شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ,21 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
بازدید هیات افغانستانی از ظرفیت ها و زیرساخت‌های بندر چابهار
 
هیات بلندپایه کشور افغانستان از زیرساخت ها، تجهیزات، اسکله‌ها و ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی بندر شهید بهشتی و کلانتری چابهار بازدید کردند.
به گزارش عصرهامون، روز گذشته اعضای هیات افغانستانی متشکل از حسنی مبارک عزیزی رئیس قوانین و ارتباط خارجه وزارت حمل و نقل افغانستان، سید یحیی اخلاقی رئیس ترانزیت و تهسیلات خارجی وزارت صنعت و معدن، محمد احسان اکرمی مسئول بخش ایران وزارت خارجه و محمد یاسین همت مدیرعمومی ارتباط با سازمان‌های وزارت حمل و نقل از ظرفیت ها و زیرساخت‌های بندر چابهار بازدید کردند.
بهروز آقایی در خصوص جزئیات خبر فوق در گفت وگو با چهاربهاران اظهار کرد: به دلیل اهمیت این شهرستان در صادرات و واردات کالا‌ها، این هیات وارد چابهار شد تا از نزدیک با ظرفیت ها، امکانات و تجهیزات موجود حمل و نقل آشنایی پیدا کند.
وی در خصوص سیاست تجاری افغان های مهمان در چابهار عنوان کرد: دولت و سرمایه گذاران افغانستان تمایل زیادی برای فعالیت اقتصادی، ترانزیت کالا و حضور در بندر چابهار دارند و تاکنون چندین هیات از نزدیک بازدید‌هایی از ظرفیت‌های بندری این شهرستان داشته اند.
آقایی تشریح کرد: این هیات پس از بازدید‌های مختلف از بنادر شهید بهشتی و کلانتری در نشستی به بررسی توانمندی‌های تجاری، اقتصادی و ترانزیتی بندر چابهار پرداخت همچنین چابهار بهترین مقصد هندی‌ها برای ترانزیت کالا به کشور افغانستان محسوب می‌شود و این کار عملا با ترانزیت گندم و حبوبات آغاز شده است.
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بندر چابهار با توجه به موقعیت مناسب دروازه اتصال افغانستان و کشور‌های آسیای میانه به اقیانوس هند است همچنین کشور‌های همسایه از جمله افغانستان باید فرصت را مغتنم شمرده و از موقعیت بندر چابهار نهایت استفاده را ببرند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۰۱۴


ارسال