جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱
گزارش لحظه به لحظه از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس؛
روز قدس، روز بزرگ"مرگ بر اسرائیل"/ روز قدس نماد وحدت شیعه و سنی در دفاع از فلسطین است
 
راهپیمایی روز قدس امسال با شرکت یکپارچه آحاد مردم به ویژه علما و بزرگان اهل سنت در زاهدان و شهرستان‌های سیستان و بلوچستان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، مراسم گرامیداشت روز قدس امسال با شکوه فراوان و با حضور مردم شیعه و سنی استان مقارن با 23 رمضان المبارک در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
این راهپیمایی صبح امروز جمعه هجده خرداد ماه از میدان آزادی در زاهدان آغاز شد و در آن شرکت‌کنندگان با سر دادن شعارهایی ضد استکباری چون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود به سمت مصلی  زاهدان حرکت کردند.

حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی روز قدس نشانگر آگاهی و بصیرت آنان است
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در حاشیه این مراسم به خبرنگارعصرهامون گفت: تمام تلاش دشمن بر این است تا فلسطین را از جغرافیای جهان اسلام جدا کند و یا حداکثر به آن یک وجاهت عربی دهد در حالی که فلسطین متعلق به مسلمانان است و از سرزمین های اسلامی جدا شدنی نیست.
 
حضور باشکوه مردم در روز قدس جواب دندان شکنی به دنیای استکبار می دهد
وی بیان کرد: راهپیمایی بزرگ مردم در چنین روزی به طور قطع برای احیای آرمان های مردم فلسطین و بازیافت جایگاه این کشور در جغرافیای جهان اسلام است.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان ادامه داد: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس جواب دندان شکنی به دنیای استکبار به ویژه رژیم غاصب صهیونیستی است.
وی با بیان اینکه مردم نسبت به فلسطین به عنوان قبله نخست امت مسلمان و نقطه عروج نبی مکرم اسلام(ص) به سفر آسمانی اعتقاد سنگینی دارند، افزود: روز قدس به عنوان یادگار امام خمینی(ره) برای جهان اسلام، روز مبارزه با نظام سلطه و آرمان های شوم صهیونیسم است.
آیت الله سلیمانی تصریح کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس و سردادن شعار علیه رژیم غاصب صهیونیستی توانسته فلسطین و چهره مظلوم و پر از زخم مردم این کشور را به جهان نشان دهد.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان خاطر نشان کرد: حضور گسترده مردم ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس نشانگر آگاهی و بصیرت عظیم مردمی است که به عنوان یک سرمایه ملی محسوب می شود.
آیت الله سلیمانی گفت: مردم شیعه و سنی با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس اعلام همبستگی خود را با مردم مظلوم فلسطین به خوبی به نمایش گذاشتند.

مسئله فلسطین به هیچ عنوان فراموش شدنی نیست
مولوی نذیر احمد سلامی نماینده مردم سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با عصرهامون حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس را نشانه وحدت اسلامی دانست و افزود: مسلمانان در صحنه آمدند تا استکبار جهانی و ترامپ بداند که هرگز اجازه نخواهیم داد انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس صورت گیرد.
وی با اشاره به وحدت و اتحاد همیشگی مسلمانان جهان افزود: مسئله فلسطین به هیچ عنوان فراموش شدنی نیست و هیچ مسئله دیگری نمی تواند این موضوع را تحت تاثیر قرار دهد.
مولوی سلامی ادامه داد: در بحث جابجایی پایتخت اسرائیل به بیت المقدس معیار ملت ها هستند و سران نقشی ندارند چرا که بسیاری از آنها خود فروخته اند و جریان های اسلامی و مسئله فلسطین را اهمیت نمی دهند.
وی تاکید کرد: در جریان های بین المللی ملت ها هستند که تصمیم می گیرند و بی شک حتی ملل غیر مسلمان ظلم و ستم به مردم فلسطین و جابجایی پایتخت رژیم غاصب اسرائیل به بیت المقدس را نمی پذیرد.
 
اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس قلب همه مسلمانان و آزادی خواهان را جریحه دار کرد
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جماعت اهل سنت مسجد مکی زاهدان در حاشیه راهپیمایی روز قدس به خبرنگار عصرهامون گفت: هرچه دشمن به ظلم خود نسبت به مسلمانان ادامه دهد مسلمانان منسجم تر و متحد تر و وحدت بیشتری خواهند داشت.
وی با بیان اینکه اتحاد مسلمانان در دنیای امروز بسیار حیاتی و مهم است، ادامه داد: اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس قلب همه مسلمانان و آزادی خواهان را جریحه دار کرد.
مولوی اسماعیل زهی تصریح کرد: در صورتی که ملل مسلمان متحد و منسجم تر باشند کسی نمی تواند آنها را شکست دهد.

حکام عربی خود را فرخته اند تا چند صباحی بیشتر در منسب قدرت باشند
حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند قطعا اسرائیل تا 25 سال آینده وجود خارجی نخواهد داشت و از بین می رود این را باید استکبار جهانی و ترامپ و ایادی آنها بدانند که بیخودی برای رژیمی که از بین خواهد رفت هزینه نکنند.
وی با اشاره به جنایت های آمریکا و سازش برخی از حاکمان کشورهای عربی در این خصوص افزود: متاسفانه برخی از حکام عربی حاکمیت خود را در این می بینند که از رژیم صهیونیستی و آمریکا طرفداری کنند چون ملتشان با آنها نیست و اگر حامی نداشته باشند می دانند یک ماه هم وجود خارجی نخواهند داشت و حکومتشان از دستشان می رود برای همین خود را فروخته اند تا چند صباحی بیشتر در منسب قدرت باشند.
 
حضور مردم در راهپیمایی روز قدس باعت رعب و وحشت اسرائیل و حامیانش است
علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان هم در حاشیه راهپیمایی روز قدس به خبرنگار عصرهامون گفت: حضور باشکوه و پررنگ مردم دشمنان را مایوس می کند، باید این حرکت ها همیشه تداوم داشته باشد تا این ترس و وحشت در دل اسرائیل و حامیانش وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه پیروزی نزدیک است، ادامه داد: مسلمانان با اتحاد و انسجام خود جواب دندان شکنی به یاوه گویی استکبار جهانی خواهند داد.
یارمحمدی علت حضور باشکوه تر مردم نسبت به سال گذشته را انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف دانست و افزود: امروز ملت مسلمان در سراسر جهان با حضور خود نسبت به این موضوع اعتراض کرده و انزجار خود را نسبت به استکبار جهانی به نمایش گذاشتند.
 
روز قدس روز همبستگی و یک صدایی دنیای اسلام است
نماینده خاش و میرجاوه در مجلس گفت: روز قدس روز همبستگی و یک صدایی دنیای اسلام است و ملت ما همواره حامی مظلومان و مسلمانان جهان بوده اند و دست از حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین برنمی دارند.
علی کرد در گفت و گو با لادیز اظهار کرد: روزجمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری شده و همراه با سایرمردم برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین به صحنه آمده ایم تا حمایت و همبستگی خود را با ملت مظلوم فلسطین و قدس ریف اعلام کنیم .
وی افزود: امروز به صحنه آمدیم تا با ارمان های امام تجدید پیمانی دوباره کنیم وهم صدا با سایر مسلمانان جهان فریاد انزجار از رژیم صهیونیستی و حمایت از آزادی قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین را سر بدهیم.
وی خاطرنشان کرد: روز قدس روز همبستگی و یک صدایی دنیای اسلام است و ملت ما همواره حامی مظلومان و مسلمانان جهان بوده اند و دست از حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین برنمی دارند.
دانیال محبی استاندار سیستان وبلوچستان در حاشیه راهپیمایی روز قدس به خبرنگارعصرهامون گفت: حکام اسلامی با جریان ملت های مسلمان فرق دارد مسلمانان جهان و انسان های آزادی خواه برای رفع ظلم، بی عدالتی، قساوت قلب اعتقاد دارند، سردمداران کفر و استکبار باید بدانند جوهره و فطرت جامعه اسلامی بر این عهد هستند و تا ظلم و آدم کشی و تعدی به کودکان از بین نرود این موضوع سر لوحه کار ملت ها خواهد بود.

