چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ ,27 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
بولوار شهید رجائی زاهدان یا همان جاده قدیم بهشتی برای کبوتر بازان و محلی برای حضور صنف خودروسازان است که اهالی آن که از مزاحمت های به وجود آمده برای خانواده ها گلایه دارند و می گویند تا کنون اقدامی برای رفع مشکلات این منطقه نشده است.
به گزارش عصرهامون، زاهدان یکی از کلان شهرهای ایران در حالی دارای پنج منطقه شهرداری است که انتظار شهروندان آن از این تعداد شعب رسیدگی مطلوب به اوضاع و احوالات شهری است اما تاکنون انتظارات مردم در این خصوص برآورده نشده است.
مشکلاتی در حوزه های مختلف شهری به مثل زباله ها، نظافت شهر، جمع آوری حیواناتی به مثل سگ های ولگرد و غیره از جمله مسائل و مشکلاتی است که در نقاط مختلف کلان شهر زاهدان به چشم می خورد اما این معضلات و مشکلات در بولوار شهید رجائی بیش از دیگر نقاط دیده و لمس می شود.
این بولوار از میدان 15 خرداد(شرکت نفت) آغاز و تا ورودی شهر از سمت زابل و بم ادامه دارد و تعداد قابل توجهی از مردم حاضر در زاهدان در این منطقه ساکن هستند.
خاکی بودن میلان ها، عدم وجود آسفالت استاندارد، وجود سگهای ولگرد، وجود صنوف و واحدهای مختلف مربوط به خودرو سازان به مثل صافکاری و سیم کشی ها، عدم نظافت مناسب و غیره از عمده گلایه مندی های مردم ساکن در این منطقه است.
یکی از ساکنان این بولوار در خصوص مشکلات این منطقه می گوید: در این منطقه مسیر روباز انتقال آب های سطحی به بیرون شهر وجود دارد اما در حال حاضر این مسیر محل انباشت زباله ها شده و با توجه به گرم شدن هوا، حضور حشرات موذی در خانه های سامنان به وضوح دیده می شود.
رحیمی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، می افزاید: وجود موش و حیواناتی از این نوع در این بولوار به میزان قابل توجهی ملموس بوده و شهرداری نسبت به نظافت و جمع آوری زباله ها و حیوانات اقدام خاصی تاکنون انجام نداده است.
وی ادامه می دهد: در زمان بازندگی به دلیل عدم استاندارد سازی معابر و خیابان ها، شاهد ورود آب باران به منازل هستیم و این درصورتی است که شهرداری می توانست با اجرای طرح هایی از این معضل جلوگیری کند که در سالهای اخیر هیچ تلاشی از سوی این نهاد دیده نشده است.
اینجا بهشت کبوتر بازان است، این را من نمی گویم، این موضوعی است که از سوی یکی دیگر از شهروندان ساکن در این منطقه مطرح می شود.
نارویی پیرمردی 78ساله است که به قول خودش ده ها سال است که ساکن بولوار شهید رجائی می باشد، وی که خبرنگار عصرهامون، را در حال پیگیری مشکلات این خیابان دیده بود، لنگان لنگان و آهسته و به کمک عصای در دست به سوی او می آید و با اشاره به کبوتر بازان می گوید: این بولوار بهشت کبوتر بازان است چرا که با آن که مزاحمت های بسیاری برای خانواده ها به وجود می آورند اما کسی اقدامی برای جلوگیری از این مزاحمت ها نمی کند.
براساس گفته وی وجود تعمیرگاه ها، صافکاری ها و سیم کشی های خودرو نیز از دیگر مشکلات این منطقه به شمار می آید و تاکنون اقدامی برای جابجایی آنها به بیرون شهر انجام نشده است.
وی از مسئولان درخواست کرد تا به مشکلات ساکنان این منطقه رسیدگی کنند.
با توجه به آنکه مسئولیت گرفتن، فرصت و نعمتی از سوی خداوند متعال برای خدمت رسانی به مردم است، مسئولان باید نسبت به رفع مشکلات مردم این خطه اهتمام لازم را داشته باشند.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۷۷۷


ارسال