پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ,18 April 2019
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۵
در راستای برگزاری رزمایش محمد رسول الله(ص) در سیستان وبلوچستان؛
225 گروه جهادی شیعه وسنی در مسیر آبادانی حاشیه شهرها/ از توزیع سبد کالا و خدمات رایگان پزشکی تا خانه سازی و مرمت مدارس
 
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از فعالیت 225 گروه جهادی شیعه و سنی برای حضور در مناطق حاشیه شهرهای استان خبر داد و گفت: این گروه ها در راستای رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمدرسول الله(ص) به خدمت بی منت به محرومان می پردازند.
علی اکبر جعفری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره برگزاری رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمدرسول الله(ص) در استان اظهار کرد: از آنجایی که دشمن برای پیشبرد اهداف خود به دنبال تشدید فشارهای اقتصادی با هدف ایجاد شرایط سخت برای معیشت مردم و ایجاد نارضایتی آنها است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راستای ماموریت و فلسفه وجودی و ذاتی که در دفاع از ارزش های ‏انقلاب اسلامی دارد در زمان های بحران و حساس به میدان آمده و با توجه به سبقه خدمت رسانی که در ارائه خدمات به مردم دارد برنامه ای تحت عنوان "رزمایش محمد رسول الله(ص)" را در دستور کار خود قرار داد.
وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: این برنامه برگرفته از رزمایش زمان جنگ است که با اعزام سپاه 100هزار نفری محمد رسول الله(ص) به جبهه های جنگ تمام معادلات ‏دشمن به هم خورد و این ماجرا به نفع نظام مقدس جمهوری اسلامی تمام شد، در همین راستا در زمان کنونی نیز در نقاط مختلف کشور این رزمایش آغاز شده تا بتوان گوشه کوچکی از خدمات مردمی و جهادی را با روحیه ارزشی و ‏انقلابی همچون زمان جنگ در جامعه ترویج دهیم.
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان در خصوص جزئیات این رزمایش بیان کرد: رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمدرسول الله(ص) از بازه زمانی 9 شهریور شروع شده و تا 29 شهریورماه جاری ادامه دارد که اوج خدمت رسانی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی می باشد، بعد از آن نیز ادامه پروژه های نیمه کاره تا هفته دفاع مقدس و بعد از آن تا هفته بسیج ادامه پیدا خواهد کرد، در این برنامه 7هزار گروه جهادی از کشور در سه بخش رزم، حضور میدانی و نشان دادن توانمندی هادر قالب های مختلف خدمت رسانی و گروه های جهادی ‏و خدمت رسانی در عرصه های مختلف مشارکت دارند.
وی تصریح کرد: در این خطه از کشور نیز 419گروه جهادی شناسنامه دار وجود دارد که در سه سطح گروه های ویژه، فعال و ‏عادی جهادی سطح بندی شده اند، که از این تعداد 225گروه جهادی شیعه و سنی اعم از خواهر و برادر در اقشار مختلف به صورت ویژه در مناطق حاشیه شهرها فعالیت خواهند کرد .
جعفری با بیان اینکه از تمام ظرفیت های موجود در مجموعه سپاه پاسداران در اجرای هر چه بهتر این رزمایش بهره گرفته شده است، افزود: توسط گروه های جهادی اقداماتی نظیر توزیع سبدهای کالا به صورت رایگان، لوازم التحریر، کیف، البسه و فرم های مخصوص مدارس انجام می شود، همچنین ارائه خدمات رایگان پزشکی، بهسازی و مرمت خانه های محرومین، زیباسازی و مرمت مدارس، ساخت مسجد و خانه عالم از جمله اقداماتی است که در حاشیه شهرها انجام خواهد گرفت.
وی در ادامه با بیان اینکه 85 گروه جهادی از پنج روز گذشته کارهای اجرایی را در مناطق حاشیه شهرها آغاز کرده اند، گفت: سعی می شود تا 29 شهریور ماه جاری فاز اول فعالیت های در حال انجام به اتمام برسد.
این مسئول تصریح کرد: ‏19شهرستان استان به همراه ناحیه بسیج دانشجویی درگیر این رزمایش خواهند بود.
جعفری در ادامه با اشاره به کمک 50 میلیون تومانی بسیج سازندگی به گروه های جهادی برای توزیع سبدهای کالا و بسته های غذایی ادامه داد: هدف از بهره گیری از توان گروه های جهادی و خودکفا شدن آنها برای کمک به مردم می باشد که در این زمینه می توان از ظرفیت دستگاه های اداری و اجرایی، خیرین، مردم و افرادی که قرار است در اجرای طرح ها خدمات مشارکتی دریافت کنند، بهره مند شد.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۶۹۷


ارسال
گرگیچ
۱۳۹۷/۰۶/۱۹ ۱۴:۳۵
خدا سپاه و بسیج را خیر دهد که اگر نبور به گفته امام راحل(ره) کشور هم نبود.، از دولتمردان ما انتظاری نیست مگر بسیجیان به فریادمان برسند.