روز قدس نماد وحدت شیعه و سنی در دفاع از فلسطین است
 سلطانعلی میر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفتگو با عصرهامون ضمن قدردانی از حضور باشکوه مردم شیعه و سنی استان گفت: این حضور حکایت از این دارد که آرمان فلسطین در بین ایرانیان روز به روز پررنگ تر شده است.
وی افزود: پیام آزاد سیستان و بلوچستان را می توان از حضور مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان و همه مسلمان دریافت کرد.
میر با بیان اینکه روزی شاهد آزادی سرزمین قدس خواهیم بود افزود: این گرمای بالا و طلاقت فرسا مانع حضور مردم روزداره نشده است این شکوه حضور پیامی جدی برای اسرائیل و حامیانش دارد.
وی با بیان اینکه راهپیمایی روز قدس نماد وحدت مسلمین است، بیان داشت: هر چند به سران کشورهای اسلامی هیچ امید وجود ندارد اما امت های اسلامی همواره نشان داده اند که مخالف ظلم و حامی مظلومین هستند.
رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: جبهه مقاومت روز به روز در حال گسترش است، رژیم اسرائیل که روزی شعار نیل تا فرات سر می داد امروز در گنبد آهنین محصور شده است.
وی با بیان اینکه محرومین جهان حرکت رو به جلو را آغاز کرده اند گفت: سران مرتجع عربی امروز دست در دست قدرت های مستکبر گذاشته و بقای خود را تضمین می کنند اما مطمئناً ملل محروم در مقابل آنها ایستادگی خواهند کرد.

خروش وحدت آفرین مردم مرزنشین زادگاه خورشید ایران
در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مردم مرزدار و مرزنشین شهرستان سراوان در جنوب سیستان و بلوچستان در جنوب شرق کشور با حضور وحدت آفرین در میادین‌حاضر شدند و به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند.
زن و مرد، پیر و جوان از ساعات اولیه صبح در گرمای طاقت فرسای این منطقه مقابل مسجد جامع علی ابن ابیطالب (ع) این شهرستان جنب میدان شهدای گمنام حاضر شدند و شعار «مرگ‌ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند.
حضور اقشار مختلف مردم شیعه و سنی شهرستان سراوان نشان از آن دارد که مردم جای جای ایران اسلامی همواره برای دفاع از مردم مستضعف و مظلوم جهان قیام خواهند کردند و با پیروی از ولایت فقیه، همیشه در صحنه حاضر هستند.
راهپیمایی رأس ساعت ۹ صبح از مقابل مسجد جامع علی ابن ابیطالب (ع) با حضور خیل عظیم‌جمعیت آغاز شد و حضار پس از پیمودن خیابان امام خمینی (ره) مقابل مسجد جامع نور تجمع خواهند کرد.

 
اقشار مخالف جامعه با شرکت در این راهپیمایی ثابت کردن قدس تنها نیست
عبدالستار درزاده سرجو مسئول کانون بسیج ورزشکاران سراوان در حاشیه راهپیمایی عظیم روز جهانی قدس در گفت و گو با شستون اظهار کرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری روز قدس را روز اسلام معرفی کرده اند، به عنوان یک وظیفه دینی، وجدانی، اخلاقی باید در این راهپیمایی شرکت می کردیم.
وی افزود: بر حسب وظیفه ای که بر عهده ما مسلمانان قرار دارد باید از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنیم که حضور باشکوه مردم شهرستان سراوان در این راهپیمایی نشان از حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از اسرائیل و آمریکا است.
مسئول کانون بسیج ورزشکاران سراوان گفت: در این راهپیمایی شرکت کرده است تا با حضور حداکثری و اعلام برائت از آمریکای جهان‌خوار، به سران کفر بفهمانیم تا سقارت خود را از بیت المقدس خارج کند چرا که سرزمین قدس متعلق به مسلمین است.
درزاده سرجو در پایان با اشاره به اینکه ورزشکاران سراوانی با لباس متحدالشکل در این راهپیمایی شرکت کردند، از اقشار مختلف جامعه که در این راهپیمایی حضور داشتند تشکر و قدر دانی کرد که به‌جهانیان ثابت کردند قدس تنها نیست.
 
