دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ,30 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
پس از 53 روز آلودگی هوا در شمال استان سیستان وبلوچستان؛
غلظت ذرات معلق در هوا به 21 برابر حد مجاز رسید
 
در پنجاه و سومین روز از وزش بادها و آلودگی هوا در منطقه شمال استان سیستان وبولچستان غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به 21 برابر حد مجاز رسید.
به گزارش عصرهامون، پنجاه و سومین روز از آلودگی هوای زابل در حالی گذشت که به گفته کارشناس اداره هواشناسی غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان به 21 برابر حد مجاز رسید.
مرتضی فرجی در خصوص پيش بينی کلی وضع جوی استان براساس نقشه های همدیدی وآینده نگری به خبرنگار ما گفت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان سه هزار و 104 میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.
وی حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را 150 میکرو گرم بر متر مکعب عنوان کرد و ادامه داد: سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در سیستان به 76 کیلومتر بر ساعت رسید.
کارشناس هواشناسی استان با بیان اینکه غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان به 21 برابر حد مجاز رسید، افزود: پدیده وزش باد شدید در برخی نقاط مستعد توفان گرد و خاک تا عصر امروز دوشنبه در شمال استان تداوم خواهد داشت.
گفتنی است در 24 ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای 12 درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین و نیک شهر با حداکثر دمای 45 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان سیستان و بلوچستان بوده‌اند.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۵۵۲


ارسال