سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۰
در راستای حمایت از کالای ایرانی؛
استفاده از کالای خارجی در مدارس ممنوع شد/ پوشاک دانش آموزان بی بضاعت رایگان تامین می شود
 
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت: در راستای حمایت از کالای ایرانی، خرید و فروش هر گونه کالای خارجی در ادارات این سازمان و همچنین بوفه مدارس ممنوع شده است.
علیرضا نخعی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه مدرسه بهترین محل برای تحقق شعار سال(حمایت از کالای ایرانی) است، اظهار کرد: ارائه و خرید هر گونه کالای خارجی در بوفه مدارس در ادارات ممنوع شده است بر این اساس باید در جهت حمایت از کالای ایرانی از تولیدات ایرانی استفاده کرد.
وی در تکمیل مطلب فوق تایید کرد: از اول مهر ماه همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید نظارت های شدیدی بر بوفه های مدارس و همچنین ادارات در راستای حمایت از کالای ایرانی اعمال می شود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی نوعی دفاع مقدس اقتصادی و حمایت از میهن و سرزمین اسلامی مان است، افزود: در راستای تحقق شعار سال کمیته مشترکی در آموزش و پرورش استان با همکاری سپاه با هدف حمایت از کالای ایرانی تشکیل شد که نتیجه آن از آبان ماه با شروع فعالیت انجمن اولیاء دانش آموزی در مدارس اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی منجر به ایجاد اشتغالزایی می شود، گفت: خرید کالای خارجی به مثابه تیری بر پیکره کالای ایرانی است.
نخعی ادامه داد: برای حمایت از کالای ایرانی نمایشگاهی در تاریخ 15 شهریور ماه جاری در سازمان بسیج دانش آموزی استان واقع در چهارراه رسولی زاهدان برگزار می شود که هدف از برپایی آن ارائه خدماتی با هویت ایرانی  اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه امسال پوشاک مدارس، همه از تولیدی های استان به ویژه مجموعه های خیریه خریداری شده است، گفت: اجباری در خرید پوشاک برای دانش آموزان وجود ندارد اما ضرورتی که وجود دارد، این است که فرقی بین دانش آموز فقیر و غنی در مدارس نباشد، در همین راستا 20 درصد از دانش آموزان بی بضاعت که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند را به تولیدی ها و خیریه های استان معرفی کرده ایم تا پوشاک ویژه مدارس آنها رایگان تامین شود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: فرم یک دست و یک رنگ بود لباس باعث می شود تفاوت های فرهنگی و یا حتی اقتصادی و البته تربیتی در خانواده ها نمایان نشود و در ذهن دانش آموز این موضوعات ایجاد نشود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۵۸۱


ارسال