يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
طبق آمار اداره کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان در کنکور امسال یک نفر از داوطلبین موفق به کسب رتبه تکی رقمی و 10 نفر موفق به کسب رتبه دو رقمی شده اند.
به گزارش عصرهامون، کنکور سراسری سال 97 به دومین ایستگاه خود رسیده است. هفته گذشته سازمان سنجش اسامی نفرات برتر آزمون سراسری سال 97 را به تفکیک گروه‌های آزمایشی ریاضی، انسانی، تجربی، هنر، زبان های خارجه اعلام کرد.
حمید رضا رخشانی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون در این خصوص اظهار کرد: بر اساس آمارهای جمع آوری شده تا صبح امروز یک داوطلب کنکوری از شهرستان سراوان توانسته رتبه دوم منطقه سه کشوری را در زیر گروه انسانی کسب کند.  
وی گفت: از میان چهل و سه هزار و 542 داوطلب کنکوری تاکنون 10 نفر موفق به کسب رتبه دو رقمی، 103 نفر رتبه سه رقمی و 437 نفر موفق به کسب رتبه چهار رقمی در کنکور سراسری سال 97 شده اند.
به گفته معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان آمار نهایی راه یافتگان به مرحله بعدی کنکور تا پایان وقت اداری فردا یکشنبه 14 مردادماه جاری اعلام خواهد شد.

کسب چهار رتبه زیر 100 توسط دانش آموزان سراوان
ایوب دهواری مدیر آموزش و پرورش سراوان در گفت وگو با شستون گفت: با توجه به هدف گذاری انجام شده در این شهرستان، چهار دانش آموز سراوانی رتبه زیر 100 را در کنکور سراسری سال جاری کسب کردند.
وی افزود: از این تعداد سه رتبه دو رقمی و یک رتبه تک رقمی توسط دانش آموزان سراوانی کسب شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سراوان گفت: عبدالله رئیسی دانش آموز سراوانی توانست رتبه دو منطقه سه در رشته انسانی را در کنکور سراسری سال  97 را کسب کند.
دهواری خاطر نشان کرد: همچنین رتبه 64 در رشته علوم تجربی، رتبه 28 در رشته هنر و رتبه 73 در رشته زبان توسط دانش آموزان این شهرستان کسب شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه نتایج کلی در حال جمع بندی است و به همراه اسامی تا روزهای آینده اعلام می شود، تصریح کرد: هدف گذاری آموزش و پرورش در سراوان کسب رتبه دو رقمی بوده است که به حمد خداوند متعال این هدف محقق شد.

پیشرفت چشمگیر دانش آموزان زهکی در کنکور ۹۷
امین شیخی کارشناس مسئول آموزش شهرستان زهک در گفت و گو با سفیرشرق گفت: دانش آموزان شهرستان زهک در کنکور سال ۹۷ پیشرفت قابل توجهی داشتند و بنابر اعلام نتایج قبول شدگان تا کنون یازده نفر از دانش آموزان مختلف دبیرستان های سطح شهرستان رتبه های زیر پنج هزار را کسب کرده اند.
وی ادامه داد: مهدی جوان پور در گروه آزمایشی پیش ریاضی و زهرا راشکی در گروه آزمایشی هنر توانستند بالاترین رتبه کنکور ۹۷ را در بین دانش آموزان زهکی کسب کنند، بدین ترتیب که در رشته های نظری رتبه ۹۷۱ و در رشته هنر رتبه  ۸۰۹ بالاترین رتبه دانش آموزان شهرستان زهک تاکنون اعلام شده است.
شیخی با بیان اینکه در سال گذشته تنها یک دانش آموز از شهرستان زهک توانسته بود رتبه زیر پنج هزار را کسب کند، ادامه داد: با اعلام نتایج قبول شدگان کنکور ۹۷ پیشرفت دانش آموزان شهرستان زهک قابل قبول است.
وی ادامه داد: بالاترین رتبه در کنکور سال گذشته در بین دانش آموزان شهرستان زهک رتبه ۵۷ از گروه آزمایشی هنر اعلام شده بود.
با این تفاسیر اما این روزها که داوطلبان در تب و تاب انتخاب رشته به سر می برند 60 مشاور با تجربه آموزش و پرورش در 19 پایگاه انتخاب رشته فعالیت خود را آغاز کرده اند که والدین و دانش آموزان می توانند به پایگاه های مجاز آموزش و پرورش در سطح استان مراجعه کنند.
این مشاوران آموزش دیده هستند و کار مشاوره تحصیلی و برنامه  ریزی کنکوری را انجام می دهند به گونه ای که بر اساس زیرگروه ها و رتبه هایی که داوطلبان کسب کرده اند و اطلاعاتی که از رشته های دانشگاهی، وضعیت بازار کار، جامعه و مشاغل دارند در انتخاب رشته به افراد کمک می کنند.
به گزارش عصرهامون چهل و سه هزار و 542 داوطلب سیستان و بلوچستان در پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی در 12 حوزه استان شرکت کردند که زاهدان با مرکزیت استان و پس از آن به ترتیب زابل و سراوان بیشترین آمار ثبت نام را داشتند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۹۶۰


ارسال