سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چابهار با بیان اینکه این شهرستان فاقد سالن سیمای معتبر و مناسب است، گفت: در حال حاضر تنها سالن مجموعه سینمایی روباز چابهار که سنوات گذشته فعال بود تعطیل شده است.
 به گزارش عصرهامون، در حالی سینماهای سراسر کشور روزانه در حال اکران فیلم های منتخب برای علاقه مندان به فیلم هستند که شهروندان چابهاری و مسافران تنها بندر اقیانوسی ایران که به این شهر توریستی گردشگری سفر می کنند نمی توانند اوقات فراغت خود را به تماشای فیلم در سینما سپری کنند زیرا شنیده ها حاکی از تعطیلی چندماهه تنها سینما در این شهرستان دارد.
در این بین گفته می شود تنها سینمای چابهار "ساحل" در حالی از بهمن‌ماه سال گذشته تاکنون تعطیل است که انجمن‌های صنفی سینمایی شهرستان علت را کارشکنی مسئولان می‌دانند و اداره‌کل ارشاد استان از عدم مدیریت صحیح سینما توسط صنفی‌ها خبر می‌دهد.
 
چابهار فاقد سالن سیمای معتبر و مناسب است
در همین رابطه محمدامین محمدی مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چابهار در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به جمعیت 300 هزار نفری این شهرستان اظهار کرد: این شهرستان علی رغم وجود داشتن منطقه آزاد فاقد سالن سیمای معتبر و مناسب است.
وی در ادامه با اشاره به پیگیری های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از رئیس منطقه آزاد چابهار با ترغیب بخش خصوصی برای احداث تالارهای سینمایی در مجموعه منطقه آزاد چابهار گفت: امید است با تسریع در این پروژه‌ها شاهد احداث و ایجاد تالارهای سینمایی استاندارد در شهرستان چابهار باشیم تا سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد نیز بتواند به فعالیت‌های فرهنگی و هنری مانند اجرای تئاتر، موسیقی، شعرخوانی و سایر برنامه‌های فرهنگی و هنری ادامه دهد.
 
تنها سالن مجموعه سینمایی روباز چابهار تعطیل است
محمدی گفت:  در حال حاضر تنها سالن مجموعه سینمایی روباز چابهار که سنوات گذشته فعال بود تعطیل شده و با توجه به این که مردم درخواست سالن اکران فیلم را دارند حتی اگر شرایط موقت هم فراهم شود ما به راه‌اندازی سینما کمک می‌کنیم.
این مسئول با بیان اینکه افرادی که تصدی مسئولیت تالار مذکور را به عهده گرفتند تجربه کافی را نداشتند، افزود: تالار آمفی تاتر مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان چابهار در سال‌های 94 و 95 مجهز به سیستم دیجیتال پخش فیلم شد و از آنجایی که سینما‌داری کاری تخصصی است متاسفانه افرادی که تصدی مسئولیت تالار مذکور را به عهده گرفتند تجربه کافی را نداشتند و به همین دلیل سینما مورد استقبال مردم قرار نگرفت به عنوان مثال در زمان اکران فیلم "محمد رسول الله(ص)" کمترین استقبال را در شهرستان چابهار شاهد بودیم.
وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به ضوابط واگذاری تالارهای فرهنگی و هنری به بخش غیردولتی و خصوصی، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان سال گذشته به انتشار فراخوان برای واگذاری مدیریت و یا اجاره تالارها در شهرستان‌های زابل، زاهدان و چابهار اقدام شده است.
 
تا انتخاب بهره‌بردار جدید امکان استفاده از سیستم وجود ندارد
وی برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم را یکی از رویدادهای مهم امسال در این شهرستان  دانست و ادامه داد: این اقدام با کمک منطقه آزاد اتفاق بسیار خوبی جهت معرفی ظرفیت‌ها، توانمندی‌های هنرمندان استان و شهرستان چابهار برای تعاملات فرهنگی، هنری و سینمایی محسوب می‌شود.
رئیس اداره ارشاد شهرستان چابهار در پایان خاطر نشان کرد: سالن آمفی تئاتر چابهار پس از واگذاری به بخش غیردولتی و یا خصوصی فعال خواهد شد و با توجه به تعطیلی این سالن سیستم دیجیتال آن که برای اکران فیلم‌های فجر به سینما اشراق زاهدان ارسال شده بود دوباره به اداره شهرستان چابهار منتقل شد که تا انتخاب بهره‌بردار جدید امکان استفاده از سیستم وجود ندارد.
 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۹۷۴


ارسال