شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۸
​معاون هلال احمر سیستان و بلوچستان:
فعلا امکان وقوع سونامی در کنارک وجود ندارد
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: فعلا هیچ آثاری از سونامی در سواحل کنارک مشاهده نشده است.
حسن مصفا در گفت وگو با عصرهامون اظهار کرد: زلزله رخ داده در شهرستان کنارک در راستای فعال شدن گسل در مسجد حضرت ابوالفضل بوده است که بلافاصله تیم های ارزیاب به سواحل کنارک اعزام شدند تا همه جوانب نسبت به وقوع احتمالی سونامی را بررسی کنند.
وی تصریح کرد: سونامی شرایط خاص خودش را دارد و نباید به دلیل وقوع یک زلزله در منطقه ای دورتر از دریا در انتظار این پدیده باشیم.
وی افزود: سونامی در شرایطی رخ می دهد که آب به یکباره فروکش کرده و به سمت دریا برود که در بررسی تیم های ارزیاب شرایط آب دریا کاملاً طبیعی گزارش شد و هیچ گونه تغییر غیرطبیعی در سواحل مشاهده نشد.
معاون هلال احمر سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به این بررسی ها می توان گفت که در حال حاضر و با شرایط موجود امکان وقوع سونامی در کنارک وجود ندارد.
شایان ذکر است هفته گذشته نیز مانور آمادگی برای سونامی در استان اجرایی شده است.
به گزارش عصرهامون صبح روز جمعه 16شهریورماه زمین لرزه ای با قدرت5.6 دهم ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین ساعت10:53 دقیقه و ۱۴ ثانیه در عمق 10 کیلومتری زمین در منطقه مسجد حضرت ابوالفضل(ع) رخ داد.
پس از آن نیز چندین زمین لرزه در سیستان وبلوچستان به وقوع پیوست که به شرح ذیل می باشد.

ساعت 11:17 دقیقه زلزله ای با قدرت 2.7 دهم ریشتر در عمق 10کیلومتری زمین مسجد حضرت ابوالفضل، ساعت 11:08 دقیقه با قدرت 4.3 دهم ریشتر در عمق 8 کیلومتری زمین مسجد حضرت ابوالفضل، ساعت 11:05 دقیقه با قدرت3.7 در عمق 11 کیلومتری مسجد حضرت ابوالفضل، ساعت 11:28 دقیقه با قدرت 3.3 در عمق 10 کیلومتری زمین كنارک، سيستان و بلوچستان را لرزاند.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۶۲۵


ارسال