پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ,18 April 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۸
در همایش طرح یک کاسب- یک دانش آموز مطرح شد:
اصناف و بازاریان همواره پشتیبان انقلاب و نظام هستند/ حک لبخند شادی بر لبان دانش آموزان با اهدای نوشت افزار ایرانی اسلامی
 
در راستای رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج در سراسر کشور تحت عنوان سپاهیان محمد رسول الله(ص) صبح امروز با اهدای نوشت افزار ایرانی اسلامی، لبخند بر لبان دانش آموزان بی بضاعت حک شد.
به گزارش عصرهامون، هرچه به پایان تابستان و آغازین روزهای پاییز نزدیک می شویم شور و شوق خرید لوازم تحریر در میان دانش آموزان و دانشجویان بیش از پیش نمایان می شود، اما در این میان هستند برخی کودکانی که به دلیل برخی مشکلات مالی برای خرید نوشت افزار مورد نیاز خود با مشکل مواجه بوده و نمی توانند همچون دیگر کودکان هم سن و سال خود همراه با پدر و مادر به خرید بروند که لازم است برای شادی دل این کودکان اقدامی مناسب شود.
در قالب رزمایش خدمت، برخی بسیجیان و اصناف مناطق محروم برای حمایت از کودکانی که خانواده های آنان توان مالی مناسبی برای خرید نوشت افزار مورد نیازشان را ندارند دست به کار شده و با خیر اندیشی خود برای این کودکان سرزمینمان لوازم مورد نیاز تحصیل را خریداری کرده و از آنان حمایت می کنند.
در این طرح که با حمایت بسیج اصناف اجرا می شود کمک های بازاریان و اصناف مختلف جمع آوری شده و با حمایت بسیج در میان دانش آموزان نیازمند تقسیم می شود تا دیگر هیچ دانش آموز ایرانی به دلیل نداشتن نوشت افزار، کیف، کفش و لباس از تحصیل باز نمانده و بتوانند همچون هم سن و سالان خود در آغاز مهر راهی مدارس شوند.
در همین راستا صبح امروز در 12 نقطه از استان پهناور سیستان وبلوچستان مراسمی در قالب طرح یک کاسب- یک دانش آموز در مدرسه شهید اسلامی واقع در حاشیه شهر زاهدان برگزار شد.
رضا لطیفی جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در امور بسیج اقشار در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به اجرای رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج در سراسر کشور تحت عنوان سپاهیان محمد رسول الله(ص) اظهار کرد: در قالب این رزمایش اقشار مختلف بسیج اقدام به اجرای برنامه های مختلف در نقاط حاشیه شهرها می کنند.
وی ادامه داد: یکی از این اقشار، بسیج اصناف و بازاریان است که عملیات بزرگ خدمت رسانی به جامعه  را در قالب طرح یک کاسب- یک دانش آموز اجرا کرد.
جانشین فرمانده سپاه سلمان استان در امور بسیج اقشار در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: این طرح امروز به صورت نمادین در بین 250 نفر از دانش آموزان مدرسه "شهید محمد اسلامی" شهرستان زاهدان اجرا شد و تا 20 مهرماه ادامه خواهد داشت، در این راستا به هر اندازه اصناف و بازاریان از این طرح پشتیبانی کنند این اقدام به حول قوه الهی ادامه خواهد داشت.
لطیفی ادامه داد: تجار و بازاریان همان طور که در هشت سال دفاع مقدس در عرصه های مختلف گام برداشتد امروز نیز پای کار بوده و همواره پشتیبان انقلاب و نظام هستند به گونه ای که در قالب این رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی هر کاسب از یک دانش آموز حمایت خواهد کرد.
خدانظر حسینی فر معاون پرورشی مدرسه شهید اسلامی هم در ادامه بیان کرد: طرح بزرگی که امروز شاهد شروع آن به صورت نمادین در بین تعدادی از دانش آموزان مدارس حاشیه شهر هستیم باعث خوشحالی دانش آموزان است که در سال تحصیلی را با لبخند شروع خواهد کرد.
وی اذعان کرد: از اجرای این طرح بزرگ که با همکاری بسیج اصناف و سپاه بوده کمال تشکر و قدردانی را داریم.
معاون پرورشی مدرسه شهید اسلامی در ادامه بیان کرد: در راستای تحقق شعار سال کلیه نوشت افزار و بسته های آموزشی ارائه شده از تولیدات داخل بوده تا از این طریق به پایدار بودن چرخ واحدهای تولیدی کشور کمکی شده باشد.
علیرضا بخته ای مدیر سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه سلمان استان هم در مراسم برگزاری طرح یک کاسب- یک دانش آموز گفت: این طرح با مشارکت بسیج اصناف و بسیج دانش آموزی در سراسر کشور انجام می شود که در این راستا بازاریان و تجار هزینه تحصیلی یک دانش آموز از قبل لباس، کیف، کفش و لوازم التحریر را پرداخت و یا این اقلام را تهیه و به این افراد تقدیم می کنند.
وی تصریح کرد: فاز اول این طرح از امروز پنجشنبه تا 20 مهرماه جاری در استان ادمه دارد که در آن به دانش آموزان بی بضاعت بسته آموزشی کامل اعم از البسه، کیف، نوشت افزار اهدا می شود.
وی تاکید کرد: این طرح در مناطق حاشیه سراسر استان اجرا می شود تا دانش آموزی از تحصیل بازنماند به گونه ای که در مرحله اول هزار بسته حمایتی توزیع خواهد شد.
 
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۷۷۵


ارسال