شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ,21 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
مطالبه روحانیون و علمای سیستان وبلوچستان از مسئولان؛
اولویت مسئولان باید حل مشکلات مردمی باشد/ دستگاه قضا با متخلفان اقتصادی برخورد قانونی کند
 
جمعی از روحانیون و علمای سیستان وبلوچستان با بیان اینکه دشمنان اقتصاد و معیشت مردم را مورد هدف قرار داده اند، گفتند: دولتمردان باید حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را در اوجب اولویت های خود قرار دهند.
به گزارش عصرهامون، در پی گرانی های اخیر در اقصی نقاط کشور جمعی از روحانیون و علمای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دشمنان اقتصاد و معیشت مردم را مورد هدف قرار داده اند، از دولتمردان خواستار آن شدند تا حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را در اوجب اولویت های خود قرار دهند و نسبت به رفع آن اقدام کنند.
 
با مخلان اقتصادی و مفسدان برخورد شود
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده مردم سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در این خصوص در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: مسئولان باید مدیریت اقتصادی و نظارت بیشتری در خصوص معیشت مردم داشته باشند.
وی با بیان اینکه مطالبات حق مردم است، گفت: لازم است مدیران و مسئولان کشور قاطعانه در برابر فسادهای اقتصادی بایستند و با مخلان اقتصادی و مفسدان برخورد کنند.
 
دستگاه قضایی باید با متخلفان برخورد قاطع داشته باشند
مولوی نذیر احمد سلامی نماینده مردم سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: علما در کنار مسئولین، مسئول و پاسخگو هستند زیرا مردم علما و روحانیون را محرم اسرار خود می دانند و مشکلات را با آنها در میان می گذارند که این امر مسئولیت ما را در قبال مطالبات مردمی سنگین تر می کند.
وی با بیان اینکه مسئولیت علما و روحانیون در قبال این مشکلات راهنمایی و ارائه راهکار به مسئولان است، ادامه داد: در این راستا اگر مسئولی تخلف می کند ابتدا با نصیحت و خیرخواهی و تذکر جلو آن گرفته شود، همچنین مقامات قضایی باید با متخلفان برخورد قاطع داشته باشند و متخلفان را معرفی و افرادی که درصدد اختلال در معیشت مردم هستند را محاکمه کنند؛ در این مسیر هیچ گونه کوتاهی پذیرفتنی نیست.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: در این باره اگر شخص یا افرادی دچار تخلف شدند حتی اگر دانه درشت باشد باید با آن برخورد قانونی شود زیرا همه در برابر قانون یکسان هستند.
مولوی سلامی بیان کرد: دولتمردان باید حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را در اوجب اولویت های خود قرار دهند و به این امر توجه داشته باشند.
 
انسان های انقلابی، مجاهد و پر تحرک پای کار آیند
حجت الاسلام مجتبی بامری امام جمعه سراوان هم در این خصوص در  بین خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: هدف دشمن از ایجاد جنگ اقتصادی نا امید کردن مردم از حاکمیت است تا امید مردم را نسبت به حاکمیت از بین ببرد و بتواند پروژه بعدی خود یعنی فراخوان و سازماندهی تجمعات را مدیریت کند.
وی خطاب به مسئولان گفت: باید اعتماد به نفس کامل به وجود آورید و اگر مدیر، وزیر و یا مسئولی ناکارآمد بود، برکنار شود و انسان های انقلابی، مجاهد و پر تحرک پای کار آیند.
امام جمعه سراوان افزود: از دولت می خواهیم تا با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیلهای داخلی مانع از فرصت سوزی شوند و شعار' ما می توانیم' را در جامعه ترویج دهند تا وابستگی به کشورهای خارجی کمرنگ شود.
وی گفت: دولت می تواند با بستن گلوگاه های فساد که در گمرکات، بنادر، مناطق آزاد و مراکز ثبت سفارش وجود دارد، گشایش ایجاد و نابسامانی ها را رفع کند.
 
دشمن اقتصاد و معیشت مردم را هدف قرار گرفته است
حجت ‌الاسلام سید شجاع الدین ابطحی امام جمعه ایرانشهر  هم در خطبه های نماز جمعه این هفته در این خصوص بیان کرد: دشمنان اقتصاد و معیشت مردم را مورد هدف قرار داده اند، دولت باید از همه فکرها برای رفع مشکلات اقتصادی استفاده کند.
وی ادامه داد: برای مشکلات اقتصادی و رفع آن‌ها راهکارهایی از جمله برخورد قوی با مفسدان وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.
امام جمعه ایرانشهر در ادامه با اشاره به بی ثباتی بازار و برخی اعتراضات، گفت: این جوسازی ها ابتدا توطئه دشمن و سپس سودجویی برخی از بازاریان و بی تدبیری برخی مسئولان در اداره امور اقتصادی است؛ قوه قضائیه باید با کسانی که به نظام اقتصادی کشور آسیب می زنند برخورد جدی و قاطعانه کند.
ابطحی در پایان همدلی و اتحاد را مهم‌ترین راهکار برای مقابله با مشکلات اقتصادی دانست.
 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۹۷۱


ارسال