پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۳
​در آستانه انتخاب رشته دانشجویان مطرح شد؛
ترویج پدیده زشت لابی گری دانشگاه ها با مدرسین
 
رئیس دانشگاه پیام نور زاهدان گفت: متاسفانه در آستانه انتخاب رشته دانشجویان شاهد ترویج پدیده زشت لابی گری بعضی دانشگاه ها با مدرسین هستیم.
مهدی دادمهر در گفت وگو با عصرهامون با اشاره به تعیین مدت زمان برای انتخاب رشته دانشجویان اظهار کرد: به منظور هدایت تحصیلی آگاهانه دانشجویان، دفتر مشاوره رایگان انتخاب رشته و همچنین ارائه اطلاعات در خصوص نحوه تحصیل و مقررات آموزشی رشته های موجود در دانشگاه پیام نور زاهدان راه اندازی گردید.
وی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه مدرک دانشگاه پیام نور مورد تایید وزارت علوم بوده و آمار بالای قبولی دانش آموختگان دانشگاه پیام نور در مقاطع تحصیلات تکمیلی گواه کیفیت آموزشی استاندارد این دانشگاه می باشد اما باز هم شاهد کم لطفی بعضی ارگان های نظامی در خصوص عدم پذیرش مدرک این دانشگاه در آزمون های استخدامی هستیم.
دادمهر تاکید کرد: با وجود پیگیری های فراوان انجام شده نسبت به این موضوع و غیر منطقی و خلاف عدالت آموزشی بودن اقدامی که سالهاست در حال اجراست امیدواریم هر چه زودتر شاهد حذف این رفتار تبعیض آمیز و یا ارائه دلایل و توجیهات علمی از سوی متولیان این تصمیم باشیم.
رئیس دانشگاه پیام نور زاهدان افزود: متاسفانه در برخی دانشگاه ها با پدیده زشت لابی گری دانشگاه با مدرسین خود مبنی بر اختصاص دادن نمرات بسیار بالا و غیر منطبق با سطح معلومات فرد جهت افزایش جذب دانشجو رو به رو هستیم که ضربات سختی به بدنه دانشگاهی کشور می زند اما دانشگاه پیام نور هرگز آموزش با کیفیت را فدای درآمدزایی غیر اخلاقی نمی کند.
دادمهر ادامه داد: این دانشگاه با تهیه و تدوین منابع درسی واحد و مشخص ضمن حذف جزوه نویسی سلیقه ای، مطالب استاندارد، به روز و ضروری هر درس را در اختیار دانشجو می گذارد و مدرس موظف است بدون کم و زیاد کردن محتوای درسی جلسات رفع اشکال گروهی را به منظور پاسخگویی به سوالات دانشجویان برگزار کند.
وی در پایان گفت: در عین حال امیدواریم داوطلبین عزیز کنکور امسال بدون دغدغه و با بهره گیری از مشاوره های مفید و علمی بهترین انتخاب را برای رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل خود داشته باشند و آینده درخشانی برای میهن عزیزمان ترسیم کنند.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۹۹۱


ارسال