شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
همزمان با سراسر کشور در قالب رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله (ص)، عملیات بزرگ خدمت رسانی اصناف و بسیجیان طعم شیرین ماه مدرسه با طرح یک کاسب- یک دانش آموز مهمان دل کودکان بی بضاعت شد.
به گزارش عصرهامون، صبح امروز همزمان با سراسر کشور در 12 نقطه از سیستان و بلوچستان در قالب رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله (ص)، عملیات بزرگ خدمت رسانی اصناف و بسیجیان در قالب طرح یک کاسب- یک دانش آموز با هدف کمک به دانش آموزان بی بضاعت آغاز شد.
فاز اول این طرح از 22 شهریور ماه تا 20 مهرماه جاری در این خطه از کشور اجرا می شود تا در قالب آن به دانش آموزی بی بضاعتی که توسط بسیج دانش آموزی و بسیج مساجد و محلات شناسایی شده اند بسته کامل آموزشی نوشت افزار، البسه، کیف و کفش مدارس اهدا شود تا مبادا دانش آموزی از تحصیل باز مانده شود.
اقدام چنین برنامه مهمی بدان جهت است که همه ساله شاهد ترک تحصیل برخی از دانش آموزان به دلیل عدم توان مالی مناسب هستیم که در همین راستا مراکز نیکوکاری اصناف وبازاریان که در برخی از بازارها به همت سازمان بسیج اصناف راه اندازی شده اند پای کارآمدند تا در این طرح با مشارکت بسیج اصناف و بسیج دانش آموزی، هزینه تحصیلی یک دانش آموز که شامل لباس، کیف، کفش و لوازم التحریر است را پرداخت و یا این اقلام را تهیه و به این ولی نعمتان جامعه تقدیم کنند.

اهدا بسته آموزشی کامل به دانش آموزان بی بضاعت
علی حسن زاده یکی از فروشندگان لوازم التحریر ایرانی اسلامی در زاهدان که در رزمایش بزرگ خدمت رسانی مشارکت دارد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: در این رزمایش اصناف و بازاریان در قالب طرح یک کاسب- یک دانش آموز با همکاری بسیج اصناف امروز وارد عمل شدند تا دانش آموزی از تحصیل بازنماند و سال تحصیلی را با دلی شاد آغاز کند.
وی بیان کرد: در قالب این طرح در کنار رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج به دانش آموزان بی بضاعت و افرادی که توان مالی ندارند بسته آموزشی کامل اعم از نوشت افزار ایرانی اسلامی، کیف، کفش و البسه توزیع خواهد شد.
این فروشنده ادامه داد: انجام چنین اقداماتی به واسطه کمک بسیجیان و خیرین باعث شده فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی و کمک به همنوعان در جامعه ترویج پیدا کند و فاصله بین فقیر و غنی کمتر احساس شود.
وی با بیان اینکه تمامی بسته های آموزشی و همچنین البسه از تولیدات داخلی است، افزود: امسال در راستای تحقق شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی و همچنین در راستای چرخیدن چرخ واحدهای تولیدی کشور شاهد استقبال چشم گیر خانواده ها و دانش آموزان از نوشت افزارهای ایرانی اسلامی هستیم که در این طرح خدمات رسانی بزرگ بسیج نیز که امروز در قالب طرح یک کاسب- یک دانش آموز توسط بسیج اصناف رقم خورده است اقلام ایرانی بین چندین هزار دانش آموز توزیع خواهد شد.
حسن زاده در ادامه خاطر نشان کرد: در طرح یک کاسب- یک دانش آموز قرار است طعم شیرین ماه مدرسه، مهمان دل کودکان بی بضاعت شود که قطعا حک خنده بر لبان این افراد و دعای خیر آنان بدرقه راه دست اندرکاران خواهد بود.

اصناف و بازاریان به طرح یک کاسب- یک دانش آموز پیوستند
محمد علی ابراهیمی رئیس اتحادیه لبنیات شهرستان زاهدان هم در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت: در راستای تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی با همکاری بسیج اصناف استان در قالب طرح رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج و خدمات رسانی، اصناف و بازاریان این اتحادیه در قالب طرح یک کاسب- یک دانش آموز وارد عمل شد تا در راستای تامین بسته آموزشی برای دانش آموزان بی بضاعت اقدام کند تا آنها هم مانند سایر دانش آموزان سال تحصیلی جدید را با شادی آغاز کنند و از تحصیل بازنمانند.
علیرضا بخته ای مدیر سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه سلمان استان در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: فاز اول این طرح که از امروز پنجشنبه شروع شده است تا 20 مهرماه جاری در استان ادامه دارد که در آن به هزار دانش آموزان بی بضاعت بسته آموزشی کامل اعم از البسه، کیف، نوشت افزار اهدا می شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۷۵۰


ارسال