پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۲
​ائمه جمعه سیستان وبلوچستان تاکید کردند؛
ضرورت احیای امربه معروف ونهی از منکر در ایام محرم
 
تعدادی از امامان جمعه شهرستان های سیستان وبلوچستان در خطبه های نماز جمعه بر ضرورت احیای امر به معروف و نهی از منکر به خصوص در ایام محرم تاکید کردند.
به گزارش عصرهامون، امام جمعه زاهدان در خطبه های امروز نماز که در محل مصلی قدس این شهر برگزار شد گفت: در جامعه امروز ضرورت دارد تا در برخی موارد نظارت های عمومی شکل بگیرد و همگان بر آنها نظارت داشته باشند که این امر همان موضوع امر به معروف و نهی از منکر است که مورد تاکید قرآن و اهلبیت می باشد.
آیت الله سلیمانی افزود: محرم بستر خوبی برای تبلیغ و ترویج امر به معروف و نهی از منکر است چرا که در این ایام شاهد غوغا و شور جوانان در روضه و هیات های عزاداری امام حسین(ع) هستیم و همگان می دانند که آن حضرت به منظور احیای این دو فریضه مهم قیام کردند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که باید در عزاداری های محرم نمود و بروز داشته باشد نحوه برگزاری مراسمات و ابزار و آلاتی است که در هیات ها استفاده می شود و این موارد نباید به گونه ای باشد که بهانه به دست دشمنان بدهد چون معاندان نظام قصد دارند تا با کوچکترین بهانه ای به این نظام ضربه بزنند.
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: به فضل الهی در استان سیستان وبلوچستان مشکلات منکراتی خاصی نداریم اما زمینه های آن در برخی موارد فراهم است که سبزپوشان نظامی و انتظامی و دستگاه های متولی در زمینه فرهنگ سازی و احیای دو فریضه امربه معروف و نهی از منکر فعالیت های خوبی انجام داده اند و امیدواریم روز به روز شاهد کاهش آمار منکرات باشیم.
عضو خبرگان رهبری اظهار کرد: امروز برخی افراد و جوانان خواسته یا ناخواسته تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمنان قرار گرفته اند و ظاهر، رفتار و آرایش و پوشش شان به گونه است که نشانه ای از یک جوان مسلمان حزب اللهی ندارد و باید این افراد را به وسیله امر به معروف و نهی از منکر ارشاد کرد.
وی ادامه داد: انقلاب ما مدیون و برخواسته از امر به معروف و نهی از منکر است اما متاسفانه شاهد هستیم که در بعضی مواقع برخوردهای زشت و زننده و گاهاً فیزیکی و خطرناک علیه آمران به معروف و ناهیان از منکر انجام می شود که با فرهنگ سازی صحیح باید مردم را نسبت به ضرورت برخورد درست با این افراد آگاه کنیم.
امام جمعه زاهدان تاکید کرد: نشستن پای میز مذاکره با دشمنان سراسر نیرنگ و فریب ایران اسلامی که تنها به دنبال ضربه زدن به اسلام و انقلاب هستند منکر امروز جامعه است و احیای معروف اقتصادی یکی ازمصادیق امر به معروف است که قوای سه گانه باید در این زمینه گام های موثری بردارند.

