يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ,25 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۹
نظر تعدادی از مدیران استان درباره فعالیت رسانه ای خود
از تشویق مردم به مطالبه گری تا نوشتن درباره انصاف و محیط زیست
 
تعدادی از مدیران استان سیستان وبلوچستان در پاسخ به 3 سئوال مناسبتی روز خبرنگار از سلایق و علایق خود در مباحث رسانه ای صحبت کردند.
به گزارش عصرهامون، به مناسبت 17 مردادماه و روز خبرنگار به سراغ جمعی از مدیران کل ادارات و مسئولان ارشد استانی رفتیم و 3 سئوال هماهنگ را از آنها پرسیدیم. اولین سئوالی که از تمامی آنها پرسیده شد این بود که اگر شما خبرنگار بودید تمایل داشتید درباره چه سوژه ای مطلب بنویسید و گزارش تهیه کنید.
سئوال دوم: کدام سرویس خبری به عنوان علاقه شما جهت فعالیت در رسانه می باشد؟
سئوال سوم: سخت ترین سئوالی که یک خبرنگار تاکنون از شما پرسیده است چیست؟
این سه سئوال هماهنگ را از نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی پرسیدیم که وی گفت: اگر خبرنگار بودم سعی می کردم مشکلات معیشتی مردم را به گونه ای منعکس کنم که مسئولان به طور کامل مطلع شوند و البته با مطرح کردن این مشکلات مردم را به سمت مطالبه گری در چارچوب قانون و ارزش های اسلامی دعوت می کردم.
حسینعلی شهریاری افزود: حوزه های سیاسی همواره از جاذبه بیشتری برایم برخوردار بوده است و قطعاً در این سرویس خدمت می کردم.
وی در پاسخ به سئوال سوم گفت: تا امروز سئوال سختی از من پرسیده نشده و تاکنون سئوال هیچ خبرنگاری برایم سخت نبوده است و به یاد ندارم که سئوالی از من پرسیده شده باشد که احساس کنم جواب دادنش برایم دشوار است.

گزارش نویسی فرهنگی علاقه قلبی مدیرکل ارشاد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اظهار کرد: علاقه مند به گزارش نویسی در حوزه کمبودها و مشکلات زیرساختی فرهنگی و اجتماعی سیستان وبلوچستان هستم.
حسین مسگرانی افزود: فعالیت در سرویس فرهنگی و اجتماعی را انتخاب می کردم چون علاقه قلبی من بوده و می باشد و معتقدم هر چه در حوزه فرهنگ کار کنیم باز هم کم است.
وی ادامه داد: زمانی که یک خبرنگار درباره مسائل شخصی و خصوصی افراد از بنده سئوال می کند سخت ترین زمان است. وقتی که فردی اهانت کرده، تهمت زده و یا حرف ناروایی بیان کرده و خبرنگار از من میخواهد در قبال آن فرد موضع گیری متقابل انجام بدهم سخت است. معتقدم هیچ گاه نباید در حوزه خبر و رسانه زندگی خصوصی و شخصی افراد مطرح شود و من هم در پاسخ دادن به این سئوالات قاصر هستم.

فرهنگ و جامعه سرویس های مورد علاقه فرماندار دلگان
فرماندار دلگان هم بیان کرد: همیشه فعالیت در حوزه محیط زیست را دوست داشته ام و اگر خبرنگار بودم محیط زیست یکی از مهمترین اولویت های کاری بنده بود.
مجتبی شجاعی افزود: سرویس فرهنگی و اجتماعی حوزه فعالیتی مورد علاقه ام برای کار در رسانه است.
وی تصریح کرد: پاسخ دادن به این سئوال که چه مشکلاتی در حوزه کاری تان وجود داشته که علیرغم تلاش و کوشش موفق به مرتفع کردن آن نشده اید همواره یکی از سخت ترین سئوالات دوران خدمتم بوده است.

فعالیت زیست محیطی علاقه فرماندار زابل
فرماندار زابل نیز بیان کرد: تهیه گزارش های تصویری و مکتوب از مشکلات و مصائب مردم همواره جزو دغدغه های بنده بوده است و اگر روزی به حرفه خبرنگاری روی می آوردم تمایل داشتم تا سختی های مردم را به تصویر بکشم و به اطلاع افراد تاثیر گذار برسانم و برای حل آنها تلاش کنم.
هوشنگ ناظری افزود: سرویس های اجتماعی و محیط زیست به دلیل نزدیکی بیشتر با بدنه عمومی جامعه برایم جذاب تر است.
وی ادامه داد: وقتی یک خبرنگار درباره مشکلات معیشتی مردم منطقه طرح موضوع می کند و خواستار بیان عملکرد ما می شود سخت ترین سئوال است. چون حجم مشکلات بسیار و امکانات کم است. زمانی که از انجام دقیق و کافی مسائل مردم به دلیل محدودیت های موجود قاصر مانده ایم من هم امکان پاسخگویی برایم سخت شده است.

حتماً از انصاف می نوشتم
مدیر کل بهزیستی سیستان وبلوچستان نیز در پاسخ به اولین سئوال عصرهامون اظهار کرد: انصاف؛ موضوعی بود که درباره آن قطعاً مطلب مینوشتم. چون میزان انصاف در جامعه کاهش پیدا کرده و برخی ها در فضای مجازی مطالب زیادی را منتشر می کنند که از دایره انصاف به دور است. حتماً مینوشتم که دیگران را بدون سند نقد نکنیم و درباره یکدیگر قضاوت های عجولانه انجام ندهیم.
محمدرضا سراوانی ادامه داد: بنده مددکار اجتماعی هستم و دوست داشتم در حوزه اجتماعی خدمت کنم.
وی گفت: وقتی با مشکلات مددجویانم مواجه می شوم و از من درباره اقداماتی که برای آنها انجام داده ام و مسائل مختلف که مانع خدمت رسانی به آنها شده است می پرسند جزو سخت ترین سئوالات است.

 سئوالات سیاسی همواره دشوار است
مدیرکل دفترمدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: اگر خبرنگار بودم دوست داشتم درباره مشکلات معیشتی مردم گزارش تهیه کنم و آن را به اطلاع همه برسانم و برای رفع آنها تلاش کنم.
سعید تجلیلی تصریح کرد: علاقمند به فعالیت در حوزه اجتماعی رسانه هستم.
وی افزود: خیلی با سئوالات سخت مواجه نشده ام و سعی کرده ام در اکثر سئوالات بهترین و قانع کننده ترین پاسخ را بدهم اما پاسخ دادن به سئوالات سیاسی همواره سخت تر از سایر حوزه ها است.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۰۸۸


ارسال