چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ ,27 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۸
دعوت علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس؛
دنیای اسلام دست از حمایت مردم مظلوم فلسطین بر نمی دارد/ حضور در راهپیمایی باعث رعب و وحشت اسرائیل و هم پیمانانش است
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان از مردم خواستند تا با حضور وحدت آفرین خود در راهپیمایی روز قدس بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان آمریکا بزنند.
به گزارش عصرهامون، علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت وگوهایی جداگانه از مردم خواستند تا با حضور وحدت آفرین خود در راهپیمایی روز قدس بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان آمریکا بزنند.

 
دنیای اسلام دست از حمایت مردم مظلوم فلسطین بر نمی دارد
مولوی نظیر احمد سلامی نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن دعوت از مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: روز قدس یادگاری به جا مانده، مهم و برجسته از امام راحل است، این مهم نشان می دهد دنیای اسلام دست از حمایت مردم مظلوم فلسطین بر نمی دارد و روز قدس همیشه در خاطر مسلمانان زنده است.
وی با بیان اینکه وظیفه مردم شرکت باشکوه در این راهپیمایی است، گفت: همه باید احساس وظیفه کنند و در این روز که یک مسئله اسلامی و مربوط به همه مسلمانان است انزجار خود را نسبت به رژیم اشغالگر قدس و حرکت های آمریکا و هم پیمانانش به اثبات برسانند.
 
لبیک به ندای رهبر انقلاب سندی بسیار قوی در ارتباط وحدت بین شیعه و سنی است
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری حضور در این راهپیمایی را نماد وحدت شیعه و سنی دانست و افزود: دشمن همیشه درصدد این است که اختلافات را به یک فرقه و گروه نسبت دهد و وانمود کند در این جریانات تنها تشیع است و اهل سنت ارتباطی با نظام ندارند بر این اساس اگر شیعه و سنی به ندای رهبر مقام معظم انقلاب پاسخ مثبت دهند این یک فاکتور بسیار مستحکم و سند بسیار قوی در ارتباط وحدت شیعه و سنی و تمام قشرهای امت اسلامی خواهد بود.
 
این حضور نمادی دال بر اتحاد و وحدت جمهوری اسلامی ایران است
مولوی عنایت الله رسولی زاده امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس بیان کرد: حضور باشکوه مردم ولایت مدار ایران زمین در راهپیمایی روز قدس پیامی روشنی برای دشمنان جهان اسلام است.
وی گفت: مردم با حضور پررنگی که در این راهپیمایی دارند حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام و انزجار خود را نسبت به استکبار جهانی نشان می دهند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با بیان اینکه این حضور مشتی محکم بر دهان دشمنان نظام است، افزود: نباید به دشمن فرصت داده شود تا به دنبال سو تفاهم باشند این حضور نمادی از تبلور وحدت بین شیعه و سنی و دال بر اتحاد و وحدت جمهوری اسلامی ایران است.
مولوی رسولی زاده برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس همواره از اهمیت بالایی در بین مسلمین جهان برخوردار بوده است.
 
قدس متعلق به مسلمانان است
مولوی عبدالصمد کریم زایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن دعوت از مردم برای حضور پررنگ در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: قدس متعلق به مسلمانان است و بزرگداشت این روز جهانی تلاش درجهت دفاع از ارزش ها و آرمان های اسلامی محسوب می شود.
وی گفت: حضور مردم در صحنه نشان از وحدت شیعه و سنی می باشد چون هدف یکی است و از مردم مظلوم فلسطین دفاع خواهند کرد.
 
حضور وحمایت از مردم فلسطین باعث رعب و وحشت اسرائیل و هم پیمانانش است
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس از سوی امام راحل (ره) را اقدامی ماندگار در تاریخ بشریت برای دفاع از مردم فلسطین دانست و ادامه داد: مسلمانان وظیفه دارند با شرکت در راهپیمایی روز قدس؛ ابراز خشم و انزجار از رژیم صهیونیستی، پشتیبانی و حمایت خود از مردم فلسطین را اعلام کنند.
مولوی کریم زایی با تاکید بر این مطلب که حضور وحمایت از مردم فلسطین باعث رعب و وحشت اسرائیل و هم پیمانانش است، افزود: حضور با شکوه مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس موجب دلگرمی مردم مظلوم فلسطین برای ادامه مبارزات علیه رژیم اشغالگر قدس است.
 
دستاوردهای امام راحل تبدیل به مقاومت در منطقه شد
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن دعوت از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: حضور پررنگ در راهپیمایی روز قدس نشان اتحاد و وحدت بین مسلمین است و بیانگر این می باشد که دستاوردهای امام راحل تبدیل به مقاومت در منطقه شد و این مقاومت باعث شکست و نابودی اسرائیل خواهد شد.
 