لزوم حفظ وحدت در مراسمات سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع)
امام جمعه شهرستان سراوان نیز گفت: در عزاداری ها و سخنرانی ها اصول رعایت شود تا منجر به تضعیف مجلس عزاداری امام حسین (ع) و کمرنگ شدن وحدت نشود.
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری گفت: دشمن در طول ۴۰ سالی که از انقلاب اسلامی می گذرد که شیطان صفتی در وجود ذاتی آنها است، توسط انقلاب اسلامی ایران با گفتمان الهی ضربه های را بر پیکره فکر شیطانی خود مشاهده کرده است.
وی با اشاره به حرکت رو به جلو انقلاب اسلامی ایران، افزود: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شاید بتوانند حرکت را کند کنند اما هرگز نمی تواند انقلاب اسلامی کشور را متوقف کنند.
امام جمعه شهرستان سراوان با بیان ترفند های دشمن برای ایجاد یأس، نا امیدی و بن بست در جامعه، خاطر نشان کرد: از زمانی که انقلاب اسلامی ایران با قدم گذاشتن در طرحی نو که بر خلاف نظام کلی استکبار و نظام سلطه حرکت کرد، از هیچ توطئه ای فرو گذار نکردند.
حجت الاسلام و المسلمین بامری تصریح کرد: اگر مقابل دشمن ایستادگی کنیم، مجبور به عقب نشینی می شوند و به لطف الهی دشمن را به زانو در خواهیم آورد.
وی با اشاره به غرش بی نظیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: اگر با برخی ها با رفعت و رحمت رفتار می شود، به پای ناتوانی نگذارند چرا که افرادی را که به مرزهای کشور حمله ور می شوند و افراد بی گناه را به شهادت و به قتل می رسانند، قطعا برخورد خواهد شد و با حمله موشکی به لانه فساد تروریست ها متوجه شدند که با شدت با آنان برخورد می شود.
امام جمعه سراوان با بیان وضعیت کنونی معیشت و اقتصاد مردم جامعه، یاد آور شد: بر اساس تبلیغاتی که انجام شده برخی کالاها را احتکار می کنند که با محتکرین به شدت برخورد می شود و کاسبین و فروشندگان نیز در این برهه از زمان انصاف را رعایت کنند و کالا های خود را گران نفروشند.
حجت الاسلام  بامری ادامه داد: عزاداری و سوگواری برای امام حسین (ع) دارای فضیلت است که این فضیلت در عبادت های دیگر کمی کمتر است.
وی گفت: در عزاداری ها و سخنرانی ها اصول رعایت شود تا منجر به تضعیف مجلس عزاداری امام حسین (ع) و کمرنگ شدن وحدت نشود.
امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه مراسم سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) باید شایسته و بایسته برگزار شود، اضافه کرد: همه اقشار جامعه توجه داشته باشند تا در ایام عزاداری بی حرمتی و بی احترامی نشود و اجازه داده نمی شود تا به بهانه های مختلف حرمت ها شکسته شود.
حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به اینکه عاشورای حسینی درس آزادگی، شجاعت، دیدن داری و پا در رکاب بودن رکاب ولی را می آموزد، گفت: شجاعت، ظلم ستیزی، استکبار ستیزی، دل کردن از امورات دنیوی و درس حریت از دیگر درس هایی است که نهضت عاشورا به ما می آموزد.
بامری خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایرانی برگرفته از نهضت سرخ عاشورا است و در حال حاضر باید به عاشورا توجه داشته باشیم.
شایان ذکر است پس از اقامه نماز جمعه، نمازگزاران با اجتماع در جوار گلزار شهدای گمنام به منظور گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر اجتماع کردندو بیانیه این هفته نیز قرائت شد.
امربه معروف و نهی از منکر باید در جامعه نهادینه شود

حجت الاسلام عظیم بامری هم در خطبه های نماز جمعه دلگان گفت: قیام امام حسین (ع) به تمامی آزادی خواهان جهان درس آزادگی را داد و امروز این واقعه مهم به الگویی برای تمام دنیا تبدیل شده است.
وی بیان کرد: بصیرت دینی در واقعه عاشورا به کمک افرادی آمد که مرگ عزتمندانه را به زندگی ذلت بار ترجیح دادند.
امام جمعه دلگان گفت: مهمترین درس عاشورا این بود که در راه اسلام و قرآن باید از همه چیز گذشت و نباید در برابر ظلم و جور کوتاه آمد.
وی با اشاره به اهمیت تقوا و عمل صالح در زندگی افزود: توجه به تقوا در زندگی انسانها باعث دوری آنان از آتش سوزان جهنم می شود.
حجت الاسلام بامری تصریح کرد: امام حسین(ع) به خاطر ترویج امر به معروف و نهی از منکر در مقابل یزیدیان و دشمنان اسلام ایستادگی کرد به طوری که در این راه شهید شد به همین خاطر همه مردم باید امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه رعایت و به دیگران توصیه کنند تا جامعه ای پاک و عاری از گناه داشته باشیم.
امام جمعه دلگان گفت: پیروی والگو پذیری ازامام حسین(ع) به ما درس آزادگی، استقامت و صبر در برابر مشکلات را می دهد.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۷۹۷


ارسال