پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
جمعی از ائمه جمعه اهل سنت و کارشناسان سیاسی سیستان وبلوچستان ضمن محکوم کردن حرکات تحریک آمیز ترامپ گفتند: سکوت برخی از رسانه ها در مقابل ظلم اسرائیل به مردم مظلوم فلسطین تاسف‌آور و معنادار است.
به گزارش عصرهامون، فلسطینیان روز 14 می  هرسال را یوم النکبة نامیده اند و به خاطر مصائبی که در این روز بر ملت مظلوم فلسطین تحمیل شد، به بیان جنایتهای صهیونیست ها برای جهانیان می پردازند.
اما از اوایل سال 2018 این مصیبت و نکت بزرگ با یک خیانت و نکت جدید نیز همراه شده است زیرا دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا می خواهد در این روز، سفارت کشورش را از تل آویو که مرکز حاکمیت صهیونیستها از سال 1948 بوده است به قدس منتقل کند.
در همین راستا همزمان با افتتاح سفارت آمریکا در قدس و هفتادمین سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی، درگیری گسترده ای در روز موسوم به نکبت بین فلسطینیان معترض و نظامیان صهیونیست رخ داد که در نتیجه آن بیش از 60 فلسطینی شهید و بیش از سه هزار نفر دیگر هم زخمی شدند.
جمعی از ائمه جمعه اهل سنت و کارشناسان سیاسی سیستان وبلوچستان ضمن محکوم کردن حرکات تحریک آمیز ترامپ گفتند: سکوت برخی از رسانه ها در مقابل ظلم اسرائیل به مردم مظلوم فلسطین تاسف‌آور و معنادار است.
 
سکوت برخی از رسانه ها در مقابل ظلم اسرائیل به مردم مظلوم فلسطین تاسف‌آور است
مرتضی دهقان کارشناسی امور سیاسی با اشاره به واکنش رسانه های بین المللی در خصوص اتفاقات اخیر در فلسطین اظهار کرد: این اتفاق البته واکنش های بسیار زیادی از طرف رسانه های بین المللی و واکنش‌های بسیار زیادی از طرف سران منطقه در پی داشته است اما متاسفانه شاهدیم که برخی رسانه های کشورمان که هنوز دل در گرو سند برجام دارند در این خصوص سکوت کرده اند.
وی در گفت وگو با چابهاران افزود: برجامی که آمریکای مورد اعتمادشان در اوایل امضای برجام آن را منسوخ دانسته است و درعین واکنش تمامی رسانه های جهان به موضوع مردم مظلوم فلسطین اما آنها همچنان سعی دارند تا با تخطئه موضوع بدعهدی آمریکا، اینبار شانس خود را غيرعاقلانه و بدون کوچکترین سند تضمینی با اروپایی ها بیازمایند همان اروپایی که در سال 83 نیز ما را محور شرارت خوانده بود به شکلی شبیه ترامپ الان، دست مان را در حنا نگه داشته بود.
 وی با بیان اینکه این اتفاق در برخی رسانه های زنجیری کشورمان در حال اتفاق است گفت: به موازات اینها شاهد خفه شدن تمامی رسانه های مدعی حقوق بشر در کشورهای غربی هستیم و می بینیم که کشتار مردم مظلوم فلسطین به خاطر اقدامات وحشیانه و ناجوانمردانه اسرائیل حتی توسط برخی کشورهای عربی منطقه نیز به جهت بده بستانهای سیاسی خود با رژیم صهیونیستی مورد تایید قرار گرفته و درحال خوش رقصی برعلیه مسلمانان مظلوم فلسطین هستند.
 
