دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ,18 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۳
در سه ماهه نخست سال 97؛
244 نفر در حوادث ترافیکی سیستان و بلوچستان جان باختند/ 2125نفر مصدوم شدند
 
در سه ماهه نخست سال 244 نفر در حوادث ترافیکی سیستان و بلوچستان جان باختند که از این تعداد 55 نفر زن و 189 نفر مرد بودند.
به گزارش عصرهامون، سيستان و بلوچستان در حالی پهناورترين استان کشور محسوب می شود که از یک سو محورهای مواصلاتی آن به علت وسعت و پراکندگی، فاصله زيادی با يکديگر دارند و از سوی دیگر علی رغم وسعتی که دارد اما حجم بزرگراه ها در آن بسيار کم است به گونه ای که در پیچ و خم جاده های مواصلاتی آن تاکنون شاهد مرگ بسیاری از افراد و وابستگان خود بوده ایم.
در این میان اگر چه خواب آلودگی و غفلت در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط خود افراد عاملی در وقوع تصادفات به شمار می رود اما از این حیث که این استان فاقد آزاد راه و جاده های استاندارد است هم هرازگاهی آماری به گوش می رسد که برخورد با حیوانات اهلی همچون گاو و شتر نیز عاملی برای از بین رفتن جان انسان ها در جاده های این استان به شمار می رود.
با این تفاسیر از آنجایی که سیستان وبلوچستان به لحاظ داشتن بزرگراه با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد و جاده های بین شهری این استان هم نسبت به جاده های دیگر استان ها از کیفیت پایین تری برخوردار است این امر سبب شده که هر سال آمار بالایی در تصادفات را شاهد باشیم.

فوت244 نفر در حوادث ترافیکی استان
بنا بر آمار اعلام شده از سوی اداره کل پزشک قانونی سیستان و بلوچستان در سه ماهه اول سال جاری، 244 نفر در حوادث ترافیکی استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته (191 نفر)، 28 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
از مجموع تلفات حوادث ترافیکی در سه ماهه نخست امسال در این استان 55 نفر زن و 189 نفر مرد بودند.
قابل توجه اینکه بیشترین تلفات حوادث ترافیکی با 184 مورد در جاده‌های برون‌ شهری و پس از آن با 44 مورد در جاده‌های ‌روستایی، 16 مورد در مسیرهای درون شهری گزارش شده است.
همچنین در سه ماهه نخست امسال، دو هزار و 125 نفر مصدوم حوادث ترافیکی به اداره کل پزشکی قانونی استان سیستان وبلوچستان و مراکز تابعه مراجعه کردند که از این تعداد 508 نفر زن و یک هزار و617 نفر مرد هستند.
لازم به ذکر است مصدومین حوادث ترافیکی سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل، 23 درصد افزایش یافته است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۹۷۴


ارسال