چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ ,27 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸
در ادامه مشکلات آلوده ترین شهر جهان؛
شورای شهر و شهرداری در خواب!/ سیستان قعر در مشکلات شهری است
 
شهرستان زابل پس از مشکلات متعدد در حوزه های مختلف، درحال حاضر در گیر معضلات مختلف شهری شده و شورای شهر و شهرداری تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نداده اند.
به گزارش عصرهامون، زابل چندی پیش آلوده ترین شهر جهان نام گرفت، این شهر بزرگ و دارای قدمت فراوان نه تنها در حوزه هوا دارای آلودگی است بلکه در بخش های مختلف نیز در این مشکلات دست و پنجه نرم می کند.
یکی از این مشکلات حوزه شهری است که از جمله مشکلات این بخش می توان به وجود سگ های ولگرد، انباشت زباله در نقاط مختلف، سد معبر، آسفالت غیر استاندارد و تکه تکه، سرعتگیرهای غیر استاندارد، کمبود فضای سبز استاندارد و غیره اشاره کرد.
در همین راستا روز گذشته برای چندمین بار امام جمعه زابل در خطبه های نماز جمعه تذکرات خود را در حوزه شهر به مسئولان اعلام کرد.

 
اتاق فکر در شورای شهر تشکیل شود
امام جمعه زابل در خطبه های نماز جمعه زابل گفت: تاکنون ثابت کرده ایم که هم زبان تشکر داریم و هم زبان نقد، موضوع اخیری در فضای مجازی مشاهده می‌شود گلایه هایی از شهردار و مجموعه شهرداری شهرستان زابل است، مردم نسبت به شهرداری گلایه مند هستند.
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا اظهار کرد: یک مسئولی در چند سال گذشته حرف بسیار خوب و درستی زده بود، براساس گفته وی زابل یک شهر نیست بلکه روستای بزرگیست، چقدر امکانات تفریحی دارد و چقدر استاندارهای یک شهر ۱۷۰ هزار نفری را دارد؟، چه بوستان، پارک تفریحی و غیره، اینها را ببینید، مردم حق دارند و گلایه های مردم از شهرداری منطقی است.
خطیب جمعه زابل اظهار کرد: اگر تخلفاتی در هر اداره ای دیده شود دستگاه قضا و مسئولین زیربط به تخلفات باید رسیدگی کنند و این کار بر عهده و توان مردم نیست.
وی بیان کرد: مردم یک شهر آباد، یک شهرداری منظم و یک شهرداری که طرح ها را درست و به موقع انجام بدهد می خواهند، یکی از مشکلاتی که مردم مراجعات متعددی به شهرداری داشتند همین تاخیر در انجام طرح هاست.
حجت الاسلام کیخا اظهار کرد: چند سالی است که بوستان مادر قرار شد در شهر زابل افتتاح شود و براساس وعده مسئولان بانوان خوشحال شدند چراکه به قول شهردار اعتماد شد و در تریبون نماز جمعه اعلام شد، اما مردم هیچ نشانه ای از آن تاکنون ندیدند، اگر اختلافی بین ادارات است ربطی به مردم ندارد با همدیگر جلسه ای برگزار کنید و به نفع مردم قیام و حرکت کنید و آنها را خوشحال کنید.
وی اضافه کرد: پارک شهر قرار بود زودتر افتتاح شود، حرکت خوبی هم بود، البته بعضی رسانه ها کم لطفی کردند.
امام جمعه زابل تصریح کرد: مردم از شورای شهر انتظار دارند وحدت داشته و پرتلاش و کوشا و با نشاط باشند، مجموعه شهرداری و شورای شهر لازم است ازظرفیت دانشگاه و اساتید و کارشناسان مربوطه استفاده کنند، یک اتاق فکر تشکیل داده و از تمام ظرفیت دانشگاه، اساتید و نخبه گان استفاده کنند، باعث تاسف است که با داشتن همچین دانشگاهی، همچین شهری داشته باشیم.
 
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۸۰۷


ارسال