دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ ,25 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
بولوار جام جم زاهدان با توجه به معضلات و مشکلاتی که دارد زندگی مردم ساکن در آن را با هزاران مشکل کوچک و بزرگ روبرو کرده که زیستن در جوار دریایی از زباله و بروز بیماری های تنفسی از جمله مشکلات آن به شمار می رود.
به گزارش عصرهامون، بولوار جام جم، یکی از بولوارهای اصلی کلان شهر زاهدان به شمار می آید و با توجه به عدم مدیریت صحیح شهرداری و برخی دستگاه های مرتبط، یکی از مناطق پر مشکل و انباشت معضلات مرکز استان سیستان و بلوچستان به شمار می آید.
این بولوار از میدان خاتم تا میدان کشاورز امتداد دارد و جمعیت زیادی را در خود جای داده و این افراد با توجه به شرایط محیطی موجود با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند.
در این بولوار دو قسمت حاشیه نشینی کریم آباد و انتهای امام خمینی شرقی وجود دارد که این مهم مشکلات این بولوار را دو چندان کرده است.
خبرنگار اعزامی عصرهامون، با حضور در این بولوار اقدام به تهیه گزارش میدانی کرده است.
وجود زباله، گرد و خاک، سگ های ولگرد، مرغ زنده فروشی ها، فاضلاب و غیره از جمله معضلات و مشکلات این منطقه می باشد، این را یک جوان ساکن در یکی از میلان های بولوار جام جم می گوید.
شه بخش با دیدن خبرنگار عصرهامون، و نزدیک شدن به وی، ادامه می دهد: اینجا ما در دریای زباله زندگی می کنیم، در میلان ها زباله ها جمع آوری نمی شود.

وی می افزاید: این بولوار داری کوچه های خاکی همراه با سگ های ولگردی است که دیگر مردم به آنان عادت کرده اند چرا که مسئولان برای جمع آوری آنها اقدامی نکرده و فکر هم نمی کنم انجام دهد.
بیماری های تنفسی هدیه کم کاری مسئولان برای ساکنان بولوار جام جم است، این موضوع را من نمی گویم پیرمردی می گوید که بقچه ای از خریدهای منزل را به دوش داشته و آهسته و آهسته به سمت خبرنگار عصرهامون، می آید.
شهنوازی که حدود 89سال سن دارد و نمی تواند به دلیل کهولت سن به راحتی سخن بگوید، ادامه می دهد: در این بولوار از فضای سبز استاندارد، پارک، سطل جمع آوری زباله، معابر استاندارد، آسفالت مناسب، بهداشت و غیره خبری نیست و اکثر مشکلات شهری را می توان در این منطقه مشاهده کرد.
وی تصریح می کند: این قسمت کسی به فکر کسی نیست، وجود حیوانات اهلی به مثل گوسفند و بز و سگ های ولگرد به میزان قابل توجهی در میلان ها و گاها در خود بولوار اصلی مشاهده می شود و این ها غیر از مرغ های زنده است.
وی که کمی خسته به نظر می رسد در سکوی کنار مغازه ای می نشیند و اضافه می کند:در این بولوار حتی جایی برای استراحت ما عابرات پیاده در نظر گرفته نشده است، بوی زباله های انباشته شده تمامی ساکنان را آزاد می دهد و کسی هم جوابگوی ما نیست.
این شهروند زاهدانی خاطرنشان می کند: میلان های این بولوار اکثرا فاقد آسفالت مناسب و خاکی هستند که باعث بروز بیماری های مختلفی برای ساکنان شده است.
وی در پایان تاکید می کند: مسئولان ما را نیز به مثل ساکنان بولوارهای معلم و دانشگاه شهروندان زاهدان بدانند و برای ما نیز کار کنند.
در گوشه گوشه شهر زاهدان مشکلات شهری برای همگان قابل لمس است و کسی نمی تواند آنها را کتمان کند اما باید در این جا دستگاه های نظارتی پیگیری لازم برای عدم اجرای برنامه ها و طرح های عدالت محور در نقطه نقطه شهر در دستور کار خود قرار دهند.
خبرنگار: پوریا جهانتیغی

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۹۲۳


ارسال