پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۴
حل مشکلات مرزنشینان با آسفالت جاده جدید میرجاوه به ریگ ملک
 
فرماندار میرجاوه از آغاز عملیات آسفالت جاده میرجاوه به ریگ ملک خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، به نقل ازپایگاه خبری لادیز؛شهرستان مرزی میرجاوه سهم بسزایی در مبادلات مرزی استان و کشور دارد چراکه با داشتن 220 کیلومتر مرز مشترک با کشور پاکستان و نیز فعال بودن بازارچه و گمرک مرزی، علاوه بر کشاورزی از لحاظ صادرات کالا از جایگاه ویژه‌ای در استان برخوردار است زندگی و معیشت مرزنشینان وابسته به فعالیت های اقتصادی از طریق مرز است اما یکی از مشکلات بزرگ مرزنشینان تردد مرزی است چرا که این جاده مسیر ارتباطی مرزنشینان و کشاورزان برای تردد است و تسریع در ساخت این جاده سبب می شود تا کشاورزان بتوانند محصول خود را به موقع به فروش برسانند.
یکی از اهالی ریگ ملک به خبرنگار لادیز، بیان داشت: چندین سال است که به دلیل کمبود اعتبار، تکمیل و آسفالت جاده میرجاوه به ریگ ملک به تعویق افتاده است.
وی افزود: اکنون که بخش ریگ ملک به شهر ارتقا یافته مسولین به مشکلات و کمبودهای آن نیز باید رسیدگی کنند وگرنه شهرشدن ریگ ملک چه سودی برای اهال دارد.

وی ادامه داد: محدودیت هایی برای تردد از جاده اصلی ریگ ملک به دلایل مرزی بودن از ساعات اولیه شب وجود دارد و اگر فردی بیمار نیاز به مراجعه به پزشک داشته باشد نمی تواند از این مسیر تردد کند و نیاز است تا هرچه زودتر جاده مرزی ریگ ملک راه اندازی  و تکمیل شود.
روند احداث جاده مرزی ریگ ملک به میرجاوه از سال 84 آغاز و در دو قطعه تعریف شده است ، میهنی فرماندار میرجاوه به تازگی از آغاز پروژه آسفالت جاده میرجاوه به ریگ ملک در هفته جاری خبر داد.


انتهای خبر/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۱۰۴


ارسال