سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
​واکنش کارگردان و تهیه کننده مطرح سینما و تلویزیون به برگزاری رزمایش خدمت بسیجیان
پوران درخشنده: نگاه انسانی و تهییج کننده بسیج باید در جامعه نشر یابد/ بسیج؛ پیشرو در نگاه انسانی به مسائل
 
تهیه‌کننده و کارگردان برجسته کشور گفت: اینکه برخی افراد در قالب بسیج مردمی از یک نقطه به نقطه دیگر می روند و به خدمت رسانی به سایرین می پردازند دارای اجر و قرب بسیار والا و ارزشمندی می باشد.
به گزارش عصرهامون، رزمایش خدمت تحت عنوان رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله 2 توسط گردان‌های بیت‌المقدس سراسر کشور از روز جمعه آغاز شد و تا 29 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.در این رزمایش که با حضور بیش از 700 هزار از نیروهای داوطلب بسیجی در استان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود، قرار است اقدامات جهادی مختلفی در سطح شهرها و روستاهای محروم و دورافتاده انجام گیرد.
این رزمایش تاکنون دراستان های لرستان، بوشهر، همدان، هرمزگان، گیلان، یزد، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، ایلام، گلستان، قم، کهکیلویه و بویراحمد، اردبیل، خراسان شمالی، سمنان، زنجان، قزوین، البرز ، خراسان رضوی و مرکزی برگزار شده است.
در همین راستا سازمان بسیج سازندگی در استان سیستان وبلوچستان نیز با استفاده از ظرفیت عظیم گروه‌های جهادی شیعه و سنی در اقشار مختلف و استفاده از توانمندی های خیرین با داشتن بیش از ۴۳۲گروه جهادی شناسنامه دار با شعار خدمت بی منت در بازه زمانی ۹الی۲۹ شهریور در مرحله اول و سپس تا هفته دفاع مقدس اقداماتی را در دستور کار قرار داد.
در این سلسله اقدامات که در استان سیستان وبلوچستان برگزار می شود قرار است خدمات انسان دوستانه و حمایتی زیادی به مردم در سرتاسر استان انجام شود و همین امر موجب شد تا چهره های شاخص و مطرح سینمایی کشور نسبت به آن واکنش نشان داده و حمایت خود را اعلام کنند.
در همین زمینه، فیلمساز، نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان برجسته کشور با اعلام حمایت از برگزاری این قبیل رزمایش ها در گفت وگو با عصرهامون اظهار کرد: قطعاً رزمایش خدمت و برگزاری چنین برنامه هایی می تواند مهم و تاثیر گذار باشد و باعث نشاط بیشتر برای مردم شود.
پوران درخشنده افزود: این رزمایش که با هدف کمک رسانی و محرومیت زدایی در نقاط مختلف کشور اجرایی شد و در سیستان وبلوچستان نیز در حال اجرا است قالب تحسین بوده و اینکه عده ای از شهروندان با همکاری و همیاری خود به فکر سایرین باشند بسیار قابل تحسین و ارزشمند است.
وی افزود: اینکه برخی افراد در قالب بسیج مردمی از یک نقطه به نقطه دیگر می روند و به خدمت رسانی به سایرین می پردازند دارای اجر و قرب بسیار والا و ارزشمندی می باشد که لازم است این نگاه انسانی و مردم دوستانه در میان عموم مردم نهادینه شود و همگان نیز به این نگاه زیبا برسند.
درخشنده با اشاره به نقش بسیج در انجام این قبیل فعالیت ها ادامه داد: قطعاً نقش بسیج مردمی نسبت به سایر دستگاه ها و افراد سخت تر است چرا که بسیج همواره در نگاه انسانی به مسائل خیلی پیش رو تر است.
وی تاکید کرد: به طور کلی اصول تشکیل بسیج نیز همین نگاه های ویژه و خاصش بود که نگاه صحیح و درستی به مسائل جامعه داشت و در صدد خدمت رسانی بی منت و همیاری به عموم شهروندان بدون نگاه حزبی و جانب دارانه است و امیدوارم در اجرای این امر به موفقیت کامل برسند.
کارگردان برجسته سینما تصریح کرد: بسیج؛ نیرویی کمک کننده، یاری رسان و تهییج کننده است و همواره از ابتدای تشکیل خود به عدالت و برابری فکر می کرد که همین باور ارزشمند باید در کشور نشرعمومی یابد و اگر قرار باشد اتفاقی مثبت در کشور رخ دهد باید با تاسی از همین روحیه و باور باشد.
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۸۹۶


ارسال