دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
اولین هدف اردوی جهادی خود سازی است؛ این گذر از خود و اجابت حق بزرگ‌ترین و مقدس‌ترین غنیمتی است که از این سفر برای آدمی می‌ماند.
به گزارش عصرهامون به نقل از مهم‌ترین هدف برگزاری اردوهای جهادی سازندگی است , آغاز این سازندگی، ساختن خود می‌باشد، به عبارتی اولین هدف اردوی جهادی خود سازی است؛ همان‌طور که برترین جهاد‌ها جهاد اکبر در معرکه نفس است این گذر از خود و اجابت حق بزرگ‌ترین و مقدس‌ترین غنیمتی است که از این سفر برای آدمی می‌ماند.

حالا چند سالی است که دیگر عبارت اردوهای جهادی جای خودش را در بین بسیاری از انسان های اهل دغدغه باز کرده است؛ افرادی که کنار همه روزمرگی‌های شخصی و کاری خودشان تصمیم می‌گیرند برای چند روز و چند هفته هم که شده منیت‌هایشان را کنار بگذارند و سراغ مردمی  بروند که شاید بین هیاهوی روزمره مسئولان و محرومیت‌ها کمی فراموش شده اند.‌
مهندس علی اصغر علی احمد مسئول بسیج سازندگی هیرمند در گفتگو با ندای هیرمند گفت : این سنت حسنه این روز ها در شهرستان هیرمند با استقبال اقشار مختلف مردم مواجه شده است و کسانی که خواستار شرکت در این اردوها هستند با مراجعه به بسیج سازندگی شهرستان در غالب گروه های جهادی یک روزه و یک هفته ای سازماندهی وبه روستا های محروم شهرستان اعزام می شوند.
وی افزود : این اردوهای جهادی در خلال همه کارهایی است که دولت درزمینه های عمرانی و فرهنگی انجام می‌دهد بسیار در جامعه تأثیرگذار و مثمر ثمر خواهد بود.

رضا اربابی یکی از فرهنگیان و ساکن روستاهای جنوب شهرستان هیرمند نیز در خصوص حضور گروه های جهادی در منطقه گفت :هر اقدامی که در راستای امید دادن به مردم باشد مورد استقبال قرار خواهد گرفت و این اقدامات یک مکمل و کمکی است که به دولت صورت می‌گیرد تا مشکلات مردم را کاهش یابد.
اربابی افزود : تمام این تلاش‌ها درزمانی انجام می‌گیرد که دشمنان ملت ایران  تلاش خود را برای ناامید کردن مردم و ناکارآمد نشان دولت انجام می‌دهند بسیار به موقع و قابل قبول است و مردم محروم روستاها همواره از این گروه ها استقبال کرده و خواهند کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۹۲۷


ارسال