تظاهرات روز قدس یک وظیفه ملی است
حجت الاسلام و المسلمین یوسف مرادی رئیس عقیدتی سیاسی هنگ مرزی سراوان گفت: اگر کسی در روز قدس راهپیمایی را با شکوه تر برگزار کند نشان دهنده استکبار ستیزی بهتر ملت ایران است.
وی اظهار کرد: اگر مردم در روز قدس راهپیمایی را با شکوه تر از گذشته برگزار کنند نشان دهنده اراده راسخ و استکبار ستیزی بهتر ملت ایران است.
وی ادامه داد: این اولین راهپیمایی بعد از بد عهدی های آمریکا در برجام است که مردم با حضور خود مشت محکی در دهان استکبار جهانی خواهند زد و انزجار خود را اعلام می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین مرادی تصریح کرد: قدس شریف اولین قبله مسلمین جهان است و با اسلام تاریخ یکسانی دارد.
وی اذعان داشت: ملکیت قدس برای مسلمین است و استکبار حق تجاوز به کشور فلسطین را ندارد.
 
با همدمی و همگرایی انزجار خود را به دشمن نشان می دهیم
ایوب دهواری رئیس آموزش و پرورش سراوان هم در خصوص راهپیمایی روز قدس گفت: راهپیمایی روز قدس یک وظیفه ملی است و مردم با فرهنگ سراوان حتما در آن شرکت خواهند کرد.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط به وجود آمده در منطقه باید قدرت خود را نشان داده و نشان دهیم که مسلمانان با همدمی و همگرایی انزجار خود را به دشمن دارند و از برادران خود دفاع خواهند کرد.
 

حضور مردم ولایتمدار و مرزدار میرجاوه در راهپیمایی روز قدس
مردم ولایتمدار و مرزدار میرجاوه امروز در گرمای بیش از 40 درجه با حضور حماسی خود در راهپیمایی روز قدس خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی به ویژه رژیم صهیونیستی نشان دادند و خواستار پایان ظلم و ستم اسرائیل غاصب به مردم مظلوم فلسطین شدند.
 
 
 
روز قدس روز صف آرایی تمام مسلمین در برابر تمام ظلم یعنی استکبارجهانی است
محمد میهنی فرماندار میرجاوه گفت: روز قدس،روز استقامت،عدالت خواهی و اتحاد و صف آرایی همه مسلمانان و همه مستضعفان در برابر ظلم ، تجاوزها و خونریزی های رژیم اشغالگر قدس و استکبار جهانی است.
وی در گفت وگو با لادیز اظهار کرد: روز قدس،روز استقامت،عدالت خواهی و اتحاد و صف آرایی همه مسلمانان و همه مستضعفان در برابر ظلم ، تجاوزها و خونریزی های رژیم اشغالگر قدس و استکبار جهانی است.
وی افزود: پیام روشن روز جهانی قدس به عنوان یادگاری ارزشمند از معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) باقی است که می فرمودند: همچنان مسئله قدس اولین مسئله جهان اسلام و مسلمانان عالم است.
 وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگز دفاع از حق و عدالت را کنار نمی گذارد و همچنان پیشتاز مبارزه با ظلم و ستم و استکبار جهانی است.
وی  ضمن محکوم نمودن کشتار بی رحمانه زنان و کودکان غزه در ماه ضیافت الهی، تاکید کرد: حماسه حضور اقشار و آحاد مختلف مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه شهرستان مرزی میرجاوه در راهپیمایی روز جهانی قدس ثابت کرد که ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی همواره یار و یاور مظلومانه جهان به ویژه ملت ستمدیده فلسطین هستند. 
 
