پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۸
استاندار سیستان وبلوچستان در جمع خبرنگاران:
نقد خبرنگاران باید منصفانه و با هدف اصلاح امور باشد
 
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: خبرنگاران همواره باید نقد منصفانه و با هدف اصلاح امور را در دستور کار خود قرار دهند.
 به گزارش عصرهامون؛ سید دانیال محبی در دیدار با اصحاب رسانه استان که به مناسبت 17 مردادماه و روز خبرنگار در محل استانداری برگزار شد اظهار کرد:ساده نویسی یکی از اصول کار خبرنگاران است و قلم این قشر فرهیخته باید در عین سادگی از قدرت تاثیرگذاری و روشنگری برخوردار باشد چرا که آنها در برابر جامعه مسئولیت سنگینی دارند.
وی افزود: انتشار اخبار امیدبخش و به دور از یاس و ناامیدی و سیاه نمایی بزرگترین هدیه ای است که خبرنگاران می توانند به مردم هدیه دهند و از انتشار اخباری که باعث ایجاد تنش می شود خودداری کنند چرا که رسالت اصلی خبرنگاران روشنگری و بیان حقایق به منظور رشد و بالندگی جامعه است.
نماینده عالی دولت در سیستان وبلوچستان خاطر نشان کرد: نقد باید در قلم خبرنگاران و اصحاب رسانه همواره دیده شود اما این نقد باید در کمال انصاف و با هدف اصلاح امور باشد و نقدی که توام با جانب داری سیاسی و تخریب شخصیت افراد باشد از نظر همگان مردود و فاقد مقبولیت است.
وی تاکید کرد: این قشر در عین اینکه وظیفه ای خطیر بر عهده دارند اما با مشکلات و سختی های زیادی دست و پنجه نرم می کنند که لازم است به منظور بررسی و رفع این مشکلات کارگروه ویژه ای با حضور خود اصحاب رسانه تشکیل گردد و فعالیت جدی خود را آغاز کند.
محبی با تاکید بر آمیخته شدن علوم نظری و تئوری در کنار کار عملی بیان کرد: راه اندازی رشته ارتباطات در یکی از دانشگاه های استان به منظور ارتقاء سواد علمی خبرنگاران و فعالان این عرصه یکی از درخواست های مطرح شده می باشد که در این خصوص نیز پیگیری های لازم در حال انجام است.
استاندار سیستان وبلوچستان ادامه داد: آنچه سیستان وبلوچستان از آن رنج می برد نگاه های اشتباه و بعضاً امنیتی به این استان است که اصحاب رسانه باید با کار و تلاش خود و نشر اخبار صحیح و تاثیرگذار در جهت رفع این نگاه غلط گام بردارند که تاکنون نیز کارهای بسیار مثبتی انجام داده اند که باید ادامه دار و هدف دار باشد.
محبی افزود: خبرنگاران باید در عرصه های مختلف ورود پیدا کنند که یکی از این عرصه ها مباحث پزشکی است که در این استان با مشکل مواجه هستیم و باید با آگاهی دادن به مردم در کاهش بیماری ها در این استان همکاری های لازم را انجام دهند.
شایان ذکر است در این جلسه، علی اصغر افتاده به عنوان مشاور استاندار سیستان وبلوچستان در امور اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی معرفی شد.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۰۶۲


ارسال