دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ,19 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۷
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
ابر قدرت های دیروز، از اقتدار امروز ایران می ترسند/دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا است
 
تعدادی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا است، گفتند: ابر قدرت های دیروز، امروز از اقتدار ایران می ترسند.
به گزارش عصرهامون، جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه دفاع مقدس تبلور غیرت و ایمان رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس بود، گفتند: ابر قدرت های دیروز، امروز از اقتدار ایران می ترسند.

ابر قدرت های دیروز، امروز از اقتدار ایران می ترسند
مولوی حسن زهی مدرس مسجد مکی زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه دفاع مقدس تبلور غیرت و ایمان رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس بود، اظهار کرد: دفاع مقدس دفاع جانانه ملت ایران بود که با ریخته شدن خون هزاران شهید، وجب به وجب میهن اسلامی ایران، از دست دشمن بعثی در امان نگه داشته شد.
وی با بیان اینکه رشادت رزمندگان اسلام ثمره تربیت انقلابی و اسلامی بود، گفت: فرزندان انقلاب هنوز هم آماده نبرد در تمام میادین هستند.
مولوی حسن زهی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: دشمن امروز خیال می کند که با گذشت زمان ذره ای از ایمان و هدف انقلابی مردم ایران کاسته شده است اما این خیال باطلی است که دشمن در تصورات خود می پروراند، جوانان نسل امروز انقلاب همانند نسل اولی های انقلاب تنفر خود را از استکبار جهانی حفظ کرده است.
وی با بیان اینکه دشمن خیال باطل خود را به گور خواهد برد، ادامه داد: جانبازان جنگ تحمیلی، امروز برای نبرد اصلی بی تابی می کنند، در کنار آنان جوانان انقلابی هم تربیت شده اند که برای حفظ میهن جان خود را نثار خواهند کرد، امروز این ابر قدرت ها هستند که باید از ما بترسند.
 
امنیت و آرامش دستاورد پیروزی در دفاع مقدس است
وی تصریح کرد: دشمن در هشت سال جنگ تحمیلی تنها نبود بلکه ابرقدرت هایی از آن حمایت می کردند که همواره ادعای حقوق بشر را پشت بند نام خود می گذارند اما در حقیقت این کشورها فاقد حقوق اولیه بشر هستند.
مولوی حسن زهی تاکید کرد: بزرگترین دستاورد پیروزی در جنگ تحمیلی، امنیت و آرامش کشور ایران است، امروز در هیچ کجای دنیا این امنیت وجود ندارد .
 
دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورایی است
 مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: با توجه به هجمه دشمنان باید یاد حماسه های رزمندگان در 8سال دفاع مقدس زنده نگاه داشته شود و نسل جوان ما با رشادت های رزمندگان و فرزندان ایران اسلامی در طول این دوران آشنا شوند.
وی با بیان اینکه دفاع جانانه ملت ایران در طول 8 سال جنگ تحمیلی برگرفته از فرهنگ عاشورایی و حسینی است، افزود:  ملت ما توانستند با رشادتی بی نظیر که از فرهنگ عاشورا نشات گرفته بود در مقابل ابرقدرت های جهان ایستادگی کنند چراکه در طول این 8 سال جنگ تحمیلی تمام ابرقدرت های جهان از رژیم صدام حمایت می کردند و جمهوری اسلامی ایران یک تنه در مقابل کل دنیا ایستادگی کرد.


دشمن از اقتدار ایران اسلامی وحشت دارد
وی ضمن محکومیت حادثه تروریستی اهواز، خاطرنشان کرد: دشمن از اقتدار ایران اسلامی وحشت دارد و ضعف و زبونی دشمنان در مقابل نظام حمهوری اسلامی ایران به حدی رسیده است که تروریست های جیره خوار استکبار با حمله به مراسم رژه، خون مردم بیگناه و زنان و کودکان را بر زمین ریختند و این اوج ذلت دشمنان و مزدوران اجیر شده آنان است اما نیروهای مسلح ما با اقتدار روز افزون در مقابل این دشمنان قسم خورده انقلاب می ایستند.
 
عزت ملت ایران مرهون فداکاری های رزمندگان دفاع مقدس است
مولوی ریگیان پور با اشاره به لزوم تبین فرهنگ دفاع مقدس در بین نسل جوان، تاکید کرد: عزت و احترام مردم ايران در دنيا مرهون فداکاری های رزمندگان در دوران دفاع مقدس است و بايد ارزش های دفاع مقدس برای نسل جوان تبيين و فرهنگ ايثار و شهادت در بين آن ها نهادينه شودچراکه امنيت کنونی کشور مديون شهدا، ايثارگران در طول دفاع مقدس است.
 
