يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۴
در آستانه بازگشایی مدارس؛
دست رد دانش آموزان زاهدانی بر الگوهای غربی/ لوازم التحریر ایرانی اسلامی در صدر انتخاب مشتریان
 
دانش آموزان زاهدانی در آستانه سال تحصیلی جدید با انتخاب لوازم التحریر ایرانی اسلامی علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی، دست رد بر لوازم التحریر های خارجی و سبک های غربی زدند.
به گزارش عصرهامون، در حالی کمتر از یک ماه دیگر تا بازگشایی مدارس فرصت باقی مانده که این روزها علاوه بر خیابان ها و بازارهای شهر که مملو از لوازم التحریر و کیف مدارس است، شاهد جنب و جوش خاصی در بین دانش آموزان برای انتخاب لوازم التحریر و والدین آنها برای انتخاب رنگ و فرم مدارس هستیم.
در این بین اما آنچه مشاهده می شود استقبال دانش آموزان و والدین آنها از لوازم التحریر ایرانی است. استقبالی که نسبت به سال های گذشته پررنگ تر شده آن هم به این علت که علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی، دست رد بر لوازم التحریر با سبک های غربی زده شود. حمایتی که از یک سو به اقتصاد کشور کمک کرده و از سوی دیگر به ترویج و شناسایی فرهنگ ایرانی و اسلامی دامن می زند.
 

 
علی ای حال اگر چه سالهاست که بازار لوازم التحریر با رنگ و لعاب شخصیت های غربی مانند سیندرلا،انگری برد،میکی موس و باب اسفنجی اشباع شده است اما در سال تحصیلی جدید اکثر والدین و دانش آموزان اولویت انتخاب خود را به تولیدات داخلی با نمادهای ایرانی و اسلامی داده اند به گونه ای که در اکثر لوازم التحریر فروش ها هم شاهد جولان دفتر و قلم هایی با برندها و شخصیت های ایرانی و اسلامی هستیم که این اقدام فرهنگی رضایت والدین را هم در پی داشته است. رضایت از این جهت که ترویج استفاده از کالای ایرانی به ویژه لوازم التحریر اثر بسیار مثبتی در عدم الگوپذیری فرزندان از الگوهای غربی دارد.
 

سارا یکی از دانش آموزان کلاس ششم در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: هنگامی که به قصد تهیه لوازم ضروری مدرسه با والدینم راهی بازار شدیم تنها چیزی که در ذهنم تداعی می شد خرید دفترهایی با الگوهای ایرانی اسلامی بود زیرا مدت هاست در تلویزیون مشاهده می کنم که باید از تولیدات داخلی حمایت کرد بر همین اساس با توجه به آنچه در ذهنم نقش بسته بود امروز اقدام به خرید دفتر، قلم، پاک کن و حتی کیفی کردم که بر روی آن تصاویر ایرانی اسلامی حک شده است.
وی با بیان اینکه طرح های حک شده بر روی اجناس داخلی بسیار زیبا هستند، گفت: ترکیب رنگی که در طراحی این کالاها به کار رفته است روحیه دانش آموزان را شاد می کند، همچنین به واسطه برخی از این طرح ها با فرهنگ وآداب و رسوم کشور بیشتر آشنا می شویم به طو مثال طرح شهدای مدافع حرم بسیار زیبا است و برای دفتر فارسی ام آن را انتخاب کرده ام.
 

 
نازنین زهرا که امسال قرار است تجربه خواندن و نوشتن را بیاموزد هم در این خصوص بیان کرد: طرح هایی که خواهرم انتخاب کرده بسیاز زیبا است و من هم در انتخاب دفتر و مدادرنگی هایم از او الگو گرفتم همانطور که می بینیند دفترهای من با جلدهای طراحی شده ایرانی هستند.
سروش یکی از دانش آموزان مقطع هفتم نیز در این خصوص گفت: سال های گذشته کمتر به خرید لوازم التحریر ایرانی اهمیت می دادم تا جلو همکلاسی هایم کم نیاورم اما امسال با توجه به اینکه باید از تولیدات داخل حمایت کرد مصمم هستم تا تمام لوازم التحریر خود را از طرح های ایرانی انتخاب کنم و به سایر دوستانم نیز پیشنهاد خرید این لوازم التحریرها را می دهم زیرا هم کیفیتی خوبی دارند هم تصاویر آنها اسلامی است.
 

 
وی گفت: بنا بر صحبت هایی که با پدرم داشتم به این موضوع پی بردم که خرید لوازم التحریر ایرانی نه تنها باعث کمک به رشد فکری و تحصیلی دانش آموزان می‌شود بلکه باعث رونق اقتصادی و ایجاد شغل برای بسیاری از جوانان این مرز و بوم خواهد شد.
سارانی یکی از والدین دانش آموزان که برای خرید لوازم التحریر به خیابان طالقانی زاهدان مراجعه کرده بود، نیز در گفت وگو با عصرهامون افزود: از انتخاب دفاتر و در کل لوازم التحریرهای ایرانی اسلامی که امسال برای اولین بار فرزندم اقدام به انتخاب و خرید آنها کرده است بسیار خوشحال هستم.
وی ادامه داد: انگیزه دانش آموزان برای خرید لوازم التحریر ایرانی اسلامی خود زمینه تحریم لوازم التحریر خارجی را رقم می زند که این بسیار خوشایند است زیرا باعث پویایی اقتصاد داخلی و ترویج فرهنگ ایرانی می شود.
 

راشکی یکی از فروشندگان لوازم التحریر ایرانی نیز به خبرنگار عصرهامون گفت: تماشای چهره خندان دانش آموزان در هنگام خرید لوازم التحریر ایرانی همه را به وجو می آورد. امسال به ندرت می توان دیدی که فردی اقدام به خرید دفاتر و قلم هایی با اشکال باربی یا باب اسفنجی و غیره کند.
وی ادامه داد: انتخاب لوازم التحریر ایرانی توسط دانش آموزان باعث شده تا هر فردی که وارد مغازه ام می شود در اولین اقدام لوازم التحریرهایی را نشان دهم که طرح های حک شده بر روی آن از الگوهای ایرانی اسلامی هستند.
به گفته این فروشنده این اقدام فرهنگی علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی و تحقق شعار سال زمینه ترویج فرهنگ ایرانی را هم تقویت می کند آن هم در شرایطی که هدف و توطئه دشمنان تخریب باورهای جوانان و فرزندان ایران اسلامی است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۳۰۷


ارسال