پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ,18 April 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
معاون کارخانه فولاد طی بازدید خبرنگاران رسانه های کشور از این مجتمع خبر داد :
اولین تولید کننده شمش فولادی به روش قوس الکتریکی در جنوب شرق کشور
 
عباس صفرزاده گفت : کارخانه فولاد کرمان اولین تولید کننده شمش فولادی به روش قوس الکتریکی در جنوب شرق کشور می باشد که محصولاتی همچون شمش فولاد ، میلگرد ، فروکروم و .. را تولید می کند ، این مجتمع صنعت دو سال متوالی رتبه برتر صادارت را به خود اختصاص داده است .
به گزارش عصرهامون به نقل از راه آرمان، در دومین روز از تور رسانه ایی که به همت سازمان بسیج رسانه کرمان برای خبرنگاران و اصحاب رسانه سراسر کشور برگزار شده است در اولین مقصد از کارخانه فولاد کرمان که رتبه برتر صادرات در بخش صنعت را طی سال جاری به خود اختصاص داده است  ، بازدید شد  .

عباس صفرزاده معاونت فنی بهره برداری کارخانه فولاد کرمان در گفتگو با ” راه آرمان ” گفت  : این کارخانه در سال ۱۳۶۹ به ثبت رسید و در سال ۱۳۸۰ کارخانه نورد این مجتمع  کار تولید خود را با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن آغاز نمود.

وی ادامه داد : این کارخانه توانایی  تولید میلگرد سایز ۱۰ تا ۱۶ میلی را دارد و در سال ۹۴ با قرار سیستم ترمکس در مدار، تولید از ۱۵۰ هزار تن به ۲۲۰ هزار تن در سال  ارتقا پیدا کرد.

معاونت فنی بهره برداری کارخانه فولاد بیان کرد : میلگرد سایز ۱۰ تا ۳۲ در هر گرید A2 و A3 داریم و میلگرد گرید A3 به دو صورت آلیاژی و ترمِکس قابل تولید است.

صفرزاده افزود: با توجه به توسعه بخش گرید تاپایان سال ظرفیت تولید به ۳۰۰ هزار تن خواهد رسید،  از لحاظ تامین مواد اولیه در بحث الکترود در واحد فولادسازی خریدهایی از کشو رهای خارجی انجام شده است  که بایداز گمرک ترخیص شوند.

وی تاکید کرد :  کارخانه فولاد در سال ۲۲۰ هزار تن تولید دارد که به بازار داخلی و همچنین کشور پاکستان صادرات انجام می دهد و در مجموع ۷۵۰ نفر در این کارخانه مشغول به کار هستند که از این تعداد ۴۵ نفر خانم هستند.

شایان ذکراست : کارخانه فولاد کرمان اولین تولید کننده شمش فولادی به روش قوس الکتریکی در جنوب شرق کشور می باشد.
تهیه و تنظیم :  نامجو
انتهای پیام /
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۲۸۹


ارسال