پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۲
​مدیر کل اوقاف و امورخیریه:
با تمام توان آماده خدمت رسانی به زائران حسینی پاکستان هستیم
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان وبلوچستان گفت: با تمام توان و امکانات آماده همکاری با ستاد مردمی اربعین در راستای خدمت رسانی به زائران حسینی پاکستان هستیم.
به گزارش عصرهامون، مدیر کل اوقاف و امور خیریه سیستان وبلوچستان در اولین جلسه خود با اعضای اجرایی ستاد مردمی اربعین استان اظهار داشت: پیاده روی اربعین چندین سال است که همه عاشقان را از اقصی نقاط دنیا به سمت خود جلب کرده و همگان مجذوب مغناطیس حسینی شده اند و سعی می کنند خود را در روز اربعین به کربلای معلی برسانند.
حجت الاسلام محسن مومنی افزود: این شور حسینی تا بدانجا پیش رفته که حتی برادران اهل سنت نیز در کنار سایرین عزم سفر می کنند و خود را به جمع عاشقان اباعبدالله می رسانند که این موضوع در استان سیستان وبلوچستان بروز و ظهور بیشتری دارد.
وی خاطرنشان کرد: سیستان وبلوچستان به دلیل هم مرز بودن با کشور مسلمان پاکستان هر ساله شاهد ورود جمع زیادی از زائران حسینی می باشد که با سختی ها و مشقات بسیار خود را به مرز میرجاوه می رسانند و این استان اولین قدمگاه زائران پاکستانی است.
وی بیان کرد: به همین منظور و به جهت میزبانی بسیار خوب و مورد قبول باید تمامی تمهیدات لازم برای پذیرایی از این عزیزان در نظر گرفته شود و زائرانی که کیلومترها راه را طی کرده اند باید در بدو ورود به خاک ایران اسلامی به آرامش برسند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان وبلوچستان افزود: مردم این استان باید خداوند را شاکر باشند که توفیق به آنها عطا کرده تا بتوانند خادم زائران اباعبدالله الحسین(ع) باشند و چه توفیقی از این افضل تر و بالاتر از اینکه این زائران از کشوری دیگر و با پیمودن مسیری دشوار خود را به مرز میرجاوه می رسانند و مردم شیعه و سنی این استان خادم آنها هستند.
حجت الاسلام مومنی اظهار داشت: خوشبختانه ستاد مردمی اربعین استان سیستان وبلوچستان طی سالهای قبل فعالیت های بسیار قابل قبولی در این حوزه انجام داده است که ناشی از اخلاص عمل و خلوص نیت جوانان انقلابی و همکاری دستگاه ها می باشد که با کمترین امکانات توانسته اند گام های موثری را بردارند.
وی تصریح کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان نیز این آمادگی را دارد تا در راستای خدمت رسانی بهتر و بیشتر به زائران حسینی کشور پاکستان با تمامی امکانات و قوا وارد گود شود و امسال سطح کمی و کیفی خدمات را افزایش دهیم تا ذخیره ای برای آخرت همه ما باشد.
وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در این خصوص بیان کرد: زائرسرای امام رضا(ع) زاهدان که مکانی بسیار مناسب برای اسکان زائران می باشد در حال تعمیرات اساسی است و کار دیوار چینی مکان جدید اسکان زوار انجام شده که در تلاش هستیم تا این زائرسرا را تا زمان آغاز رسمی ورود زائران به بهترین شرایط آمادگی برسانیم.
وی تاکید کرد: این‌ آمادگی را داریم تا رایزنی های لازم با دستگاه های مختلف به جهت تسهیل امور زائران پاکستانی را انجام دهیم و از هیچ کوششی در این راه دریغ نمی کنیم.
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۶۱۷


ارسال