سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۱
قدردانی ائمه جمعه سیستان وبلوچستان از امنیت موجود در دهه اول محرم
 
تعدای از ائمه جمعه شهرستان های سیستان وبلوچستان از نیروهای نظامی، انتظامی وامنیتی نسبت به فراهم کردن فضایی امن و آرام در دهه اول محرم قدردانی کردند.
به گزارش عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در محل مصلی قدس زاهدان برگزار شد با اشاره به حادثه عاشورا اظهار کرد: مردم ایران اسلامی در دهه اول محرم در ماتم از دست دادن بزرگ مردی اشک ریختند که به همراه 72تن از یارانش در صحرای کربلا، با لب تشنه و در غربت به شهادت رسید.
امام جمعه زاهدان افزود: استان ادلب در کشور سوریه آخرین نقطه ای است که تروریست های جنایتکار در آنجا مستقر هستند و اگر دولت ترکیه نیز کمی حساسیت به خرج دهد شاهد خواهیم بود که به زودی تمامی نیروهای داعش که دست شان به خون هزاران انسان بیگناه آغشته است نابود شوند.
وی به شرایط موجود در کشور افغانستان نیز اشاره کرد و ادامه داد: این کشور با توجه به شرایط ناامنی و چند دستگی هایی که دارد به بستری امن برای فعالیت گروه های تروریستی تبدیل شده است و داعش در این کشور نیز مستقر شده است و به دنبال تحقق سه هدف اصلی در این کشورهستند.
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: داعشی ها ابتدا به دنبال تسخیر خراسان بزرگ هستند و سپس قصد دارند که سیاست این کشور را در دست خود بگیرند و در نهایت با به قدرت رسیدن کامل اهداف شوم و پلید خود را به مرحله اجرا دربیاورند که بسیار خطرناک است و همه کشورها باید در برابر این اقدام غیرقانونی واکنش نشان دهند.
وی همچنین گفت: داعشی ها در خیال خام رویای تصاحب ایران را در سر دارند و می خواهند تا شرایطی را به وجود بیاورند که بین دولت های ایران و سوریه اختلاف افکنی کنند که در این راه از کمک های برخی دولت های غربی نیز بهره مند هستند.
وی تاکید کرد: مدتی است که نیروهای نظامی آمریکا در خاک کشور افغانستان استقرار یافته اند که این اقدام غیرقانونی و غیرقابل توجیح است مگر اینکه بخواهند با حضور نظامی خود در این کشور، به دنبال پرورش داعش و دشمن تراشی برای ایران اسلامی باشند و این دولت همواره ایران را به حمله نظامی تهدید می کند که هرگز این اتفاق رخ نخواهد داد.
عضوخبرگان رهبری با اشاره به خالی شدن پاسگاه های مرزی افغانستان بیان کرد: یکی از عمده ترین دلایل این امر که به خواست آمریکا انجام شده ایجاد آرامش خاطر برای تروریست ها است که بتوانند با خیال راحت تر دست به عملیات های خرابکارانه بر علیه ایران بزنند که سعودی ها نیز حامی این قبیل تحرکات هستند.
وی اظهار کرد: هر چند که آمریکا و سعودی ها با کمک های نظامی و پرداخت دلارهای فراوان به دنبال ناامن کردن ایران هستند اما به فضل الهی شاهد بودیم که نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی استان دست در دست هم شرایطی را به وجود آوردند که مردم سیستان وبلوچستان در بهترین شرایط به عزاداری مشغول شوند و هیچ حادثه ای در دهه اول محرم به وجود نیاید که جای دارد از تلاش همه این عزیزان جان بر کف قدردانی کرد.

پیروزی مقابل دشمن با تفکر عاشورایی در دفاع مقدس
حجت الاسلام مجتبی بامری نیز در خطبه های عبادی ‌ سیاسی نماز جمعه سراوان با اشاره به اینکه امروز مصادف با آغاز اسارت خاندان اهل بیت پیامبر (ص) است، گفت: کاروان کربلا مصیبت های زیادی را شاهد بود و با توجه به اینکه حرکت و نگاه نهضت عاشورا، الهی بود، به خوبی مقابل مشکلات ایستادگی کردند.
وی با بیان اینکه امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) می توانند بهترین الگو برای انسان ها باشند، افزود: امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) با پا فشاری روی هدف خود، به خوبی هدف از نهضت امام حسین (ع) را بیان کردند و یزید را در شام و ابن زیاد را در کوفته رسوا کردند.
امام جمعه سراوان با بیان اینکه حضرت زینب (س) پیام آور نهضت عاشورا و شخصیت بی نظیر بود، ادامه داد: حضرت زینت (س) با توجه به اینکه در تمام مسیر اسارت محنت ها، رنج ها و غم های فراوان کشید، اما با صبر و بردباری و با تمام قدرت رسالت و وظیفه خود در بیان نهضت عاشورا را انجام داد.
حجت الاسلام بامری با اشاره به شهادت امام سجاد (ع)، اضافه کرد: امام سجاد (ع) دارای خصوصیات جامع و بارز بود و همچنین در مردانگی، گذشت، تقوا، عبادت، بندگی خداوند، کمک به فقرا، اخلاق، صبر، بردباری و تلاوت قرآن بی نظیر بود.
وی با اشاره به سالروز آغاز جنگ تحمیلی و دفاع مقدس خاطر نشان کرد: در دفاع مقدس افراد زیادی زیر چتر ولایت و دوستی با ولایت و با ایثارگری ها و جان فشانی ها خوش درخشیدند.
امام جمعه سراوان اظهار کرد: دفاع مقدس گویای این است که در این عصر نهضت عاشورا به خوبی در ذهن و دل ها منعکس شده و انسان هایی با تأسی از پیام قیام امام حسین (ع) با ظلم و فساد مقابله کردند.
حجت الاسلام بامری با بیان اینکه در دفاع مقدس، با تفکر عاشورایی مقابل دشمن ایستادیم، ادامه داد: عاشورا یک حادثه نیست بلکه تفکر است، عاشورا تاریخ نیست بلکه تاریخ ساز است.
وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس چراغ روشن و نهضت جدید برگرفته است نهضت عاشورا بود، گفت: ایران در زمان جنگ تحمیلی مقابل پست ترین انسان به اسم صدام حسین که تمام جنایت کاران عالم پشت سر وی بود، ایستادگی کرد.
امام جمعه سراوان در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: راه شیطانی و پلید که اربابان وی طراحی کرده بودند، به بن بست کشیده شد و انقلاب و دفاع مقدس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسیر مقاومت را در سراسر عالم ترویج داد.
حجت الاسلام بامری با اشاره به قرار گرفتن در آستانه بازگشایی مدارس و دانشگاه ضمن توصیه به خرید لوازم التحریر ایرانی، از مسیولین دانشگاه ها و مسیولین که در حوزه تعلیم و تربیت مشغول به خدمت هستند خواستار روشنگری و بصیرت افزایی میان جوانان در خصوص جنگ اقتصادی و تبلیغات سوء که توسط دشمن برای ناامید کردن ملت ایران در حال انجام است، شد.
انتهای پیام//
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۹۴۹


ارسال