روز قدس، روز وحدت امت اسلامی است
وی با اشاره به هدف والای امام خمینی (ره) از اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس گفت: امام خمینی( ره) با نگرش بالایی که برای حفظ منافع جهان اسلام به عنوان یک اصل داشت، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نامیدند و بدین ترتیب ضمن تعیین تکلیف برای همه مسلمانان جهان مبنی بر تلاش برای رهایی قدس شریف اولین قبله مسلمانان، نوید رهایی این مکان مقدس را به جهانیان اعلام کردند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه با بیان این مطلب که حفظ وحدت و انسجام مسلمانان در شرایط کنونی منطقه از ضروریات جهان اسلام می باشد، افزود: روز قدس، روز وحدت امت اسلامی است که باید همه به دور محور پیام های امام خمینی(ره) مبنی بر ضرورت وحدت امت و جهان اسلام که از تعلیمات عالیه اسلام نشات گرفته، جمع و در راستای تامین منافع جهان اسلام گام برداریم.
 
همه می آئیم و جواب محکمی به یاوه گویی دشمنان می دهیم
وی ادامه داد: ملت ایران امسال همچون گذشته با حضور پررنگ تری به صحنه خواهند آمد و انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام خواهند کرد.
مولوی ریگیان پور در پایان با بیان اینکه ملت یران با حضور در راهپیمایی روز قدس جواب محکمی به یاوه گویی دشمنان می دهد، گفت:  همه می آئیم؛ استکبار جهانی و قدرت ها بدانند ایران اسلامی در کنار ملت های مظلوم و مردم فلسطین است و هیچگاه از حمایت آنها دست بر نمی دارد چرا که این حضور و راهپیمایی باعث ایجاد رعب و وحشت در دشمنان است.
 

حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس حداقل کار مسلمانان برای آزاد سازی این سرزمین است
مولوی سید عبدالصمد ساداتی در گفت و گو با شستون اظهار کرد: جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری شده , به‌ تمامی مردم توصیه کرد تا با همدلی و همگامی در راهپیمایی این روز شرکت کنند.
وی با بیان اینکه مسأله قدس یک مسأله اساسی است، گفت: همه مسلمانان جهان برای آزادی مردم مسلمان فلسطین باید با هم، هم عقیده باشند و با مشارکت حداکثری در راهپیمایی روز جهانی قدس از آمریکای جهان خوار و فلسطین غاصب اعلام برائت کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان با بیان اینکه حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس حداقل کاری است که یک مسلمان نسبت به مسلمانان فلسطین انجام می دهد، ادامه داد: آمریکا در تلاش است که با قلدری سرزمین قدس را برای اسرائیل به رسمیت بشناساند، از این رو مسلمانان باید در این راهپیمایی همگام و هم صدا شوند تا دست استکبار جهانی از قدس شریف کوتاه شود.
مولوی ساداتی اضافه کرد: خداوند را شاکر هستیم که مسلمانان کشور عزیزمان نه تنها مسئله قدس را فراموش نکردند بلکه به جهانیان فهماندند که قدس زنده است، برای مسلمانان است و روزی آزاد خواهد شد‌.
وی افزود: امریکا و اسرائیل علیه کشور ایران برنامه های مختلفی را پیاده می کنند چرا که می دانند آنچه را که جمهوری اسلامی ایران می گوید باید محقق شود.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان در تکمیل مطلب فوق و در پایان اضافه کرد: به امید خداوند متعال قدس آزاد می شود و حضور و مشارکت حداکثری مردم در روز جهانی قدس زمینه ساز این آزادی خواهد بود.

کفار در سرزمین قدس جایگاهی ندارند
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان ضمن دعوت از آحاد ملت جهت مشارکت حداکثری در راهپیمایی روز قدس گفت: قدس متعلق به اسلام و مسلمانان است و کفار در آن جایگاهی ندارند.
مولوی عبدالخالق حسین زهی در گفت و گو با شستون از آحاد ملت به ویژه مردم مهرستان دعوت کرد تا با حضور حداکثری در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کنند.
وی افزود:آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری شده است که مردم با حضور در راهپیمایی و تجمع در میادین از استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس اعلام انزجار می کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس مشت محکمی بر دهان یاوه گویان، زورگویان و ظالمان جهان است.
مولوی حسین زهی خاطر نشان کرد: مردم بار دیگر با حضور حداکثری در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهند کرد و به ندای مقام معظم رهبری لبیک می گویند و عزت ایران اسلامی را به رخ جهانیان خواهند کشید.
وی در پایان اظهار کرد: آمریکا این آرزو را به گور خواهد برد چرا که قدس متعلق به اسلام و مسلمانان است و کفر در این سرزمین جایگاهی ندارد و هرگز نمی تواند بر آن غلبه کند.
 
روز قدس ترسیم کننده مسیر مبارزه مردم فلسطین علیه رژیم صهیونیستی است
امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان گفت: روز قدس ترسیم کننده مسیر مبارزه مردم مظلوم فلسطین علیه رژیم صهیونیستی و دنیای استکبار است.
 
