سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ,10 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
طبق آمار منتشر شده در سایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی تهران در سال گذشته حدود 4520777 دلار آدامس از کشورهای مختلف وارد کشور شده است.
به گزارش عصرهامون، باورش سخت است اما واقعیت دارد همین آدامس هایی که صبح تا شب در دهانمان می چرخد تا کام مان را شیرین نگه دارد توانسته اند به لطف تبلیغات شرکت های خارجی میهمان ناخوانده کیف و جیب خیلی از ما ایرانی ها شوند و سهم قابل توجهی در خروج ارز از کشور داشته باشند.
آدامس هایی که با اشکال و برندهای مختلف و البته با قیمت‌های پایین تر و ظاهر مناسبی که دارند، توانسته اند گوی سبقت را بربایند و مشتریان بیشتری را به خود جلب کنند.
در همین راستا سال گذشته در 34 محموله از کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی، هنگ کنگ، سوئیس، ایتالیا، ویتنام، فدراسیون روسیه محصول آدامس از نوع بدون قند و پوشیده از قند و شکر به ارزش 154/147/871/120 ریال وارد کشور شود که ارزش دلاری آن نیز 4/520/777 دلار می باشد.
 

بر اساس آمارها امارات متحده عربی، ترکیه، فدراسیون روسیه، ویتنام، ایتالیا، سوئیس و هنگ کنگ به ترتیب بیشترین و کمترین واردات به کشور را داشته اند.
طاهره سخت باز یکی از فعالان این صنعت در ایران در گفت وگو با یکی از رسانه با بیان اینکه مصرف روزانه آدامس کشور 15 تن است، گفته بود: در حال حاضر بازار آدامس کشور به دو بخش آدامس‌های قندی و غیرقندی تقسیم شده که در بخش قندی، سهم تولید داخل 70 درصد و در بخش غیرقندی 50 درصد است.
 
به گفته وی قاچاق آدامس به معضل اصلی برای تولید این محصول در کشور تبدیل شده است و در حال حاضر سالانه حجم بسیار زیادی آدامس از ترکیه و از طریق مرزهای استان‌های آذربایجان غربی و شرقی وارد کشور می‌شود که قیمت این آدامس‌ها نیز بسیار نازل است و همین باعث می‌شود رقابت تولید داخل با این آدامس‌های قاچاق دشوار شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۴۶۷


ارسال