پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ,18 April 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶
واکنش نمایندگان مجلس درباره رانت هفت هزار میلیاردی حزب کارگزاران:
شفاف سازی اطلاعاتی گام نخست برای جلوگیری از فساد است/ اقدامات قوه قضاییه در برخورد با اخلالگران اقتصادی موجب دلگرمی مردم می شود
 
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوه قضائیه باید با اخلاگران اقتصادی برخورد جدی داشته باشد، گفتند: شفاف سازی کلیدحل مشکلات است.
به گزارش عصرهامون، پس از انتشار خبرهایی مبنی بر یک فساد کلان از سوی برخی از افراد منتسب به حزب کارگزاران در تعداد زیادی از کانال های تلگرامی، بلافاصله کاربران در توئیتر نیز به این موضوع واکنش نشان دادند.
خبر منتشر شده حاکی از جلوگیری قوه قضاییه از فساد۷۰۰۰میلیاردی حسین مرعشی، بوده که بر اساس آن با دستور قوه قضائیه روند اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیون دلاری(بیش از۷۰۰۰میلیارد تومان) به یکی از اعضای مرکزیت حزب کارگزاران که با رانت دولت در حال به سرانجام رسیدن بود، متوقف شد.
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوه قضائیه باید با اخلاگران اقتصادی برخورد جدی داشته باشد، گفتند: شفاف سازی کلیدحل مشکلات است.
 
کلید حل مشکلات شفاف سازی است
علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در این خصوص در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: قبل از هر چیزی پنهان کاری ها باید از بین برود  به طور مثال اول اسم و فامیل یک فرد را می گویند این باید به طور کامل مطرح و مدارک رو شود تا چنین افرادی حساب کار خود را داشته باشند.
وی با تاکید بر این مطلب که خلاهای موجود باید با شفاف سازی برطرف شود، افزود: دلیل برخی ملاحظات را تا این لحظه متوجه نشده ایم؛ این ملاحظات چرا وجود دارد؟ اگر برای کاهش طول عمر نظام و انقلاب است کار شایسته ای نیست باید برای افزایش طول انقلاب این مسائل شفاف سازی شود و افرادی که با سرنوشت مردم بازی کرده و به دنبال کارهایی با منافع شخصی بوده اند به سزای عمل خود برسند.
یارمحمدی ادامه داد: وقتی شفاف سازی صورت گیرد شاهد شکوفایی و بهبود وضعیت معیشتی مردم خواهیم بود تا اینکه معلوم نیست تعداد انگشت شماری از افراد با این عدد و ارقام به کجا می خواهند برسند.
نماینده مردم زاهدان با بیان اینکه قوه قضائیه به جد با چنین تخلفاتی برخورد می کند، گفت: افرادی که به جنبه چپاولی فکر می کنند مسیرشان با انقلاب و نظام جدا است.
 
اقدامات قوه قضاییه در برخورد با اخلالگران موجب دلگرمی مردم است
محمدسعید اربابی نماینده اسبق مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی هم در خصوص کلیات موضوع رانت به خبرنگار عصرهامون گفت: اگر این مبالغ هنگفت برای نیت خیر و صرفا اشتغالزایی باشد، خوب است اما اگر غیر از این باشد با توجه به اینکه منابع کشور محدود است این اقدام شایسته نیست.
وی گفت: اگر این مبالغ در راستای ایجاد اشتغال باشد که منابع نظارتی کشور آن را تایید خواهند کرد ولی اگر نیت بر آن است که از آن بهره وری خاصی انجام نشود نباید چنین اقداماتی صورت گیرد زیرا در شرایط فعلی کشور، منابع مالی محدود است.
نماینده اسبق مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات قوه قضاییه به عنوان بزرگترین نهاد مبارزه با فساد سبب دلگرمی مردم شده و امید را به آنها بازگردانده است، افزود: بعد از تاکیدات مقام معظم رهبری در برخورد بافساد حرکت قوه قضائیه خوب و عملکرد آن قابل قبول است؛ در این خصوص هم این قوه باید برخورد قاطع با اختلاس گران، کلاهبرداران و افرادی که با این چنین اقداماتی بر علیه کشورمان گام بر می دارند، داشته باشد.
وی در ادامه با بیان اینکه نظام اداری کشور دچار مشکل است، ادامه داد: اگر غیر از این بود عده ای به راحتی اقدام به دریافت سکه و ارز نمی کردند و التهاب در جامعه به وجود نمی آمد و احتکار صورت نمی گرفت، این اشکال به فضای اداری بر می گردد که باید برخوردی در این زمینه از خود نشان دهند.
اربابی در پایان خاطر نشان کرد: قوه قضاییه باید به عنوان بزرگترین نهاد مبارزه با فساد در این موضوعات به طور جدی تر ورود پیدا کند تا جلو اختلاس گران، کلاهبرداران و احتکارکنندگان گرفته شود.

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۶۷۵


ارسال