سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲
گلایه ورزشکاران از مسئولان؛
هیچ؛ تمام سهم جوانان دلگانی از امکانات ورزشی!/ کمبود سالن یکی از مشکلات برگزاری مسابقات جام رمضان
 
مشکل کمبود فضای ورزشی در سیستان وبلوچستان همزمان با برگزاری رقابت های جام رمضان بیش از پیش خودنمایی می کند به گونه ای که هیچ؛ سهم جمعیتی بالغ بر ۳ هزار نفر از ساکنان یکی از روستاهای شهرستان دلگان است.
به گزارش عصرهامون، با فرا رسیدن ماه مهمانی خدا که تنور رقابت های جام رمضان هم داغ می شود مشکل کمبود فضای ورزشی در اقصی نقاط استان پهناور سیستان وبلوچستان بیش از پیش خودنمایی می کند، چرا که بسیاری از جوانان نه تنها با کمبود بلکه حتی با نبود فضای ورزشی برای برگزاری جام رمضان رو به رو می شوند به گونه ای که شاید تا پایان ماه مبارک فرصتی برای برگزاری مسابقاتشان پیدا نکنند.
 
هیچ گونه امکانات ورزشی در روستاهای دلگان وجود ندارد
یکی از ورزشکاران دلگانی با بیان اینکه ورزشکاران این شهرستان از نظر سرانه ورزشی با مشکلات بیشتری نسبت به سایر نقاط استان مواجه هستند، افزود: نبود امکانات و سالن های ورزشی در روستاهای شهرستان دلگان یکی از معضلاتی است که قشر نوجوان و جوان با آن دست و پنجه نرم می کنند.
این جوان ورزشکار در گفت وگو با دلگان پرس اظهار کرد: در روستاهای شهرستان دلگان هیچ گونه امکانات ورزشی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه تعدادی زمین خاکی فوتبال توسط جوانان این شهر راه اندازی شده است، گفت: این زمین های خاکی نور کافی برای ورزش کردن در شب را ندارند که اگر زمینه روشنایی برای آنها فراهم شود، جوانان به ورزش این امر مهم خواهند پرداخت.
 
هیچ؛ سهم 3 هزار جمعیت از سالن ورزشی
بهزادی یکی دیگر از جوانان روستای چاه کیچی هم بیان کرد: چاه کیچی با جمعیتی بالغ بر ۳ هزار نفر جمعیت هیچگونه سالن ورزشی و یا امکاناتی برای ورزش ندارد.
وی عنوان کرد: مسئولان برای امر مهم ورزش برنامه ریزی ساخت سالن های ورزشی را در دستور کار خود قرار بدهند.
 
تنها یک سالن ورزشی سهم جوانان برای برگزاری مسابقات فوتسال جام رمضان
احمدیان یکی از جوانان ورزشکار دلگانی خاطر نشان کرد: یک سالن ورزشی در شهرستان دلگان وجود دارد که مسابقات فوتسال جام رمضان در آن برگزار می شود.
وی افزود: این امر باعث شده است که امکان ورزش برای عموم مردم فراهم نباشد و فقط اعضای تیم ها از آن مکان ورزشی استفاده کنند.
 
کمبود سالن برای برگزاری جام رمضان
حامد فکور رئیس اداره ورزش و جوانان دلگان در جلسه ستاد ساماندهی جوانان این شهرستان که در سالن فرمانداری دلگان برگزار شد، گفت: کلنگ ساخت زمین چمن مصنوعی برای ورزش  عموم مردم در روستای حمیدآباد شهرستان دلگان به زمین زده شده است.
وی در این جلسه با بیان اینکه یک سالن ورزشی در دهستان هودیان دلگان وجود دارد، عنوان کرد: یک سالن ورزشی در حال ساخت در روستای چاهشور وجود دارد که ۸۰ درصد پیشرفت فیزکی داشته که در صورت تامین اعتبار به زودی به بهره برداری می رسد.
این مسئول ادامه داد: همچنین یک زمین چمن مصنوعی در روستای اسفند و یک سالن ورزشی در بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان در سال ۹۵ به بهره برداری رسیده که جوانان در آنجا در حال ورزش هستند.
در ادامه نیز بر اساس گزارش یکی از روزنامه های استان رئیس اداره ورزش و جوانان دلگان در این خصوص گفته است که کمبود فضای ورزشی در دلگان یکی از مشکلاتی است که جوانان شهرستان را با چالش در ورزش رو به رو کرده است و اغلب ناچار هستند در معابر شهری به ورزش بپردازند اما در این میان تنها سالن شهر توانسته است تیم های ورزشی و جوانان مستعد ورزش را گرد خود جمع کند.
حامد فکور خاطر نشان کرده است که هر سال به دلیل کمبود فضای ورزشی تیم های متقاضی حضور در جام رمضان با مشکل رو به رو می شوند اما با توجه به علاقه بیشتر مردم شهرستان برای برگزاری جام فوتسال امسال هم در این رشته برگزاری آن برنامه ریزی شد و قرار است در دو رده سنی نونهالان و بزرگ‌سالان برگزار شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۵۴۸


ارسال