شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲
معین اقتصادی شهرستان گلباف:
کسب و کار با پنجره اقتصاد باز نمی شود
 
معین اقتصادی شهرستان گلباف گفت:مسئله کسب و کار صرفا با پنجره اقتصاد باز نمی شود و نیاز به کار فرهنگی دارد و برای فعالیت فرهنگی در کشور باید هزینه کرد.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه آرمان، محمدحسین حسین زاده مدیرعامل بانک رسالت و معین اقتصادی شهرستان گلباف در جمع خبرنگاران اظهار  داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی و پی گیری های رزم حسینی استاتدار سابق ، کرمان پایلوت اقتصاد مقاومتی مطرح شد.
وی گفت: به درخواست رزم حسینی و از آنجایی که بنده گلبافی بودم تصمیم گرفتم که به عنوان معین اقتصادی این منطقه شروع به فعالیت نمایم.
معین اقتصادی گلباف افزود: مسئله کسب و کار صرفا با پنجره اقتصاد باز نمی شود و نیاز به کار فرهنگی دارد و برای فعالیت فرهنگی در کشور باید هزینه کرد.
وی عنوان کرد: مسئولین کشور اگر بخواهند آمار کارآفرینان را اعلام کنند آمار تزریقات و تسهیلات را اعلام می کنند.
حسین زاده بیان کرد: باید این فرهنگ را در جامعه جا بیندازیم که کار پول را می سازد نه پول کار را؛ بنابراین باید کار اجتماعی فرهنگی شود و یک عنصر انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی شکل بگیرد.
مدیرعامل بانک رسالت خاطرنشان کرد: باید به بانک به عنوان یک ابزار نگاه شود نه یک محور؛در کشور ما به واسطه نفت محوری، شغل یعنی حقوق بگیر و کار یعنی در اداره یا کارخانه کار کردن است.
وی با اشاره به شعار ” هرخانه یک کارخانه” تصریح کرد: باید تولید را به شهرهای کوچک و ردستا برد زیرا در شهرهای بزرگ زیرساختها وجود دارد ولی در روستاها به خاطر بسیاری از  مشکلات ۵۰ درصد خانه ها خالی از سکنه است.
حسین زاده عنوان کار کرد: شبکه توسعه اجتماعی رسالت راه اندازی یک جزء آن انجمن  که وظیفه آن تسهیل گری است و دیگر اینکه شرکت پردازش کارش شناخت و اعتمادسازی گروه توسعه و کارآفرینی است.
وی بانک قرض الحسنه و دانشگاه را تا مرحله پژوهشگری در بخش آموزش را از دیگر عناصر شبکه توسعه اجتماعی رسالت برشمرد.
 
حسین زاده در پایان خاطر نشان کرد: گلباف پایلوت اقتصادی در استان کرمان است و این پایلوت در حال تکثیر در کل کشور می باشد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۲۹۰


ارسال