دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ,18 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹
​توفان گردوخاک در راه شمال سیستان وبلوچستان
 
اداره کل هواشناسی سیستان وبلوچستان با صدور اخطاریه ای از وزش توفان و گردوخاک در شمال استان خبر داد.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: براساس بررسی آخرین نقشه های پیش یابی و پیرو اخطاریه جوی، از اواسط وقت روز شنبه 20 مرداد تا پایان هفته آینده در شهرستان های زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز وزش باد خیلی شدید (80 تا 90 گاهی بیش از 90 کیلومتر برساعت) سبب توفان گردوخاک و کاهش شدید دید و کیفیت هوا خواهد شد.
علی ملاشاهی افزود: روزهای یکشنبه و دوشنبه توفان شدیدتر و سرعت باد بیش از 100 کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود، احتمال اختلال در پروازهای فرودگاه های زابل و زاهدان نیز وجود دارد.
وی ادامه داد: طی این مدت در جاده های مواصلاتی زابل- نهبندان، زاهدان- نهبندان، زاهدان- زابل، زاهدان-بم و ایرانشهر-بم باد وگردوخاک سبب کاهش دید می شود.
وی تاکید کرد: گردوغبار در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی و جنوبی استان سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید خواهد شد، بادوگردوخاک نیز با شدت کمتر رخ خواهد داد. همچنین دمای هوا از یکشنبه در نیمه شمالی استان حدود 3 تا 5 درجه کاهش می یابد.
ملاشاهی خاطرنشان کرد: اتخاذ تمهیدات لازم برای کاهش اثرات مخرب گردوخاک به خصوص در سلامت و بهداشت مردم و حمل و نقل جاده ای ضروری می باشد.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۰۷۴


ارسال