پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸
پس از افزایش قیمت دلار در کشور؛
صف های طولانی بنزین مردم زاهدان را کلافه کرد!/ روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی: مشکلی در تامین سوخت وجود ندارد
 
در روزهای اخیر مردم از شلوغی غیر قابل باور جایگاه های سوخت کلان شهر زاهدان ناراحت بوده و از این بابت ابراز گلایه مندی داشتند.
به گزارش عصرهامون، حدود 20 روز پیش، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی خروج از برجام توسط این کشور را به طور رسمی اعلام کرد که پس از آن واکنش های مختلفی نه تنها در سطح کشور ایران بلکه در سطح منطقه خاورمیانه و دیگر نقاط دنیا نیز مشاهده شد که یکی از آنها، افزایش قیمت دلار می باشد.
با آنکه در نظام پولی ایران دلار با قیمت 4هزار و 200 تومان در نظر گرفته شده، اما در حال حاضر نرخ هر دلار در بازار آزاد بیش از این رقم معامله می شود و این موضوع عاملی بر افزایش بی رویه برخی قیمت کالاهای موجود در بازار و صنوف مختلف شده که نگرانی هایی را هم برای مردم به وجود آورده است.
اما نکته جالب تر آنکه در این مدت جایگاه های سوخت زاهدان نیز مملو از خودروهایی شده که منتظر دریافت سوخت می باشند و برخی از رانندگان از انتظار نیم ساعته تا 40 دقیقه در صف های انتظار دریافت سوخت خبر داده و از این موضوع گلایه مند بودند.
یکی از رانندگان در این زمینه گفت: در روزهای اخیر بین 10 تا 15 ماشین در صف بنزین بیشتر نبوده و حداقل در مدت 20 تا 30 دقیقه توانستم بنزین مورد نیاز را تهیه کنم اما در طی هفته های گذشته شاید گاها بیش از یک ساعت هم در جایگاه های دریافت سوخت انتظار رسیدن نوبت ماشین خود را می کشیدم.
اکبری در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون،افزود: افزایش قیمت دلار بر تمام مسائل زندگی هر فردی در ایران تاثیر گذار بوده و نمی توان آن را نادیده گرفت.
وی بیان کرد: مسئولان باید با چاره اندیشی درست در مقابل این جریانات ایستادگی و مقابله کنند.
یکی دیگر از رانندگان در انتظار دریافت سوخت یکی از جایگاه های سوخت زاهدان نیز در این زمینه گفت: وضعیت سوخت رسانی به ماشین ها در طی روزهای اخیر بسیار آشفته بود و مردم باید به میزان زمان قابل توجهی در صف های طولانی منتظر دریافت سوخت مورد نیاز باشند.
شهرکی در گفت و گو با عصرهامون، افزود: نباید افزایش قیمت یکی از ارزهای رایج، به این میزان در زندگی مردم ایران تاثیر گذار باشد و مسئولان باید جلوی اینگونه اتفاقات را بگیرند.
 
مشکلی در عرضه سوخت وجود ندارد
کهنسال مسئول روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی زاهدان در این خصوص در گفت و گو با عصرهامون، گفت: تمامی جایگاه های عرضه سوخت خودروهای زاهدان فعال بوده و هیچ مشکلی در عرضه وجود ندارد.
وی ادامه داد: صف های طولانی نمی تواند از بخش عرضه در جایگاه ها باشد.
براساس نظر کارشناسان شکل‌گیری بازار غیررسمی فروش در جنب جایگاه‌ها و حتی علاقه برخی قاچاقچیان و افراد بیکار دنبال سود می تواند از دلایل حضور زیاد ماشین ها در صف های دریافت سوخت باشد چرا که با توجه به افزایش قیمت دلار، قیمت سوخت نیز در کشور پاکستان که دارای مشکلاتی در بخش سوخت می باشد و قسمتی از نیاز خود را از قاچاق تامین می کند، به مراتب بالا رفته و این موضوع می تواند عاملی بر افزایش روند قاچاق نیز به شمار آید.
 
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۵۰۷


ارسال