تفکر بسیجی بزرگترین داشته انقلاب است
مولوی عبدالملک ملکی پور امام جمعه اهل سنت کنارک در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: تفکر بسیجی یکی از بزرگترین داشته های این انقلاب است به طوری که بسیجیان مخلص امروز بدون هیچ چشم داشتی برای این انقلاب زحمت می کشند و اگر این تفکر گسترش یابد پیشرفت های متعددی را حاصل خواهد کرد.
وی با اشاره به مقابله با تهدیدات دشمن افزود: مسلمانان آگاه و هوشیار باشند و هرگز تحت تاثیر تبلیغات دشمن قرار نگیرند، زیرا دشمن تلاش دارد، تا به بهانه‌های مختلف کشورهای اسلامی را درگیر جنگ کنند، تا به هدف شوم خود دست یابد.
امام جمعه اهل سنت کنارک ادامه داد: باید با برادری، اخوت، یکپارچگی برای تدوام انقلاب اسلامی تلاش کنیم تا دشمنان مجال فرصت جویی در هیچ زمینه ای پیدا نکنند.
 
امنیت کشور به برکت تبعیت از رهبر معظم انقلاب است
مولوی ملکی پور تصریح کرد: در این پیروزی همه ملت اعم از پیر و جوان در آن سهیم بودند و اگر کمک‌ها، وحدت و از خودگذشتگی ملت غیور ایران نبود دفاع مقدس به سر منزل مقصود نمی‌رسید.
وی با اشاره به خودکفایی کشور عنوان کرد: پیشرفت های امروز در عرصه‌های گوناگون مدیون مقاومت های دوران دفاع مقدس است و غفلت از دوران دفاع مقدس باعث می‌شود دشمن فرصت نفوذ پیدا کند.
وی رهبر فرزانه را هدایتگر باهوش کشور دانست و اذعان کرد: اگر امروز ایران امن‌ترین کشور در منطقه است، این امنیت به برکت تبعیت از رهبر معظم انقلاب و سخنان مقتدرانه ایشان و البته خون شهدا به ویژه شهدای دوران دفاع مقدس محقق شده است.


دشمنان در برابر ایران، ناتوان و ضعیف هستند
امام جمعه اهل سنت کنارک با تاکید بر اینکه امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر ایران مقتدر ناتوان و ضعیف هستند، خاطرنشان کرد: رزمندگان ما در دوران جنگ تحمیلی برای کشور افتخار آفرینی و فداکاری‌های بی‌نظیری داشتند که باید به نسل جوان انتقال داده شود.
 
ایمان به خدا و انسجام مردم از عوامل موفقیت در جنگ تحمیلی
مولوی بدری مدرس حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: در وهله اول ایمان به خداوند متعال رمز پیروزی و موفقیت کشور در هشت سال دفاع مقدس و در جنگی که دشمن تحمیل کرده بود، است.
وی در تکمیل مطلب فوق افزود: از دیگر عوامل پیروزی مقابل دشمن می توان به وحدت، انسجام، ایثار و همدلی ملت بزرگ ایران، رزمندگان و جوانان ایرانی نام برد که در آن زمان با از خودگذشتگی از تمامیت ارضی کشور دفاع کردند.
مدرس حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان خاطر نشان کرد: در آن زمان تمامی قدرت های جهان دست در دست هم داده بودند و تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا کشور را تصرف کنند، اما با خواست خداوند متعال و ایثارگری های فرزندان این مرز و بوم نتوانستند به اهداف شوم خود رسند، و در این جنگ نابرابر شکست خوردند.
 
موثر بودن تفکر بسیجی در پیروزی دفاع مقدس
مولوی بدری ادامه داد: تفکر بسیجی که همان وحدت و انسجام است در مقابله با دشمن بسیار موثری و کارآمد بوده که در قرآن کریم نیز به این موضوع اشاره شده که هنگامی که از سوی دشمن خطر مواجه شما شد، باید بسیج شویم و مقابل هجمه های دشمن را گرفت.
وی با بیان اینکه از تجربیات گذشته باید درس گرفت، تصریح کرد: تجربیات موفق گذشته را باید در جامعه گسترش داد و از ترویج تجربیات ناموفق پرهیز شود، هنگامی که تفکر و دیدگاه موثر در جامعه وجود دارد باید نسبت به آن اهتمام ورزید و روز به روز بیشتر به آن توجه شود.
مدرس حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان در پایان اظهار کرد: مسئولین نیز وظیفه دارند تا به خواسته های مردم توجه کنند و از این طریق می شود مردم را مقابل دشمن بسیج کرد و به پیروزی رسید.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۰۱۴


ارسال