شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸
​در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد:
موضع امام جمعه همان موضع رهبری است
 
امامان جمعه شهرستان های مختلف سیستان وبلوچستان در خطبه های نمازجمعه بر لزوم بیان مسائل وحدت آمیز در خطبه های نماز جمعه تاکید کردند.
به گزارش عصرهامون، آیت الله سلیمانی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نمازجمعه که در محل مصلی قدس زاهدان برگزار شد با اشاره به پنجم مرداد ماه و سالگرد اقامه اولین نماز جمعه از سوی رهبر کبیر انقلاب اسلامی اظهار کرد: ائمه جمعه باید با استفاده از امکانی که در اختیار دارند مردم را نصیحت کرده و به سمت خداوند هدایت کنند و تحولات سیاسی و عبادی روز را به اطلاع مردم برسانند.
امام جمعه زاهدان افزود: شناساندن خوب از بد یکی از وظایف ائمه جمعه است که باید در خطبه های نماز جمعه این کار را انجام دهند و رهنمودهای امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب را برای مردم بیان کنند.
وی خاطرنشان کرد: تبیین کردن راه و روش امام خمینی و رهبر انقلاب و تعلیم چهارچوب نظام و انقلاب از زمره رسالت های امام جمعه است که باید نسبت به مردم انجام دهد.
وی با تاکید بر اینکه دعوت مردم به تقوای الهی یکی دیگر از وظایف امام جمعه است بیان کرد: امام جمعه باید خودش نماد آراستگی تقوا باشد که اگر چنین نباشد هرگز نمی تواند تقوای راستین را به مردم منتقل کند که مصداق این کار نیز بیان امام صادق(ع) است که فرمودند پشت هر کسی نمیتوان نماز جمعه را خواند مگر آن که از تقوا برخوردار باشد.
آیت الله سلیمانی افزود: نقد عادلانه و به دور از نگاه های تبعیض گونه باید در خطبه های نماز جمعه مورد نظر باشد و در این خطبه ها تلاش ها و دستاوردهای 40ساله انقلاب به اطلاع مردم رسانده شود و سعی شود این جملات به گونه ای مطرح شود که تحکیم کننده وحدت میان مردم باشد و این وحدت نیز باید به طور عملی به منصه ظهور برسد تا بتوان تمامی نقشه های دشمنان را نقش بر آب کند.
وی ادامه داد: درست است که حکومت ایران در اختیار شیعیان است اما عزیزان اهل سنت نیز به مانند برادران دینی ما هستند که به سمت یک قبله نماز می خوانیم و از یک دین تبعیت می کنیم و همه ما به دور از مذهب و فرقه برای عزت و وحدت ملی کوشش می کنیم.
آیت الله سلیمانی تصریح کرد: ورود کردن مقام معظم رهبری به سیستم اقتصادی دولت اصلا به معنای دخالت در کار دولت نیست بلکه ایشان تدکرات لازم را به دولت مردان دادند تا بتوانند بیش از گذشته و با توانی مضاعف به فکر پیشرفت اقتصادی کشور باشند.
نماز جمعه فرصتی برای نمایش وحدت اسلامی است
امام جمعه ایرانشهر نیز ضمن گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه گفت: نماز جمعه یکی از مهمترین برکات اسلام و بهترین فرصت برای نمایش وحدت امت اسلامی محسوب می شود که باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده کرد.
حجت الاسلام سیدشجاع الدین ابطحی افزود: قرآن بهترین برهان برای اهمیت ویژه نماز جمعه است به گونه ای در آیات قرآن مجید به حضور جدی مسلمانان در نماز جمعه تاکید ویژه ای شده است.
وی با اشاره به دشمنی دیرینه آمریکا با ایران اسلامی گفت: اعتما کردن به آمریکا یعنی اعتماد به شیطان اکبر و ایران اسلامی نباید هیچ گاه به این دولت مردان این کشور اعتماد کند.
نماز جمعه سنگری مهم برای احیای اسلام
امام جمعه خاش نیز در خطبه های نماز جمعه گفت: نماز جمعه سنگری مهم برای احیای اسلام و فرصتی ارزشمند به منظور به نمایش گذاشتن اتحاد و یکپارچگی و نشان دادن عظمت و ابهت اسلام است.
حجت الاسلام غلامرضا دهقان افزود: بیان کردن احکام و مسائل دینی در کنار مسائل روز جهانی یکی از مواردی است که باید در خطبه های نماز جمعه به آن پرداخته شود.
وی با اشاره به مناسبت های هفته جاری بر اهمیت توجه به اشتغال و رفع مشکل بیکاری جوانان تاکید کرد.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۸۱۲


ارسال