شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶
به مناسبت دهه اول محرم صورت گرفت؛
​اجرای طرح "عیادت معنوی" از بیماران در زاهدان
 
رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان از اجرای طرح عیادت معنوی در این بیمارستان به مناسبت دهه اول محرم خبر داد.
محمد کاظم مومنی در گفت و گو با عصرهامون اظهار کرد: در این طرح که از ابتدای محرم آغاز شده و تا روز عاشورا ادامه دارد 13 نفر از طلاب و روحانیون از استان قم به زاهدان سفر کرده و با حضور بر بالین بیماران از آنها عیادت می کنند.
وی ادامه داد: طلاب اعزامی از استان قم که آموزش های ویژه و تخصصی این حوزه را دیده اند بر بالین همه بیماران در تمامی بخش های بیمارستان حاضر شده و درباره محرم و قیام امام حسین(ع) با بیماران و خانواده هایشان گفت وگو می کنند که این مورد با توجه به اینکه بیماران بستری هستند و امکان حضور در هیات ها را ندارند بسیار مورد استقبال آنها قرار گرفته و لحظات معنوی و سراسر نور خاصی را در محیط بیمارستان ایجاد کرده است.
وی با اشاره به اینکه طرح عیادت معنوی برای چهارمین سال متوالی است که در این بیمارستان اجرا می شود خاطر نشان کرد: یکی از عمده دلایل اجرای این اقدام فرهنگی و معنوی، تقویت روحیه بیماران است چرا که این افراد به دلیل بستری بودن در بیمارستان از توفیق حضور در مساجد و تکایا محروم هستند و این کار می تواند تا حد زیادی بخشی از نیاز معنوی آنها را تامین کند.
وی تاکید کرد: اعضای این گروه تخصصی در مدت زمان حضور خود در زاهدان بر بالین تمامی بیماران اعم از شیعه و سنی حاضر می شوند که ویژه برنامه های اجرایی آنها با استقبال کم نظیر بیماران مواجه شده است.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۸۵۸


ارسال