 
بیت المقدس متعلق به تمام جهان اسلام است
حجت الاسلام والمسلمین مهدی هاشمی پور مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میرجاوه گفت:قدس قبله نخست مسلمانان و متعلق به تمام جهان اسلام است سرزمین فلسطین باید از وجود اشغالگران اسراییلی پاک شود.
وی اظهار کرد: مردم مرزدار میرجاوه در روز قدس همگام با سایر هموطنان خود با شرکت در راهپیمایی جهانی روز قدس با لبیک به ندای رهبر کبیر انقلاب اسلامی و برای تجدید پیمان با آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پیروی از رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب با ملت فلسطی اعلام همبستگی کردند.
وی افزود: قدس قبله نخست مسلمانان و متعلق به تمام جهان اسلام است سرزمین فلسطین باید از وجود اشغالگران اسراییلی پاک شود و بدون شک آزادی قبله نخست مسلمین جهان با وحدت و هوشیاری همه مسلمانان قابل تحقق است.
وی خاطرنشان کرد:استکبار جهانی و اسراییل جنایتکار مردم مظلوم فلسطین مظلومانه مورد ظلم و ستم قرار می دهند و رژیم منحوس صهیونیستی وحشیانه ترین جنایات را علیه مردم ب دفاع غزه و فلسطین روا می دارد، مجامع بین‌المللی باید در مقابل این ظلم و ستم پاسخ‌گو باشند.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میرجاوه تاکید کرد: مردم روزه‌دار و مرزدار میرجاوه امروز حماسه‌ای بزرگ دیگری خلق کردند و نشان دادند که هیچ گاه از حمایت از مردم مظلوم فلسطین دست نمی کشند و تهدید و تحریم نمی  تواند ملت غیور ایران را از صحنه خارج کند.
 
روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین جهان است
سرهنگ پاسدار علیرضا زوری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میرجاوه گفت:روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین جهان است، روزی که امت اسلامی با وحدت و همدلی و خروشی یکپارچه فریاد ظلم ستیزی سر می دهند.
وی اظهار کرد: نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس، نشانه تدبیر و دوراندیشی حضرت امام خمینی (ره) در حمایت از ملت مظلوم و مقاوم فلسطین است.
 
وی افزود: روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین جهان است، روزی که امت اسلامی با  وحدت و همدلی و خروشی یکپارچه فریاد ظلم ستیزی سر می دهند چراکه در روزگاری که ظالمان جهان در راس آنان آمریکا و اسراییل جنایتکار با ادعای حقوق بشری، دست به جنایاتی وحشیانه می زنند که دل هر مسلمان بلکه هر آزادمردی را در سراسر جهان به درد می‌آورد بر همه مسلمانان واجب است با اتحاد در مقابل این جنایات ددمنشانه به پا خیزند.
وی خاطرنشان کرد: مردم شریف، متدین و مرزدار شهرستان میرجاوه  همچون سنوات گذشته باحضور یکپارچه و پرشور در راهپیمایی قدس، همگام با مردم عزیز ایران اسلامی حمایت بی‌دریغ از مبارزات ملت مظلوم فلسطین و جبهه مقاومت اسلامی را به نمایش گذاشتند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میرجاوه با بیا اینکه  به فرموده امام خامنه ای، اسراییل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و ان‌شاالله ببینید و ببینیم که به زودی در قدس نمازجماعت خواهید خواند، تاکید کرد:مردم ایران در روز قدس ضمن تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل(ره) و رهبرمعظم انقلاب ؛ عظمت، اقتدار و عزت ملت اسلامی را در مقابل نظام سلطه‌ و استکبار جهانی به نمایش گذاشتند و باری دیگر وحدت و همدلی خود را به جهانیان اثبات کردند.

شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس عبادت است
فرماندار ویژه شهرستان زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس و حمایت از ملت مظلوم و رنج کشیده فلسطین عبادت است.
هوشنگ ناظری اظهار کرد: با توجه به ماهیت انقلاب اسلامی که حمایت از مظلومان عالم، ظلم ستیزی و استکبار ستیزی است، روز جهانی قدس از سوی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) نامگذاری شد و مورد استقبال کشورهای مسلمان و آزادیخواهان جهان قرار گرفت.
فرماندار شهرستان زابل حضور در راهپیمایی روز قدس را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و ادامه داد: مردم ایران اسلامی با حضور در این راهپیمایی بار دیگر نشان خواهند داد، که همواره در کنار ملت های مظلوم و آزادیخواه جهان هستند و انزجار خود را از آمریکا و اسرائیل غاصب اعلام می دارند.
ناظری تصریح کرد: حضور گسترده و چشم نواز مردم همیشه در صحنه شهرستان زابل در این مراسم بیش از پیش نشان دهنده مواضع انقلابی و ولایت مداری آنان، که همیشه در صحنه های مختلف در کنار نظام و انقلاب خود بوده اند، می باشد و مشت محکمی بر دهان یاوه گویی های اخیر رئیس جمهور مفلوک آمریکا، کشورهای مرتجع منطقه و رژیم اشغالگر قدس خواهد بود.

به زودی شاهد نابودی صهیونیسم خواهیم بود
محمد علی پیری فرماندار شهرستان هیرمند  در راهپیمایی روز قدس در جمع مردم روزه دار هیرمند گفت : روز قدس روز بیاد ماندنیست، یادگار امام راحل است و بر اساس تدبیر و درایت ایشان جمعه آخر ماه رمضان هر سال به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری شد تا مسلمین جهان و آزادی خواهان جهان در قبال این ظلم و ستم صهیونیسم و استکبار جهانی از مردم مظلوم فلسطین انجام دادند به صحنه بیایند حمایت و راهپیمایی و محکوم کنند جنایات و قتل و غارتی که صهیونیسم با حمایت آمریکا نسبت مردم فلسطین انجام می دهد.
فرماندار هیرمند افزود: مردم ایران اسلامی همواره نشان دادند با پیروی از ولی امر خود در آن زمان امام راحل و در زمان کنونی مقام معظم رهبری در چنین روزی با هر شرایط جوی به صحنه می آیند وامروز در شهرستان هیرمند با گرمای زیاد و هوای نا متعارف برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین حاضر شدید.
پیری افزود: سال ها قبل صحیونیسم با نقشه شوم خود سرزمین مسلمانان را تصرف کرد و امروز هر ظلمی را علیه مردم فلسطین انجام می دهد و این راهپیمایی ها برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین در سطح کشور وجهان برگزار می شود.
وی ادامه داد :همان طوری که وعده داده شده ان شالله به زودی شاهد نابودی صهیونیسم خواهیم بود و مردم مظلوم فلسطین به سر زمین خود دست یابند و به خانه و کاشانه خود برگردند.
فرماندار هیرمند تصریح کرد : در خصوص برجام، نظام ما و در راس آن امام راحل و مقام معظم رهبری هیچگونه توقعی از آمریکا نداشته ایم، اما در صحنه بین ملل ایران را به عنوان نظامی که سازگار نیست با هیچ نظامی معرفی می کردند و این نشست برگزار شد و توافقی ایجاد شد به نام برجام وپس از انتخابات آمریکا ریس جمهور جدید با رویکرد جدید گفت من از برجام خارج می شوم و شد و اولین کسی که از این حرکت خشنود شد نخست وزیر اسراعیل بود.
وی گفت : اگر برجام برای ایران و جهان خوب نبود اسراعیل خوشحالی نمیکرد از خروج امریکا از برجام ، همانطوری که مقام معظم رهبری فرمودند اتفاقی نیوفتاده و تا روزی که اروپاییان رعایت کردند موضوع هسته ای رعایت می شود و در غیر این صورت با قدرت و سرعت بیشتر انرژی هسته ای را انجام خواهد داد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۷۸۳


ارسال