سکوت برخی رسانه های داخلی بی اعتباری را در پی خواهد داشت
کارشناس سیاسی ادامه داد: بدون شک نفرت عمومی همه ملتهای مسلمان از اسرائیل و حامیان عرب آن را در پی خواهد داشت و حتما رسانه های داخلی را که همچنان به سند پاره شده برجام امیدوارند، در نظر ملت بی اعتبار خواهد کرد.
وی با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت بر تروریستهای داعشي در عراق و سوریه که مستقیما از طرف سران آمریکایی و سعودی خودشان تغذیه مي شدند بیان کرد: نتیجه پیروزی نزدیکی فیزیکی محور مقاومت به مرزهای سرزمین‌های اشغالی و کرانه باختری بود و طرف های آمریکایی و صهیونیستی خوب می دانند که هرگونه تهاجم و ناامنی در مرزهای فلسطین به ضرر رژیم اشغالگر صهیونیستی تمام خواهد شد.
دهقان خاطرنشان کرد: کمترین نتیجه پیروزی علاوه بر رویارویی مستقیم مردم غزه، عملیات های مستقیم برون مرزی توسط نیروهای مقاومت از جمله حزب الله است که جای پای خود را نیز در لبنان محکم کرده و از لحاظ نظامی نیز خود را ارتقا داده است و سرانجام این اتفاقات فقط به ضرر رژیم صهیونیستی تمام خواهد شد.
 
انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف محکوم است
مولوی عبدالصمد کریم زایی امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر هم در این خصوص ضمن محکوم کردن حرکات تحریک آمیز ترامپ اظهار کرد: اگر همه مسلمانان جهان در یک صف واحد قرار داشته و حمایت خود را از فلسطین و مردم مظلوم آن اعلام می‌کردند، هرگز امثال رژیم صهیونیستی غاصب و در رأس آنها استکبار جهانی نمی توانستند علیه اسلام و سرزمین های اسلامی کوچکترین اقدامی کنند و یا برای انتقال سفارت خود به قدس شریف تصمیمی بگیرند.
وی بیان کرد: قدس از آن مسلمانان و انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس محکوم است و دشمنان اسلام در آن جایی ندارند.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر تصریح کرد: نهادهای بین‌المللی و اسلامی در برابر آنچه در فلسطین به عنوان نقض آشکار و خطرناک حقوق فلسطینیان رخ می‌دهد مسئول هستند و باید به مسئولیت خود پایبند باشند.
وی با بیان اینکه سرزمین مقدس قدس حدود 70 سال است که زیر سلطه رژیم غاصب صهیونیست قرار دارد، گفت: مسلمانان با وحدت خود هر فتنه ای را از بین می برند و آمریکا و ایادی آن را در آینده ای نه چندان دور به فرموده مقام معظم رهبری نابود خواهند کرد.
 
آمریکا از جنایت رژیم صهیونیستی حمایت می کند
مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: آمریکا از جنایت رژیم صهیونیستی حمایت می کند.
وی با اشاره به تجاوز وحشیانه نظامیان صهیونیست در مرز نوار غزه، اظهار کرد: این حملات موجب شهادت و مجروح شدن عده زیادی از فلسطینیان شده است.
وی در گفت وگو با دلگان پرس با اشاره تظاهرات مردم در غزه در روز نکبت برگزار شده بود، گفت: صهیونیست ها با بی رحمی تمام به این مردم که غیرمسلح بوده اند، حمله کرده اند.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان اضافه کرد: مسلمانان باید به این جنایت رژیم صهیونیستی اعتراض کنند و نگذارند خون مردم مظلوم غزه پایمال شود.
مولوی مقدسیان ادامه داد: کشورهای استعماری و آمریکا به صوت مستقیم از این اقدامات رژیم جعلی اسرائیل حمایت می کنند.
وی افزود: در حالی که رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی علیه مردم مظلوم غزه جنایت می کند، که سردمداران عرب ساکت هستند و از ملت فلسطین حمایت نمی کنند.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان عنوان کرد: عربستان سعودی در یمن و رژیم صهیونیستی در فلسطین مرتکب جنایت علیه بشریت می شوند.
مولوی مقدسیان خاطرنشان کرد: این برای همه ما ثابت شده است که آمریکا و غرب طرفدار ملت های مسلمان نیستند.
 
کاربران فضای مجازی انتقال سفارت آمریکا به قدس را محکوم کردند
در ادامه نیز برخی از شهروندان سیستان و بلوچستان برای همدردی با خانواده شهدای فلسطینی و همچنین در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس و کشتار مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی با انتشار تصاویر و مطالبی در شبکه های اجتماعی به مثل توئیتر، اینستاگرام و غیره اقدام به محکومیت فعالیت های رژیم صهیونیستی کردند.


 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۴۶۸


ارسال