يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹
توفان 246 سیستانی را به بیمارستان کشاند
 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک۲۴۶ نفر از مردم منطقه سیستان راهی بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.
عبدالرحمن شهنوازی در گفت وگو با عصرهامون، در خصوص آخرین وضعیت توفان و گرد و خاک موجود در سیستان اظهار کرد: به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک از ۲۰ مرداد تاکنون 246 نفر از مردم این منطقه روانه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شدند.
وی عمده دلیل مراجعه افراد به بیمارستان ها را ناشی از مشکلات تنفسی، چشمی و قلبی عنوان کرد و گفت: 200 نفر از بیماران به صورت سرپایی درمان و 46 نفر بستری شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری استان با بیان اینکه غلظت هوای سیستان به ۶۰ برابر فراتر از حد مجاز رسیده است، گفت: در این شرایط بیماران، سالمندان و کودکان از تردد‌های غیر ضروری خودداری کنند.
شهوازی ادامه داد:  افزایش غلظت ریزگرد‌ها و آلودگی هوا منجر به تعطیلی تمامی ادارات و نهاد‌های شهرستان‌های زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز بجز نهاد‌های خدمات رسان شد.
در همین راستا ‏ علی ملاشاهی ‌رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: طی 24ساعت گذشته، میزان غلظت گرد و غبار در ‏سیستان به60برابر حد مجاز و 20برابر حد بحران رسید.‏
وی گفت: حداکثر سرعت وزش باد در ایستگاه زابل به ‏‏119، زهک 94 ، هیرمند 76 و هامون 94 کیلومتر برساعت رسید، همچنین در این مدت حداقل دید در ایستگاه فرودگاهی زابل به 300 متر، زهک 200 متر رسید.
وی با اشاره به تحت تاثیر قرارگرفتن زاهدان در ریزگردها، اظهار کرد: حداکثر غلظت گردوغبار در 24ساعت گذشته در فرودگاه ‏زاهدان هزار و 675 میکرو گرم برمترمکعب که 11 برابر حد مجازاست به ثبت رسیده است.‏
وی خاطر نشان کرد: گرد و غبار همچنین شعاع دید در سراوان را به هزار، نصرت آباد هزار و 400 و میرجاوه به هزار و ‏‏500متر رسانده است.‏


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۱۴۲


ارسال
سیستانی
United States
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۱:۰۰
سلام مسئولان تهران تنها خوزستان را بزرگ می کنند، سیستانی ها در زیر خاک دارند مدفون می شوند و کسی به دادشان نمی رسد، این حق الناس اگر نیست پس چیست؟