مولوی بلال مقدسیان در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس، اظهار کرد: روز قدس روز عزت، روز قدرت نمایی، روز انسجام جهانی و صف آرایی همه مسلمانان و بلکه همه مستضعفان در برابر ظلم ها، تجاوزها و خون ریزی های رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی است.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان گفت: بدون تردید طبق فرموده امام خمینی (ره)، همچنان مسأله قدس اولین مسأله جهان اسلام و مسلمانان عالم است.
وی عنوان کرد: رژیم صهیونیستی توسط استکبار جهانی بر بخشی از سرزمین های اسلامی سیطره یافته است.
مولوی بلال مقدسیان افزود:تدبیر و دوراندیشی حکیمانه بنیان گذار انقلاب اسلامی موجب زنده نگاه داشتن مسئله فلسطین و رنج ها و آلام آنان در نزد افکار عمومی جهان شد.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان ادامه داد: امروز مردم فلسطین به مدد مقاومت اسلامی و همراهی ملت‌های مسلمان و آزادگان جهان حقانیت خود را به اثبات رسانده اند.
مولوی مقدسیان عنوان کرد: روز قدس ترسیم کننده مسیر مبارزه مردم مظلوم فلسطین علیه رژیم صهیونیستی و دنیای استکبار است.
وی خاطرنشان کرد: مردم این منطقه کشور هم صدا و  همراه اقشار مختلف مردم روزه دار کشورمان، روز جمعه در راهپیمایی روز جهانی قدس با انزجار از رفتارهای ضد حقوق بشری جنایتکاران، یکبار دیگر حمایت خویش را از آزاد سازی قدس شریف به جهانیان اعلام می کنند.


جمهوری اسلامی توانست روز قدس را در تمامی دنیا و در بین تمامی مسلمین زنده نگه دارد
حجت الاسلام والمسلمین محمد راشکی امام جمعه نیمروز در گفت و گو با اوشیدا اظهار کرد: یکی از ارزشمندترین کارهای امام ( ره ) نام گذاری روز قدس است که امام برای نجات قدس از چنگال رژیم صهیونستی و اشغالگر جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز قدس نام گذاری کند که در این راستا جمهوری اسلامی ایران توانست این نام را در تمام دنیا و در میان تمامی مسلمین جهان زنده نگه دارد.
وی ادامه داد: امسال باید راه پیمایی روز قدس باشکوه تر از دیگر سالها برگزار شود چرا که به خاک خون کشیدن دهها کوک و جوان فلسطینی و افتتاح سفارت امریکا در قدس و بمباران نوار غزه اینها فاجعه بزرگ انسانی است که هرروز رژیم منحوس اسرائیل و هم پیمانانش مرتکب می شوند.
حجت الاسلام راشکی خاطرنشان کرد: هرروز جنایات وحشتناکی در حق مردم مظلوم فلسطین انجام می دهند پس باید چنین جنایاتی را با حضور خود محکوم کنیم.
امام جمعه نیمروز تصریح کرد: همه مسلمانان جهان باید دریک صف قرار بگیرند که آرزوی امام همین بود که تمامی مسلمانان یک صدا و متحد این رژیم را باطل اعلام کنند.
وی تاکید کرد: اگر هر مسلمان یک سلطل آب به طرف این کشور بریزد این کشور را آب خواهد برد پس به امید آن روزی که همه مسلمان در یک صف واحد این رژیم را از روی کره زمین محو کنند.

حضور پرشور مسلمانان لرزه بر پیکر اسراییل می اندازد
مولوی عبدالله حسن زهی امام جمعه اهل سنت هامون در گفت و گو با اوشیدا اظهار کرد: راهپیمایی روز قدس یادگاری ارزشمند از امام خمینی برای تمامی مسلمانان است که در آن به صراحت از حقوق مسلمانان مظلوم فلسطین حمایت می‌شود‌.
وی افزود: این راهپیمایی از چنان اهمیتی برخوردار است که امروزه نه تنها این راهپیمایی در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای جهان پرشور برگزار می شود که نشان از بیداری تمامی ملت ها دارد.
مولوی حسن زهی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رژیم غاصب اسراییل به راحتی نابود خواهد شد اگر مسلمانان با یکدیگر متحد شوند و از تفرقه خودداری کنند بنابراین دشمنان اسلام تمام توان خود را برای جدایی مسلمانان به کار گرفته است.
امام جمعه اهل سنت هامون تصریح کرد: کشورهای به اصطلاح مدافع حقوق بشر چشم خود را بر جنایات اعمالی در فلسطین اشغالی توسط رژیم صهیونیستی بسته اند پس ملت های مسلمان با حضور پرشور و چشمگیر خود در راهپیمایی روز قدس توجه سایر ملت ها را به فلسطین جلب کنند.
وی اذعان کرد: قدس قبله اول مسلمانان است و از ارزش زیادی برخوردار است بنابراین مسلمانان باید برای بیرون راندن این رژیم غاصب متحد شوند زیرا تا محو شدن اسرائیل از روی کره زمین چیزی باقی نمانده است.انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۷۶۷


ارسال