جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,26 April 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
اردوهای جهادی نفش مهمی در محرومیت‌زدایی و سازندگی در مناطق محروم و دورافتاده دارد.
به گزارش عصرهامون، اردوهای جهادی نفش مهمی در محرومیت‌زدایی و سازندگی در مناطق محروم و دورافتاددارد و اولین هدف  این فعالیت،خودسازی است، همان‌طور که برترین جهاد‌ها جهاد اکبر در معرکه نفس است.
توسعه فرهنگ محرومیت‌زدایی در بین جوانان و ایجاد روحیه سازندگی و امید در مردم یک منطقه،رسالت بزرگ این جهادگران بسیجی است.
رهبر انقلاب در خصوص اهمیت اردوهای جهادی می‌فرمایند:" این اردوی جهادی، هم خدمت است هم تمرین است و هم خودسازی است و هم آشنایی با فضای جامعه است، روزبه‌روز این‌ها را توسعه بدهید جهاد هست و واقعاً جهاد است".
یکی از کشاورزان شهرستان میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار ما، ضمن قدردانی از خدمت بسیجیان، اظهار کرد: بسیجیان گروه های جهادی با تلاش و کوشش بسیار خالصانه به کمک کشاورزان آمده و در جمع آوری محصول به آنها کمک می کنند، این اخلاص و از خودگذشتگی شایسته تقدیر است.
وی افزود: سال گذشته با کمک بسیجیان گروه های جهادی محصل خرمای خود را به موقع جمع آوری کردم و تواستم آن را در زمانلازم به بازار عرضه کنم و این موضوع را مدیون بسیجیان بسیج سازندگی هستم.
ریگی یکی از بسیجیان گروه های جهادی بخش ریگ ملک نیز به خبرنگار ما، بیان کرد: بسیجیان برای رضای خدا و کمک به کشاورزان نیازمند در قالب اردهای جهادی به کمک کشاورزان می روند و در جمع آوری محصول به آنان کمک می کنند.
وی ادامه داد: بزرگترین درس اردهای جهادی تقویت اراده و خودسازی است و خوشحالم که پا در عرصه خدمت به مردم گذاشتم.
فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی و خدمات رسانی و سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه میرجاوه و رئیس شورای گروه های جهادی این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهار کرد: 12گروه جهادی فعال در شهرستان سازماندهی شده اند که در جمع آوری محصول، لایروبی قنوات و حرس نخل ها، مرمت و تعمیر منازل افراد واجدشرایط، ایجاد سیل بند و مرمت، بازسازی و زیبا سازی مدارس و تعمیر میز و نیمکت و غیره در خدمات رسانی به مردم منظقه کمک می کنند.
موسی جهانتیغ افزود: تعمیر و مرمت و مقاوم سازی مدارس خشت و گلی و ساخت مدرسه دو و سه کلاسه توسط قرارگاه محرومیت زدایی در سطح بخش های تابعه این شهرستان، از جمله برنامه های بسیج سازندگی در منطقه است.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۷۷۴


ارسال