پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
با هدف تحقق شعار سال؛
حمایت از کالای ایرانی بهترین راه مقابله با دشمن/اعتماد به نسخه بيگانگان خطايی بزرگ است
 
در حالی تبلیغات متعدد کالاهای خارجی در کشور به تولیدات داخلی ضربه زده است که با خرید و حمایت از کالاهای ایرانی می توان به اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حمایت از تولید داخلی و مبارزه با کالای قاچاق پرداخت.
به گزارش عصرهامون، در جامعه کنونی تبلیغات متعدد کالاهای خارجی در کشور سبب شده تا مصرف‌کنندگان ایرانی این گونه تصور کنند که کیفیت تولیدات ایرانی همانند اجناس خارجی نیست. ولی واقعیت آن است که کالاهای ایرانی حتی در بازارهای خارجی هم مشتریان خاص خود را دارند اما در داخل کشور به دلیل عدم توجه مصرف‌کننده ایرانی، گاهی با برچسب مارک‌ها و برندهای خارجی به بازار عرضه می‌شوند.
برای جلوگیری از این اقدام ما مصرف کنندگان باید با خرید و حمایت از کالاهای ایرانی، ضمن کمک به رونق صنعت و تولید کشور، اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حمایت از تولید داخلی و مبارزه با کالای قاچاق را محقق می‌سازیم زیرا حمایت از کالای ایرانی، یک ضرورت ملی است که همه کشورها امروزه به دنبال دستیابی به این مهم هستند تا واردات را به حداقل ممکن کاهش داده و نه تنها به سمت مصرف تولیدات داخلی پیش روند بلکه بتوانند مازاد آن را هم صادر کنند.
در همین راستا حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد لطفیان‌ سرگزی امام جمعه شهرستان نیکشهر حمایت از کالاهای داخلی و تولید ملی را بهترین راه مقابله با دشمنان دانست و افزود: استکبار جهانی همواره به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی و ملت ایران است و در حال حاضر نیز طراحی کنونی آمریکا برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی جنگ اقتصادی است.
وی با بیان این مطلب که ملت ایران تاکنون توانسته در برابر نقشه های شوم استکباری ایستادگی کنند و به پیروزی برسد، گفت: این ملت با تمام وجود از کالاهای داخلی و تولید ملی حمایت می کند که این مهم وظیفه مسئولان را در حمایت از تولیدات داخلی و عدم توجه به دستان بیگانگان دوچندان می کند.
امام جمعه شهرستان نیکشهر در گفت وگو با پاپایا حمایت از کالای ایرانی و تکیه بر توانایی‌ها و ظرفیت‌های داخلی را عاملی برای ایستادگی در برابر دشمنان عنوان کرد و ادامه داد: مسئولان باید با برطرف کردن مشکلات و موانع کارآفرینان و کارگران موجب افزایش ظرفیت تولید داخلی شده و از واحدهای تولیدی خرد با این اقدام حمایت کنند، از سوی دیگر مردم نیز وظیفه دارند تا با تصمیم و عزم جدی برای خرید کالای ایرانی از تولیدات داخلی حمایت کنند.
وی در ادامه با بیان این مطلب که در همه دنیا نیروی انسانی در بخش تولید به عنوان ثروتی عظیم شناخته می شوند، گفت: کارگران ایرانی در جهان نمونه هستند چراکه مهم‌ترین ویژگی نیروی کار در ایران  هنر، اندیشه، انگیزه و خلاقیت بالاتر از سطح متوسط جهانی است که نشان دهنده ارزش والای نیروی انسانی ایران نسبت به دیگر مناطق جهان است.
لطفیان ادامه داد: باید در مقابل این نیروی کار ایرانی سر تعظیم فرود آورد و دست هنرمند کارگر ایرانی که یکی از بهترین کارگران دنیا است را بوسید.
وی با تأکید بر اینکه حمایت از محصولات داخلی علاوه بر اینکه می تواند مانع از بیکاری کارگران زحمت کش قدیمی شود می تواند زمینه ساز جذب جوانان تحصیل کرده در بخش‌های مختلف تولید شود، خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی مردم باید با تصمیمی جدی به سوی حمایت از کالاهای داخلی روی آورده و فقط از محصولات داخلی استفاده کنند از سوی دیگر اگر ملت مشاهده کنند که مسئولان نیز با تکیه بر توان داخلی به دنبال حل مشکلات هستند، مشکلات و سختی‌ها را تحمل خواهند کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۴۵۰


ارسال