دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ,23 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
17 شهریور نقطه عطفی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران است/ جمعه سیاه هیچگاه فراموش نخواهد شد
 
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه17 شهریور نقطه عطفی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود، گفتند: نتیجه چنین روزی پیروزی خون بر شمشیر بود.
به گزارش عصرهامون، هفدهم شهریور ماه یادآور ایثار و از جان گذشتگی شهدایی است که با نثارخون خود میدان ژاله را میدان تحقق دلاورمردی و رشادت های تاریخی و تاریخ ساز خود ساختند تا میدان ژاله به خون بنشیند و به میدان شهدا بدل گردد و تا روزگار باقی است نام آنان بر تارک تاریخ این مرز و بوم به عنوان نگهبانان انقلاب اسلامی و پیش قراولان و پیشگامان فجرآفرین 57 خواهد درخشید.
چنین روزی یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی ایران به شمار می آید زیرا کشتار بی رحمانه مردم در آن روز تجلی واقعی رژیمی بود که سعی می کرد با فریبکاری از خود چهره ای صلح دوست، آزادی خواه و مخالف با مفاسد بسازد.
 
قیام 17 شهریور هیچگاه فراموش نخواهد شد
مولوی عنایت اله رسولی زاهدان امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون هفدهم شهریور ماه را روزی برآمده از دل انقلاب یاد کرد و گفت: این روز یکی از بزرگترین مناسبت های تاریخی ایران اسلامی است که نتیجه آن پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی خون بر شمشیر بود.
وی بیان کرد: در چنین روزی که به جمعه سیاه معروف است ملت ایران با شجاعت و صبوری خود زیر سلطه استکبار کمر خم نکردند؛ این روز نماد مقاومت، شجاعت و ایستادگی ملت ایران در حکومت پهلوی است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با اشاره به اینکه 17 شهریور روز تاریخ ساز و بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: این روز هیچگاه از یاد ملت ایران نخواهد رفت و تا همیشه لکه ننگی بر دامن استکبار جهانی به ویژه آمریکا است.
رسولی زاده ادامه داد: در چنین روزی مردم برای دفاع از ولایت فقیه و امامت در جامعه حساس بودند و حماسه آفریدند و مشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام زدند.
 
17 شهریور نقطه عطفی در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی
مولوی حسن زهی مدرس مسجد مکی زاهدان در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت:  17 شهریور ماه که به جمعه سیاه معروف است روز نماد مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر استکبار جهانی است.
وی بیان کرد: 17 شهریور نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که پاسخی کوبنده به ستمگران رژیم منحوس و استکبارجهانی به ویژه آمریکا داده شد.
مدرس مسجد مکی زاهدان خاطر نشان کرد: حادثه 17 شهریور لکه ننگی بر دامن دنیای استکبار است که تا همیشه همراه آنان خواهد بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۶۵۱


ارسال