شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
خبری خوش برای پرستاران
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: بحثی که در رابطه با کد رشته‌های پرستار بیمارستانی در سال گذشته وجود داشت به طور کامل خاتمه یافته و گروه‌های مختلف پرستاری از این جهت نگران نباشند.
به گزارش عصرهامون، مریم حضرتی، در مورد انتخاب کدرشته‌های پرستاری اظهارداشت: کد رشته‌های پرستاری اعلام شده برای دانشگاه‌های علوم پزشکی بندرعباس و کردستان در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری با سایر کد رشته‌های پرستاری اعلامی دانشگاه‌های علوم پزشکی هیچ تفاوتی ندارد.
وی با اعلام اینکه داوطلبینی که در رشته‌های گروه پرستاری پذیرفته می‌شوند، در مقطع کارشناسی چهار سال در دانشکده‌های پرستاری و مامایی تحصیل می‌کنند، ادامه داد: دانشجویان رشته‌های گروه پرستاری همزمان با تحصیل در دانشکده‌های پرستاری برای گذراندن دوره‌های کارآموزی و کارورزی در بخش‌های مختلف بیمارستانی و مراکز درمانی حضور می‌یابند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، افزود: هر ساله ظرفیت‌های رشته‌های گروه پرستاری طبق اعلام دانشگاه‌ها از طریق سازمان سنجش در دفترچه کنکور سراسری منتشر میشود و در دفترچه اعلامی امسال مطلبی در رابطه با کد رشته‌های پرستاری در دانشگاه‌های علوم پزشکی بندرعباس و کردستان اعلام شده بود که باعث برداشت‌های متفاوت شد.
حضرتی به نقل از قائم مقام معاون آموزشی، خاطر نشان کرد: این کد‌های اعلام شده در دانشگاه‌های علوم پزشکی بندرعباس و کردستان با کد رشته‌های پرستاری در سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی هیچ تفاوتی ندارد و دانشجویان این دانشگاه‌ها برای گذراندن دوره‌های بالینی می‌توانند از ظرفیت بیمارستان‌های میناب و سقز نیز استفاده کنند.
معاون پرستاری همچنین افزود: بحثی که در رابطه با کد رشته‌های پرستار بیمارستانی در سال گذشته وجود داشت به طور کامل خاتمه یافته و گروه‌های مختلف پرستاری از این جهت نگران نباشند.
منبع: فارس
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۹۴۳


ارسال