سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ,25 June 2019
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۶
نظر برخی مسئولان سیستان وبلوچستان درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان
از حمایت قاطع مدیرکل تا بی تاثیر دانستن طرح توسط فرماندار
 
تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی در استان سیستان وبلوچستان نظرات خود درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی را اعلام کردند.
به گزارش عصرهامون، مدتی است که خبر منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی به نُقل محافل عمومی تبدیل شده و کمتر شخصی را پیدا می کنیم که درباره این طرح اظهار نکند. بر اساس شواهد موجود زمانی که این مصوبه در شورای نگهبان تایید و در مجلس تبدیل به قانون شود، از زمان اجرایی شدن آن، مشمولان طرح وظیفه دارند ظرف مدت زمان 60 روز از کار خود خارج شوند. در ماده 71 قانون اساسی معاونان وزرا، استانداران جز استثناها بودند و حتی  جامعه ایثارگران هم مشمول این طرح نمی‌شدند و به نوعی استثنا بودند اما اکنون نه تنها معاونان وزرا و استانداران مشمول این طرح می‌شوند، بلکه بخشی از جامعه ایثارگران نیز شامل این طرح می‌شوند.
میزان اظهارنظرها درباره این طرح زیاد است و برخی تصویب آن را روزنه امیدی برای اشتغال جوانان می دانند و برخی دیگر اجرای آن را اصلاحی هر چند اندک در بدنه پیر و فرتوت دستگاه های اجرایی دولتی دانسته و جزو حامیان طرح محسوب می شوند. در این بین برخی دیگر معتقدند که این قانون خوب اما ناکافی است و باید دستورالعمل های کلان تر و بهتری برای رفع بیکاری جوانان از سوی دولت مردان در نظر گرفته شود.
از این طرح حمایت می کنم
به منظور بررسی این طرح گفت وگویی انجام دادیم با مدیرکل بهزیستی سیستان وبلوچستان که وی به عصرهامون گفت: این مصوبه به طور قطع تاثیر خوبی برای استان خواهد داشت و وقتی که به قانون تبدیل شد باید تمام موارد آن به دقت اجرایی شود.
محمدرضا سراوانی افزود: بنده تابع قانون هستم و هر چه قانون آن را لازم الاجرا بداند تبعیت می کنم اما تا آنجا که من می دانم این طرح شامل مدیرانی می شود که پیشتر یک بار حکم بازنشستگی آنها صادر شده و مجدد بکارگیری شده اند.

وی ادامه داد: در هر صورت پس از تصویب این طرح و تبدیل شدن به قانون اگر تصمیمی گرفته شود که شخص خود بنده نیز رفع زحمت کنم با کمال میل و بدون هیچ گونه مشکلی تبعیت می کنم و بنده شخصاً از این طرح حمایت می کنم.
تصمیمات کلان با رعایت همه جوانب گرفته می شود
فرماندار زابل نیز در این باره به عصرهامون گفت: به طور قطع هر تصمیمی که در سطح کلان گرفته می شود از تمامی جوانب مورد بررسی می شود و جنبه های مثبت و منفی آن مورد ارزیابی قرار می گیرد که طبیعتاً این طرح نیز شامل چنین موردی خواهد بود.
هوشنگ ناظری بیان کرد: بنده تابع قانون هستم و هر مصوبه ای که تبدیل به قانون شود را حمایت می کنم و پیگیر اجرای آن خواهم بود.
وی خاطرنشان کرد: از اینکه طرح مذکور شامل حال بنده می شود یا خیر اطلاعی ندارم و باید منتظر برنامه دولت در این رابطه بود.
این مصوبه تاثیر چندانی در اشتغال جوانان ندارد
فرماندار سراوان اما نظر دیگری درباره این طرح داشت و به خبرنگار عصرهامون گفت: مگر در کل کشور چند نفر شامل این طرح می شوند؟ بیش از 1300 نفر هستند؟ اینها هم همه جزو مدیران هستند و با توجه به اینکه دولت امکان جذب و استخدام نیروی جدید ندارد بعید میدانم بتواند تاثیر خاصی در اشتغال جوانان داشته باشد.
درویش نارویی خاطرنشان کرد: به طور مثال در شهرستان سراوان که نرخ بیکاری 12.5 درصد است و تا آنجا که من می دانم این طرح در شهرستان ما شامل هیچ یک از مسئولان نمی شود چه تاثیری بر اشتغال جوانان خواهد گذاشت؟
منتظر تایید شورای نگهبان هستیم
مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری سیستان وبلوچستان نیز اعلام نظر درباره این طرح را به پس از تایید توسط شورای نگهبان موکول کرد.  
سعید تجلیلی به خبرنگار ما گفت: تا زمان تایید رسمی از سوی شورای نگهبان نمی توان هیچ اظهار نظری کرد و تاکنون نیز لیستی از مدیرانی که شامل این طرح می شوند در اختیار نداریم اما زمانی که این مصوبه قانونی شد طبیعتاً پیگیر اجرای دقیق آن هستیم.
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۸۲۷


ارسال