای اولین بار پای صحبت‌های ایشان نشستم و واقعاً حسرت خوردم که چرا باید با این انسان با این حد از نجابت که این‌طور از رهبری یاد می‌کند و اگر نماینده‌ای تندروی می‌کند، به آن‌ها هشدار می‌داد که این رویه درستی نیست، باید این‌گونه برخورد شود و بعد، رییس‌جمهور دیگری که شخصاً شاهد کارهایش بودم و دیدم چگونه ۱۱روز تمام قهر کرد و بعد در کمیسیون تلفیق جلسه گذاشتند و گفتند اگر به سر کارت برنگردی، برایت عدم کفایت می‌زنیم، ناگهان بیرون آمد و گفت که «چه کسی گفته که من قهر کرده‌ام؟! من و قهر؟!»
 
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۴۴۵


ارسال