پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ,18 April 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان وبلوچستان گفت: دهه اول محرم بهترین بستر برای تبلیغ، ترویج و احیای امربه معروف و نهی از منکر است.
به گزارش عصرهامون، آیت الله سلیمانی صبح امروز در دومین جلسه سیاست گذاری ستاد امربه معروف و نهی از منکر سیستان وبلوچستان که در سال جاری برگزار شد اظهار کرد: محرم امسال از لحاظ شرایط زمانی با سال های قبل تفاوت خاصی دارد چرا که محرم امسال با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همزمان شده است.
وی افزود: دهه اول محرم بهترین بستر برای ترویج و احیای امربه معروف ونهی از منکر است و با توجه به هجمه های سنگین دشمن نسبت به این نظام و دسیسه هایی که در فضای مجازی و حقیقی انجام می دهند ضرورت دارد تا با قوت بیشتری در این خصوص گام برداریم.
امام جمعه زاهدان تاکید کرد: مشکل امروز جامعه ما تنها در حوزه های اخلاقی، تربیتی و اجتماعی نیست بلکه لازم است تا این ستاد در بخش اقتصادی نیز ورود جدی داشته باشد و این مبحث را به طور کارشناسی شده و علمی مورد تحلیل و بررسی قرار دهد تا بتوان شادابی و نشاط را به جامعه تزریق کنیم.
وی ادامه داد: دهه نخست ماه محرم دهه امر به معروف و نهی از منکر است و در این مدت همه سخنوران، مادحان، نویسندگان و صاحبان نفوذ با درک صحیح از شرایط جامعه و بین الملل باید دستاوردهای نظام و خدماتی که انقلاب اسلامی به مردم در این 40 سال انجام داده را به مردم یادآوری کنند.
نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: متاسفانه دشمنان و معاندان نظام اسلامی با استفاده سوء از شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی درصدد مقایسه این نظام با سایر نظام های فاسد و ظالم گذشته هستند و قصد دارند تا با ارائه آمار دروغین و اشتباه؛ مردم را دچار یاس و ناامیدی کنند که برهم زدن نقشه شوم دشمنان باید در صدر برنامه های کاری این ستاد و البته عموم جامعه باشد.
آیت الله سلیمانی افزود: امربه معروف و نهی از منکر باید با توجه به شرایط روز، مکان جغرافیایی و زمان بومی سازی شده و با روش های نوین صورت گیرد تا بتوانیم به بهترین نحو در این راه گام برداریم و دنباله روی امام حسین(ع) باشیم.

اجرای 52ویژه برنامه مناسبتی توسط بسیج مردمی
جانشین سپاه سلمان استان نیز در این جلسه از عزم جزم سپاه و بسیج مردمی برای ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در سیستان وبلوچستان خبر داد.
سردار محمد ناظری افزود: سپاه سلمان استان با بهره گیری از 3 روش کارشناسی شده و دقیق در حوزه امربه معروف و نهی از منکر از سال های قبل فعالیت خود را آغاز کرده و برنامه های خود را به گونه ای ترسیم کرده است که تمامی اقشار جامعه از جمله سربازان وظیفه، پرسنل کادر و عموم مردم را تحت پوشش قرار دهد.
وی خاطرنشان کرد: امسال در نظرداریم تا ویژه برنامه های امر به معروف و نهی از منکر را با محوریت مساجد به منصه ظهور برسانیم چرا که معتقدیم مسجد منشاء بسیاری از برکات و اقدامات جهادی است و جوانان زیادی در دل مساجد مشغول کار و خدمت صادقانه هستند که باید به آنها توجه کرد.
وی بیان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده در این هفته شاهد استمرار و پررنگ تر فریضه امربه معروف و نهی از منکر در سرتاسر استان خواهیم بود که این مهم توسط اعضای شوراهای استانی که در همه شهرستان ها فعال شده اند صورت می گیرد.
ناظری اظهار کرد: برگزاری دوره های آموزشی برای اجزاء 8 گانه امربه معروف و نهی از منکر که شامل فرماندهان، دبیران، اعضاء و ارشاد کنندگان و آمران لسانی و... می شود از مهم ترین ویژه برنامه هایی است که در طول هفته اجرا می شود.
وی افزود: با توجه به شرایط زمانی و معیشتی مردم، یکی از مواردی که به عنوان منکر می شناسیم احتکار کالا توسط سودجویان است که مبارزه با این موضوع نیز به طور جدی در دستور کار نیروهای بسیجی مخلص قرار گرفت و به فضل الهی توفیقات خوبی نیز حاصل شد.
ناظری ادامه داد: ارشاد مجرمین شاخص در هر محله، تشکیل کارگاه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محلات حاشیه شهرها و راه اندازی نمایشگاه دجال واره در دهکده المپیک زاهدان از دیگر مواردی است که در ردیف برنامه های قابل اجرا پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: در شهرستان زاهدان توفیق حضور دو خانواده شهید آمربه معروف و ناهی از منکر را داریم که دیدار با خانواده این شهدا و دلجویی از آنها نیز برنامه ریزی شده و در ادامه تمامی اعضاء ستاد با حضور در گلزار شهدا تجدید بیعتی با آرمان های امام و شهدا خواهند داشت.
ناظری از فعالیت 10 میز خدمت در 10شهرستان استان توسط نواحی مختلف سپاه خبر داد و گفت: رسیدگی به امور مردم و حل و رفع مشکلات آنها همواره جزو دغدغه های اصلی این نهاد انقلابی بوده است و سپاه پاسداران با استفاده از نیروهای بسیجی و جهادگر خود همچون گذشته در راستای تحقق این امر تلاش خواهد کرد.
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۷۱۷


ارسال